Підвищать тариф на 30%: Кабмін говорить про зростання ціни на світло

Кабінет міністрів України готується до підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів.
Про ймовірне зростання тарифів повідомляє РБК-Україна з посиланням на першого заступника голови комітету Верховної ради з енергетики Олексія Кучеренка.
— Уряд реально готує підвищення ціни на електроенергію для населення. Мій прогноз, що це відбудеться з першого червня. Я знаю, що обговорюється ціна в діапазоні 3,5-4 грн. Тобто приблизно у півтора рази, — сказав він.
Кучеренко додав, що ще будуть проводитись дискусії з Урядом для того, щоб він показав розрахунки нового тарифу на електроенергію.
— Але якось життя буде балансувати само ту ситуацію, в якій опинилася енергетика України, — наголосив нардеп.
Нагадаємо, Національний банк України прогнозує швидке та суттєве підвищення цін на електричну енергію.
Яким є актуальний тариф
Більшість споживачів мають однозонні лічильники, тому незалежно від часу доби вартість світла буде однаковою – 2,64 гривні за кіловат. Водночас двозонний або тризонний лічильники мають різні тарифікації. Такі цифри повідомляє 24 канал
У такому випадку з 23 до 7 години діятиме нічний тариф. На цей час можна планувати прання, полив городу, нагрівання води у бойлері, включення електроопалення тощо.
Таким чином, двозонний лічильник пропонує такі тарифи за електроенергію:
- з 7:00 до 23:00 – 2,64 гривні за кіловат-годину;
- з 23:00 до 7:00 – 1,32 гривні за кіловат-годину – це нічний тариф.
Водночас тризонний лічильник розділяє добу на такі періоди:
- з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00 (час пікових навантажень) – 3,96 гривні за кіловат-годину;
- з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 та з 22:00 до 23:00 (напівпіковий період) – 2,64 гривні за кіловат-годину;
- 50% від базової ставки – з 23:00 до 7:00 – 1,05 гривні за кіловат-годину – нічний тариф.
Як заощаджувати
Для того щоб економити гроші на витратах за електроенергію – можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.
Наразі багатозонним обліком електроенергії користуються понад 31 000 жителів Тернопільщини, з них двозонним – 30 964. Вони економлять на щомісячних витратах за комунальні послуги. Адже при двозонному обліку нічний тариф на 50% менший порівняно з денним. При тризонному обліку нічна енергія може бути 2,5 рази дешевшою за денну.
– Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час, – розповідає заступник комерційного директора «Тернопільобленерго» Андрій Курило.
Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:
- з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
- з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.
Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:
- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
- повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).
Як саме перейти на багатозонний тариф та що для цього потрібно – читайте у нашому матеріалі за посиланням.
Читайте також:
Є дефіцит потужності — на Тернопільщині 8 травня обмежать споживання електрики для підприємств
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Татьяна
Світлана
Читач48