Тепер банки відмовлятимуть у кредитах особам, які грають в азартні ігри

Тепер банки відмовлятимуть у кредитах особам, які грають в азартні ігри

З 25 липня банки відмовлятимуть у кредитах особам, які використовують кредитні кошти для внесення ставок.

З 25 липня 2024 року бюро кредитних історій, які уклали договори про інформаційну взаємодію з Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), матимуть змогу отримати доступ до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Про це повідомили в Національному банку України.

Це передбачають зміни, зокрема, до Закону України «Про споживче кредитування», підготовлені за участі НБУ, що встановлюють:

Відео дня

▪️заборону укладати договір про споживчий кредит з особами, які включені до Реєстру та які використовували кредитні кошти для внесення ставок;

▪️обов’язок кредитодавця до укладення договору про споживчий кредит перевірити наявність такої інформації в Реєстрі шляхом звернення до бюро кредитних історій.

Бюро кредитних історій передаватимуть безоплатно кредитодавцям відомості щодо осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, та використання ними кредитних коштів для внесення ставок.

З метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про споживче кредитування» КРАІЛ вже здійснила організаційні та технічні заходи для реалізації доступу бюро кредитних історій до Реєстру.

Інформація про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, вноситься до Реєстру уповноваженим органом (КРАІЛ) за результатами розгляду відповідної заяви.

Хто може подати таку заяву уповноваженому органу:

члени сім’ї першого ступеня споріднення або законні представники відповідно до частини 11 статті 16 Закон України “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор”.

За яких умов:

якщо особа, якій обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, використовує кредитні кошти для внесення ставок, а витрати на гру перевищують особистий дохід такої особи, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне матеріальне становище.

Це відбувається за результатами розгляду заяви щодо перевищення витрат на гру над особистими доходами гравця, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне матеріальне становище, та здійснюється з використанням коштів, отриманих у позику, у тому числі на умовах фінансового кредиту.

Довідка
З алгоритмом дій для обмеження рідних від участі в азартних іграх, а також із зразком заяви про таке обмеження можна ознайомитися на офіційному вебсайті КРАІЛ за посиланням: https://is.gd/1BdxKS.

За умови внесення КРАІЛ відповідної інформації про особу до Реєстру бюро кредитних історій зможуть передати її кредитодавцям. Після отримання такої інформації відповідно до абзацу другого частини першої статті 10 Закону України «Про споживче кредитування» кредитодавцям буде заборонено укладати договір про споживчий кредит з особами, щодо яких вони отримали інформацію про використання ними кредитних коштів для внесення ставок.

Нагадаємо, що Національний банк з 22 червня цього року заборонив проводити платіжні операції клієнтів на рахунки організаторів азартних ігор для участі в азартних іграх за рахунок коштів, отриманих на умовах кредиту.

 

Читайте також:

За вечір міг програти всю зарплату: історія тернополянина з ігровою залежністю

Хто ризикує стати ігроманом, розповідає тернопільський психоаналітик

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Виталий Кравченко
    А, звидкы воны знатымуть, граю я, чы ни.
  • Читач95
    Ще слід відмовляти п*яницям- неробам. Мій сусід взяв ссуду 5 тисяч гривень, в якій установі не знаю, зловживає оковитою, не працює, Як могли дати такій людині кредит і хто віддаватиме. коли він одинокий? Чи дають гроші із якимись недобрими намірами в перспективі відібрати житло? СУМНО І ГІРКО.

keyboard_arrow_up