Тернополянам нагадали, за яких умов вони можуть піти на пенсію

Тернополянам нагадали, за яких умов вони можуть піти на пенсію

Право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку, з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року, мають особи за наявності страхового стажу не менше 26 років. 

Кожного року кількість років, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років, йдеться на офіційному веб-сайт Пенсійного фонду України.

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески (єдиний внесок) в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Отож для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно нарахувати та сплатити єдиний внесок в сумі не меншій мінімального страхового внеску, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати, яка на сьогодні становить 4173 грн., та розміру внеску (22%), відповідно, мінімальний страховий внесок – 918,06 грн. на місяць, а також подати річну звітність до органів державної фіскальної служби.

У Пенсійному фонді звертають увагу, що у разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску виникає борг, відповідно, період, за який обліковується заборгованість, не буде зараховано до страхового стажу до повного його погашення.

Фізичних осіб-підприємців Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області вкотре просить завчасно дбати про набуття страхового стажу та закликає розрахуватися з боргами по страхових та єдиному внесках та не допускати виникнення заборгованості в подальшій діяльності, адже її наявність – це ризик соціальної незахищеності сьогодні та відсутності права на пенсійне забезпечення в майбутньому.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У Шумську зустріли звільненого з полону Андрія Кузьмича 21:00 З молитвою у кожному стібку: Ольга Кундис відтворює колекцію вишитого одягу у старовинних техніках 20:00 Гроза та шквальний вітер: у Тернополі та області оголосили жовтий рівень небезпеки 19:16 Першого заступника начальника поліції Тернопільщини взяли під варту Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 19:04 Військовий з Тернопільщини заявляє, що його ошукали та просить розголосу 18:00 У День вишиванки в Бережанах встановили рекорд photo_camera 17:30 У Тернополі новонародженим подарували перші вишиванки 17:05 У трьох областях, де викрили посадовців поліції на злочинних схемах, розпочали комплексні перевірки 16:30 «Броня нескорених»: у Тернополі відбулася виставка автентичної вишивки play_circle_filled photo_camera 15:45 Нові тарифи на проїзд у транспорті обговорять у Тернополі: скільки пропонують перевізники і міська рада 15:30 У Тернополі дитсадок відсвяткував День вишиванки патріотичним кліпом play_circle_filled 15:00 На Тернопільщині більшість порушників на електротранспорті були нетверезими: поліція 14:30 Біля Тернополя влаштували танцювальний флешмоб у День вишиванки play_circle_filled 14:00 Тернополяни у соцмережах вітають з Днем вишиванки 13:30 Оперативника поліції Тернопільщини затримали при отриманні 1200 доларів хабаря 13:03 Помер водій, який травмувався в аварії неподалік Струсова. 9-річний син і дружина в лікарні 12:20 Уряд виділив 12,4 млн на завершення відновлення інфраструктури Тернополя після обстрілу 19 листопада 11:50 На Тернопільщині директора коледжу підозрюють у зловживанні становищем зі збитками на 2,5 млн грн 11:39 Літні дитячі табори 2026 в Україні та за кордоном — ціни та програми (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up