Тернопільський став рятуватиме "Зелена свиня"

Тернопільський став рятуватиме "Зелена свиня"

Через 5-6 років Тернопільський став може перетворитися на болото. Фонтан та організація “Зелена свиня” врятують водойму від цвітіння водоростей, кажуть місцеві чиновники.

Є велика проблема з Тернопільським ставом, яку необхідно терміново вирішувати, кажуть посадовці. 

- За оцінками наших біологів Тернопільський став сьогодні знаходиться у фазі заболочення, - каже заступник міського голови Леонід Бицюра. - Вже за 5-7 років водойма почне перетворюватися на болото. Нещодавно нам вдалося вперше прийняти програму розвитку Тернопільського ставу.

Спільно з нашими екологами у Тернополі створили програму порятунку Ставу. Вона складається з декількох етапів: будівництва нафтовловлювачів, поглиблення деяких ділянок Ставу, вирівнювання бактеріологічного складу водойми та його зарибненя. 

- Для того, аби збільшити аерацію озера, ми плануємо збудувати цілу мережу фонтанів на березі, - зазначив начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олег Соколовський.

Як зазначив начальник управління, фонтани будуть збудовані від острова кохання і аж до причалу, що навпроти Тернопільского замку. 

- Водяні сопла будуть розміщенні по береговій лінії, - каже чиновник. - Забір води буде відбуватися з самого Ставу, змішуючи тим самим різні пласти води. Окрім цього, струмені води будуть бити до 20 метрів, насичуючи воду киснем. Також буде змонтована кольорова підсвітка каскаду фонтану. Загалом на цей проект передбачено 7-8 млн грн. 

Проте основний інструмент, який планують застосувати для того, аби врятувати Став від цвітіння - “Зелена свиня” на, яку витратять з місцевого бюджету понад один мільйон гривень. Як роз'яснює Олег Соколовський “Зелена свиня” або Green Pig -  це організація, що очищає водойми за допомогою різних видів бактерій, що знищують цвітіння води.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Олег Кубіцький
    А  не краще би було сірожі цеглу на яйця повісити і кинути до ставу, щоб він більше не запускав моторних човнів на водойму!
  • Piter Savka
    Знов купу грошей вкрадуть
  • Анонім
    Ліпше киньте ці гроші на ремонт доріг .
  • Діонісій
    не треба його засирати.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У Польщі хочуть змінити правила виплати українцям 21:00 Тернополянка поспілкувалась з Гаррі Поттером: Деніел Редкліфф розчулив підтримкою України 21:00 Після 4 травня декому автоматично продовжать відстрочки, іншим — потрібно йти у ТЦК 20:00 Кожна помилка – досвід: як переселенка розвиває кав’ярню у Тернополі Від читача 13:26 Поліцейські разом із Силами оборони України стоять на передовій та знищують ворога. 18:15 У Тернополі затримали чоловіка з предметом, схожим на зброю 18:10 Не тому, що сусід уже посадив: як зрозуміти, коли настав час братися за картоплю для гарного врожаю 17:20 На Тернопільщині у найближчі дні прогнозують заморозки та штормовий вітер 16:47 «Покупець» зателефонував і залишив без грошей: на Тернопільщині жінка втратила майже 28 тисяч гривень 16:10 У парку Нацвідродження з'явиться спортивний комплекс 15:30 Гнатюка не влаштовує вирок суду і він йде в апеляцію. Вбивство випускниці розглянуть у Хмельницькому 15:00 У Тернополі провели обшуки в магазині мережі U420: виявили наркотики, замасковані під солодощі і напої photo_camera 14:45 Робота в Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 22 квітня) 14:30 У Бережанах відвідувач кафе вчинив стрілянину 14:14 В Україні хочу змінити правила іспитів для водіїв 13:30 Пройшов пекло війни і опинився під кулями на власному подвір’ї: вирок у справі ветерана з Настасова 13:00 Вісім камер, які розпізнають номери автівок, з'являться у Тернополі. Вартують понад 604 тисячі 12:39 Тернопіль передав три автомобілі Renault Duster для бійців спецпідрозділу «Артан» (пресслужба Тернопільської міської ради) 12:20 Знову карантин? В Україні зафіксовали перший випадок субваріанту коронавірусу «Цикада» 11:50 Аварія на Коновальця: авто на швидкості врізалось у дерево, є постраждалі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up