Тернополяни платитимуть за те, що до їх домівок проведені газові труби

Тернополяни платитимуть за те, що до їх домівок проведені газові труби

Щомісячну абонплату за підключення до газосистеми затвердила нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП). Проте скільки ж тернополянам доведеться платити, поки невідомо. Але платіжки за квітень будуть уже з абонплатою.

-    Відповідно до рішення НКРЕКП вже з першого квітня українці будуть платити за газ суму, що не залежить від споживання газу, - коментує голова наглядової ради ПАТ "Тернопільміськгаз" Віталій Бобрівець. - Тобто споживачі платитимуть фaктично aбонплaту зa підключення до системи гaзопостaчaння. Aбонплaту сплaчуватимуть щомісяця. І це буде фіксовaна сума, якa не зaлежить від обсягу спожитого в розрaхунковому місяці гaзу.

Розмір абонплати розрaховaний зa методикою, розробленою НКРЕКП, ключовим пaрaметром в якій є мaксимaльнa потужність лічильникa гaзу, встaновленa у споживaчa. Особливість нового тарифу, як поснює пан Бобрівець, в тому, що його потрібно сплачувати незалежно від того, користується хтось у приміщенні газовою плитою чи ні. На розмір абонплати впливатимуть відсутність чи наявність лічильника, його потужність, відстань між будинками, в яких прокладено мережі. Точних цифр, скільки ж тернополянам доведеться віддавати за цю абонплату, поки немає. 

- Плата зросте для кожного облгазу по-різному і по-різному для споживачів з лічильником та без лічильника, - пояснює Віталій Бобрівець. - Тариф на послуги розподілу природного газу в Тернополі та Тернопільському районі для населення становить 0,01108 грн. за 1 м.куб. на годину без ПДВ, для непобутових споживачів – 0,03087 грн. за 1 м.куб. на годину без ПДВ.

Як йдеться в повідомленні прес-служби НКРЕКП, відповідно до рішення кожен споживач платитиме за газ як за товар - 4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії - 3,2%, плюс  податок на додану вартість. Окремо нараховуватиметься плата за користування приєднаними потужностями. Також НКРЕКП планує вирівняти ціни для побутових та промислових споживачів.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (24)
  • Артем
    Усе просто:раніше транспортування входило в тариф за кубатуру і на побутовому рівні була мізерна сума, а от на промисловому рівні, коли підприємства тих падлюк, які приймали той закон, спалюють величезні обсяги газу набігали чималі кошти. Сіли порахували, тай поділили на ВСІХ СВОЇ ВИТРАТИ!!!В нас стоять лічильники, ну от згідно лічильника і рахуй! Або по пристроях. В кожній оселі є паспорт на газобладнання! А на дачі ,де ніхто не живе, раз на рік плиту включають? А в селі, куди тільки на город їздять?
  • www
    212112
  • www
    Даю безплатну ідею ( бо ітак фіг хто заплатить) . Так от-ви газ спалюєте? Спалююте.А від газу шкідливі викиди. А ви за них не платите. Призначити оплату за шкідливі викиди відносно спаленого газу.АААААААААААААААААААААААААААААААААА.
    Діонісій reply www
    мовчи краще, а то ще за викиди заставлять людей платити :)
  • Lylyk Vitaliy
    хто придумав того в смітник і в ато пі....ар нажертися негоден так і здохне від газу люди прокленуть а воно так і станеться до 7 коліна
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:19 У Бережанському замку знайшли два снаряди часів Другої світової 09:45 Почався новий набір поліцейських офіцерів Тернопільської громади 09:07 Масована атака росії на Україну 2 червня: є жертви і постраждалі play_circle_filled photo_camera 09:00 На фронті загинув мінометник з Великої Березовиці Сергій Лесик Від читача 17:02 Загрози та відповідальність за незаконне розповсюдження зброї через Інтернет 08:00 Ремонт мосту в Теребовлі стартує 2 червня: якими дорогами проходить об'їзд (КАРТА) 22:00 Без гарячої води будуть деякі будинки в мікрорайонах «Сонячний» та «Північний» 21:00 Антиклікбейт у дії: як заголовки будують репутацію 20:00 Місце, де народжується запашне горнятко кави: як у Тернополі працює ветеранське виробництво Rivolta 19:00 Свідки не з’явились: нове у справі про смерть однорічного Єремія в лікарні 18:05 До 13 років позбавлення волі засуджено жителя Тернопільщини за зґвалтування, розбій та крадіжки 17:30 Тернопільські флорболісти виграли «золото» на турнірі Ukraine Open 17:00 На Веселій завершили ремонт дорожнього покриття 16:34 У заповіднику «Медобори» цвіте «неопалима купина» 15:35 У Теребовлянській громаді відкрили поліцейську станцію 14:50 Стартував прийом заявок на конкурс малих грантів-2026 для реалізації локальних проєктів у форматі корпоративного волонтерства від «Контінентал» (новини компаній) 14:30 Помер багаторічний керівник науково-дослідної частини ЗУНУ Валерій Письменний 14:00 В «е-Тернопіль» і на Порталі мешканця запрацювали електронні петиції 13:15 Театр мод Галицького коледжу здобув гран-прі Національного фестивалю моди і таланту photo_camera 12:53 У Тернополі раніше судимого чоловіка підозрюють у домашньому насильстві та незаконному поводженні зі зброєю
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up