Почали діяти нові податки на транспорт, експерти кажуть, що це фейк

Почали діяти нові податки на транспорт, експерти кажуть, що це фейк

Чергова фейкова інформація прокотилася у ЗМІ та соцмережах. Мовляв з початку року чиновники ввели аж чотири нові транспортні податки. Місцеві фахівці спростовують таку інформацію, і кажуть - єдине, що змінилося — це система розрахунку податку на розкіш.

Нещодавно ЗМІ поширили інформацію про те, що в Україні ввели новий податок на транспорт, причому їх аж чотири: відновлений акцизний збір на переобладнані автомобілі, нові акцизи на автобуси і вантажний транспорт та на автомобілі з електродвигуном. Щодо податку на розкіш, то його збільшення прив'язали до підвищення мінімальної зарплати. Автори статей зазначають, що нові зміни були проведенні відповідно до Податкового кодексу України.

  • Цього року нічого нового в транспортному оподаткувані немає, - коментує “20 хвилин” автоюрист Богдан Глядик. - Останнім часом в інтернеті та соцмережах почала з'являтися інформація, предрукована з публікацій минулих років. Станом на сьогодні діє лише один транспортний податок, так званий “Податок на розкіш”. Щодо акцизного збору, то його відновили ще три роки тому. Я багато разів зустрічав подібну інформацію в інтернеті, проте нічого нового там немає.

Акцизний збір не змінився в 2017 року, кажуть і у новому регіональному сервісному центрі МВС в Тернопільській області.

  • Акциз на переобладнання транспортних засобів під час реєстрації чи перереєстрації сервісними центрами діє з попередніх років, - кажуть там. - В даному випадку ми здійснюємо лише контроль щодо сплати цього збору, у відповідності до Податкового кодексу України.

Не дивлячись на підняття мінімальної заробітної плати у двічі, ставка транспортного податку, або так званого податку на розкіш, залишилась така ж, як і минулого року, і становить - 25000 грн, кажуть у ДФС нашої області. Єдине, що змінилося - система розрахунку.

  • Об'єктом оподаткування тарнспортного податку є легкові автомобілі, з року випуску, яких минуло не більше п'яти років та середньоринкова вартість, яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня цього року, - роз'яснюють у ДФС Тернопільскої області. - Однак до 1 січня 2017 року нижня межа вартості авто становила 750 розмірів мінімальної заробітної плати.

Щодо акцизу на автомобілі з електродвигуном, то подробиці — у наших наступних публікціях. Оскільки Тернопільська митниця ДФС своєї відповіді на це питання редакції ще не надала.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:10 У Тернополі відкрили безоплатні курси італійської мови для початківців: деталі та реєстрація 17:35 Волонтерський центр "Бункер С" відновив роботу (пресслужба Тернопільської міської ради) 17:16 Як суд покарав депутата з Тернопільщини за недостовірне декларування 16:50 Суд у справі про смерть дитини в Тернополі знову відклали Від читача 11:48 У Тернополі стартував Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ 2025 16:10 У Тернополі водій, що тікав від патрульних, покликав на «допомогу» 20 знайомих: йому загрожує кримінал 15:45 Тернополян та мешканців області попереджають про дощі та мокрий сніг 15:10 Свято наближається: на Театральному майдані запрацює Хатинка Миколая. Коли відкриття 14:35 Ветеран з Тернопільщини Руслан Пелехатий пройшов до фіналу телепроєкту «Без меж» photo_camera 14:08 У Тернополі збільшили розмір премії ім. Володимира Лучаковського. Хто і за що її може отримати? 13:40 Жителю Кременеччини загрожує до 4 років ув’язнення за спробу «відкупитися» від поліції 13:15 Актуальні ціни на овочі та фрукти у Тернополі: що пропонують на місцевому ринку photo_camera 12:43 У Тернополі горіли квартира і біотуалет. У задимленому помешканні рятувальники виявили чоловіка 12:17 Пішоходи під колесами, нетверезі водії й серія зіткнень: на Тернопільщині — шість ДТП із потерпілими 11:48 «Водну арену» передають у комунальну власність Тернополя 11:15 «У мене немає слів»: у Тернополі суд визнав винним ветерана у побитті муніципального інспектора 10:39 На Тернопільщині зменшується захворюваність на ГРВІ. Але більша частина хворих — діти 10:05 У Великих Гаях отримали допомогу мешканці, житло яких постраждало через атаку рф 09:35 Підірвався на міні і продовжив воювати: воїн з Тернопільщини став повним кавалером ордена «За мужність» 09:00 На війні загинули Герої з Тернопільщини Андрій Сосна, Віктор Зиско і Леонід Гринюк
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up