Нові правила обігу готівки в супермаркетах: що змінив НБУ з початком осені

Відтепер ви можете відмовитись від купюр, якщо вони пошкоджені або потерті. Продавці тепер повинні замінити їх на готівку належної якості.
Про це йдеться у повідомленні на сторінці Національного банку України.
Гроші, що надаються покупцям, повинні бути оборотоздатними і не залишати сумнівів у їхній справжності та платоспроможності. Натомість пошкоджені банкноти мають бути вилучені з обігу та здані до банків разом з іншими надходженнями. Це означає, що відтепер кожен покупець має право вимагати готівку гарної якості на касах супермаркетів. Якщо покупець отримав старі банкноти, може відмовитися від них, а касир зобов'язаний їх замінити. При цьому касир не може відмовити в обміні грошей, якщо ж касир порушує ці правила, покупець може подати скаргу на дії касира.
— Нацбанк доручив суб’єктам господарювання під час надання послуги «готівка на касі» видавати держателю платіжної картки лише придатні до обігу платіжні банкноти та монети, що не викликають сумніву в їх справжності та платіжності. Натомість зношені банкноти не повинні потрапляти до клієнтів, а мають вилучатися та здаватися разом із готівковою виручкою до обслуговуючих банків, — йдеться в цитаті.
Раніше «20 хвилин» повідомляли, що в Україні ввели в обіг нову пам'ятну монету 10 грн. Вона присвячена медичним силам Збройних сил України.
Читайте також:
Картини художника з Тернопільщини Олега Шупляка вдруге прикрасили монети НБУ
В Україні продовжили термін обміну дрібних монет та старих банкнот
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
1111А що помінялось то ?