Що на Тернопільщині подорожчало, а що здешевшало за минулий місяць

Що на Тернопільщині подорожчало, а що здешевшало за минулий місяць

У перший місяць нового року найбільше ціни зросли на овочі, проте одяг подешевшав. Про це у цифрах Головного управління статистики у Тернопільській області. 

На споживчому ринку області в січні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в цілому зросли на 2,1%. Найбільше (на 23,2%) подорожчали  овочі. На 5,9% зросли в ціні фрукти, на 1,5–1,2% – хліб,  продукти переробки зернових, яйця. Крім того, на 0,9–0,3% стали дорожчими масло, безалкогольні напої, сметана, м’ясо та м’ясопродукти, молоко, олія соняшникова. Водночас на 4,9% подешевшав цукор, на 0,4% – риба та продукти з риби, на 0,1% – сири.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,3%, у т.ч. тютюнові вироби – на 4,5%, алкогольні напої – на 0,2%.

Одяг і взуття подешевшали на 4,6%, зокрема, одяг – на 5,3%, взуття – на 3,7%, що пов’язано із сезонними знижками товарів зимового асортименту.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на водопостачання на 10,6% та каналізацію  на 7,2%.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 0,9%, у т.ч. вартість амбулаторних послуг зросла на 1,6%, фармацевтичної продукції – на 0,7%.

Зниження цін на транспорт у цілому на 1,1% в основному спричинено здешевленням палива та мастил на 5,6%. Разом з тим підвищилася вартість перевезень залізничним та автодорожнім транспортом (на 4,3% та 1,3% відповідно).

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,4%, що пов’язано з подорожчанням місцевого телефонного зв’язку на 18,3% та поштових послуг на 14,3%.

Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 2,6%, повідомили в Головному управлінні статистики Тернопільської області. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Всесвітньо відома дорога паломників: Шлях Святого Якова можуть прокласти містами Тернопільщини 20:00 «Бабцю, напечіть домашніх пляцків — скоро буду вдома»: Петро Базар повернувся з полону play_circle_filled 19:00 У Теребовлі відновлюють нічну екскурсію Замковою горою з «Князем Васильком» play_circle_filled 18:04 У Києві чоловік відкрив стрілянину та захопив супермаркет: є загиблі та поранені Від читача 10:08 ПрАТ "Тернопільський кар'єр" шукає працівників 18:00 Сезонна алергія: календар цвітіння рослин, які можуть стати збедниками 17:00 Від бойового медика до фермера: ветеран Віктор Штурма розвиває ягідний бізнес на Кременеччині 16:00 Війна забрала життя Героїв Володимира Брощака та Володимира Ягнича 15:00 У бісеринках — цілий світ: як тернополянка Діана Шрамов’ят відроджує традиційні прикраси 14:00 Назвали імена дітей з Тернопільщини, які вибороли нагороди в Міжнародному конкурсі імені Петра Яцика 13:00 «Нехай ворог б’є по техніці, а не по людях»: долучайтесь до збору для військових 10 ОГШБр 12:00 Понад 4,8 млн грн: визначили ціну землі на Стуса, де ворожа ракета зруйнувала будинок 11:00 Медичний оскар — 2026: хто з лікарів отримав нагороди 10:00 Ющенко посадив п'ять молодих черешень на Тернопільщині 09:00 МОН опублікувало Порядок прийому до закладів фахової передвищої освіти у 2026 році
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up