В Україні з жовтня змінилася система виплат субсидій та пільг: що це означає

В Україні з жовтня змінилася система виплат субсидій та пільг: що це означає

В Україні почалася поетапна передача функцій адміністрування житлових субсидій та пільг Пенсійному фонду України. З жовтня ПФУ буде виплачувати призначені субсидії та пільги.

 

За рішенням Уряду розпочинається поетапна передача функцій адміністрування житлових субсидій та пільг Пенсійному фонду України.

Про це повідомляє Пенсійний Фонд України.

— Так, вже з жовтня Фонд здійснює виплату призначених органами соціального захисту населення житлових субсидій та пільг. Виплати будуть проводитись незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні, — йдеться у повідомленні.

До 1 грудня 2022 року порядок звернення за призначенням субсидій та, власне, механізм призначення житлових субсидій та пільг не змінюється. Всі дані для виплат надійдуть до Фонду у електронному вигляді.

Прийом документів від громадян та призначення виплат у жовтні-листопаді продовжують здійснювати органи соціального захисту населення.

Від 1 грудня 2022 року звертатись за оформленням житлових субсидій та пільг слід до органів Пенсійного фонду України, які працюють за принципом екстериторіальності. Тобто, подавати заяви можна у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання громадян.

У Пенсійному нагадують, що такий порядок призначення та виплати житлових субсидій і пільг населенню передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

Нагадаємо, раніше ми писали, в кого з 1 жовтня зростуть пенсії.

Читайте також

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Светлана Терещенко

    Чи буде нарахована субсидія на тверде паливо,якщо людина працює на 0,5ставки ,а відрахунки беруться 100відсотків

keyboard_arrow_up