В ОДА пояснили як зараз призначають субсидії

  • Братимуть до уваги доходи за два останні квартали.
  • На одну людину більше не буде дві субсидії 
  • Субсидію не призначать, якщо заборгованість за оплату послуг є більш, ніж за два місяці і яка перевищує 340 гривень
В ОДА пояснили як зараз призначають субсидії

Субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначатимуть, виходячи з  доходу осіб за два квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюють на підставі доходів за перший-другий квартали поточного року.

- Доходи громадян для призначення будуть брати до уваги по-новому, - зазначив  директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації Вадим Боярський. - Якщо раніше брали до уваги доходи за попередні 4 квартали, які передують місяцю звернення, то тепер, якщо перепризначення відбуватиметься 1 травня, то будуть брати до уваги два останні квартали попереднього року (3-й і 4-й)
Якщо ж перерахунок припадатиме на опалювальний період, то будуть брати до уваги перших два квартали 2017 року (1-й і 2-й). І так відповідно в 2018 році з 1 травня братимуть до уваги 3-й та 4-й квартал 2017 року.

Субсидія призначатимуть і тим, хто має заборгованість

- В попередній постанові було зазначено, що субсидія не призначалася на наступний період, коли була заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг, - продовжує Вадим Боярський. - В останніх правках, які ще не опубліковані, але які вступлять в силу найближчим часом, зазначено: субсидія не призначтиметься, якщо заборгованість за оплату послуг є більш, ніж за два місяці і яка перевищує 20 неоподаткованих мінімумів для громадян, а це 340 гривень. Рішення зумовлене тим, що багато громадян не згідні з тими сумами рахунків, які виставляють їм житлово-комунальні підприємства. На це може бути багато причин, зокрема невірні покази лічильника. В таких випадках, якщо  заявник подає заяву до суду і не згідний з боргом, то до остаточного рішення суду йому буде призначена субсидія. 

На одну людину більше не буде дві субсидії 

Субсидія не буде призначатися одночасно за місцем реєстрації та місцем проживання. Раніше цього не було прописано в постанові, і через це виникали зловживання. Наприклад, раніше якщо людина зареєстрована в одному місці, але тимчасово переїхала і орендує квартиру, то вона отримувала субсидію і за місцем проживанням і відповідно на підставі договору оренди. Буде створюватися єдина база та будуть виявлятися "двійники", щоб на одну людину більше не було дві субсидії в двох місцях, пояснив пан Боярський.

Подати заяву на монетизацію продовжили до 1 листопада 

Термін подачі заяв на монетизацію субсидій продовжили до 1 листопада 2017 року. Стосуватиметься це насамперед тих, хто не встиг до 1 вересня з поважних причин. Уряд відреагував на запити тих субсидіантів, які не встигли до 1 вересня подати в управління соціального захисту населення на отримання «живих» коштів за зекономлену субсидію. Всі ті, хто в минулий опалювальний період економив газ та електроенергію, яку використовують для опалення будинку, можуть до 1 листопада 2017 року скористатися можливістю отримати від Уряду премію за свою енергоефективність, зазначили в управління соцзахисту.

Нагадаємо, монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу – 100 кубометрів за умови що ці ресурси використовуються для опалення. Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин  – 135 гривень  за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений обсяг газу.

Тернополяни, які зекономили ресурси, мають до 1 листопада поточного року звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбуватиметься у вересні-листопаді цього року.

Коментарі (1)
  • бурундук

    шоб в тому всьому розібратись тре ше додатково на курси піти
18:00 Чим щотижня займається «банда малолітніх волонтерів»? photo_camera 17:00 Викладачі та студенти ТНПУ активно долучаються до цитрусового виклику 16:25 Водій на "Бумері" вживав алкоголь після ДТП photo_camera 16:00 Голосування розпочато: хто отримає 10 тисяч за кращий хіт про Тернопіль 15:20 10 років тому у Косово загинув миротворець ООН з Тернополя Ігор Киналь photo_camera 14:20 ДТП на перехресті вулиць Шептицького і Живова: зіткнулись дві іномарки photo_camera 13:12 Як отримати власне житло молодій сім’ї 12:40 На Тернопільщині закарпатці обікрали приватне підприємство на 100 тис. грн 12:10 Різка дія холоду сприяє виділенню ендорфінів 11:40 На початку квітня у Тернополі відбудеться футбольний чемпіонат серед дівчат 11:00 У смерті свого малюка батьки звинувачують лікарів 10:00 «Я не загартовуюся і не моржую, просто люблю холод…» 09:00 Що схвилювало тернополян цього тижня

Цікаві майстер-класи, концерт  молодого гурту Tvorchi , презентація фільму «Посттравматична рапсодія», Koza stand-up 5, «Лялькове...

У "Свободівців" - поповнення замість трьох депутатів, яких виключили з партії  

Чиновники міськради кивають у бік дорожників, мовляв, дорогою опікуватись мають саме вони. А в Службі автодоріг нарікають...

У поліції кажуть – все відбуватиметься в рамках операції «Мігрант». Юрист наголошує: перевірка на причетність до злочину...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up