Партнер рубрики Гроші

Річну ціну на газ для населення запровадять з 1 травня: як це працюватиме

Річну ціну на газ для населення запровадять з 1 травня: як це працюватиме
  • Також газовим компаніям не заборонено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ.
  • Остаточно постанову ухвалять 7 квітня.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 7 квітня планує остаточно ухвалити постанову про річну ціну на газ для населення. Усі постачальники газу будуть зобов'язані з 1 травня 2021 року встановити базову ціну на рік. Про це повідомляється на сайті НКРЕКП.

Таким чином, в проєкті постанови йдеться, що всі газопостачальні компанії зобов'язані до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 року по 30 Квітня 2022 року, пише УНІАН.

Згідно з проєктом документа, всі побутові споживачі газу за замовчуванням будуть переведені на річний контракт з 1 травня.

Також газовим компаніям не заборонено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ. Для переходу споживач повинен буде подати відповідну заявку.

Крім того, споживач має право перейти до іншого постачальника газу в будь-який момент дії річної ціни.

Регулятор має намір дозволити газопостачальним компаніям самостійно приймати рішення про те, чи дозволити споживачеві знову повернутися на річний контракт після переходу на місячну ціну. Також постачальник має право вирішувати, чи приймати назад в обслуговування споживача, який пішов до іншого постачальника.

На сайті НКРЕКП сказано, що остаточне затвердження змін до Правил постачання природного газу та Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам відбудеться 7 квітня. До цього часу положення проєкту постанови можуть бути змінені.

Нагадаємо, наприкінці січня уряд встановив граничну ціну на газ у розмірі 6,99 грн за кубометр, дія якої завершилася 31 березня 2021 року.

Газопостачальні компанії після завершення в кінці березня дії урядового обмеження ціни газу, запропонували населенню у квітні купувати блакитне паливо за тарифом від 6,75 до 8,85 грн за кубометр.

Для запобігання цінових стрибків на газ, уряд запропонував зобов'язати постачальників газу з 1 травня перевести всіх побутових споживачів на річний контракт.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (21)
  • Мария Зинчук
    Ненажерливі свині депутати зробіть хоть що небудь нормальне людям.
  • Инна Лещенко
    Це вже щоб і літом не пропустить грошиків.
  • Елена Яворская
    Знову придумали як дурити людей !
  • Николай Лемешко
    Печь , мангал дровишки 21 век - почти как Европа.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:02 Сержанта з Тернопільщини нагородили відзнакою Міністра оборони України «За зразкову службу» 22:00 На 10 шлюбів в Україні припадає 7 розлучень — Опендатабот 21:00 Штрафи до 3655 гривень: на Тернопільщині розпочинають рейди на захист первоцвітів 20:00 Які школи в Тернополі не братимуть у перші чи в 10 класи: затвердили зміни Від читача 16:03 Добірка окремих категорій пропозицій роботи від служби зайнятості Тернопільщини 19:01 «Мені земля пішла з-під ніг». На війні загинув Микола Мига, який влітку повернувся з полону 18:00 Віталій Мандзин фінішував у топ-10 чоловічих гонок Олімпіади 17:30 За незаконне поводження зі зброєю і боєприпасами відповідатимуть двоє чоловіків з Тернопільщини 17:00 У вихідні вивозитимуть сніг з Оболоня, Східного і Центру 16:30 Петро Лихацький призначений ректором Тернопільського національного медичного університету 16:05 Депутати внесли зміни до бюджету Тернопільської громади 15:30 Жителі Підволочиської громади третій місяць без автобусів: перевізника немає 15:00 Куди піти, що побачити в Тернополі у вихідні 21-22 лютого 14:37 Тернополянку підозрюють у викраденні косметики на 5 тисяч гривень 13:40 Школі №11 присвоїли ім’я Героїв 44 окремої артбригади імені гетьмана Данила Апостола 13:00 21-23 лютого на Тернопільщині триватиме ожеледиця 12:30 У парку «Загребелля» демонтують самовільно встановлені дерев’яні пірси 12:25 «Цілющий ліс» – як природа стає опорою для дітей Тернопільщини під час війни (партнерський проєкт) 12:03 У лікарні помер постраждалий в аварії у Заліщиках 11:30 Ще 18 захисникам України присвоїли звання «Почесний громадянин міста Тернополя»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up