Зупинка роботи агропродовольчих ринків ініціювала появу великої кількості оголошень на різних веб-ресурсах, в месенджерах та інших онлайн-платформах щодо пропозицій реалізації м’яса, молока, яєць, меду, м’ясних, молочних, рибних та інших харчових продуктів.
В багатьох випадках до споживання пропонуються харчові продукти не промислового, а домашнього виготовлення або вироблені на «підпільних» потужностях. Подекуди такі «рекламодавці» навіть не зареєстровані у службі як оператори ринку харчових продуктів, повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
- Уся небезпека полягає в тому, що такі продукти не досліджуються в державних лабораторіях та розповсюджуються не контрольовано. Невідомо, по-перше, про стан здоров’я тварин, від яких вони отримані, по-друге, про дотримання вимог законодавства при виробництві, зберіганні та транспортуванні таких харчових продуктів, - йдеться у повідомленні.
Слід відмітити, що інфекційні захворювання людини, джерелом яких є інфіковані тварини (сальмонельоз, бруцельоз, лістеріоз, лептоспіроз, туберкульоз, сибірка, сказ, трихінельоз) можуть бути передані людині безпосередньо через харчові продукти, які від них походять.
Водночас такі харчові продукти можуть містити залишки ветеринарних препаратів, бути забрудненими різними патогенними мікроорганізмами або ж фальсифікованими сторонніми речовинами, тощо. Враховуючи викладене, стає очевидно, що при здійсненні таких замовлень ви ризикуєте наразити себе на небезпеку та завдати непоправної шкоди своєму здоров’ю!
Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області застерігає та закликає купувати харчові продукти лише в офіційних оптових та дрібно-роздрібних торгових мережах.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер
Денис Хілініч