Від 150 грн за годину догляду: скільки коштує няня у Тернополі та кому компенсує витрати держава

- Вибір няні для дитини – відповідальний крок для батьків, а вартість таких послуг сягає до 400 гривень за годину догляду у Тернополі.
- Журналісти «20 хвилин» проаналізували ринок праці та дізналися, скільки в середньому коштують послуги няні, а також хто та як може отримати компенсацію за державною програмою.
У 2024 році на Тернопільщині компенсацію за послуги няні отримали 20 осіб, їм нарахували понад 1,1 млн грн. А ось на початку 2025 року кошти отримують 18 сімей. Про це повідомив Олег Воронка, заступник директора департаменту соцзахисту населення.
Скільки коштує няня у Тернополі
Журналісти «20 хвилин» промоніторили базу України Buki й дізналися, скільки коштують послуги няні у Тернополі та чи є охочі працювати у цій сфері. За даними бази нині є лише шість актуальних пропозицій від жінок. Вартість годинної роботи кожна оцінює по-різному. Одні просять 150 грн/год, а інші – 350-400 грн/год. Вища вартість у тих, хто володіє іноземною мовою і додатково готовий вчити дітей. Дехто має досвід роботи більше як рік, а є й з понад 10 років.
Наприклад, пані Юлія вказала в оголошенні, що має понад 10 років досвіду роботи з дітьми. З її слів, вона може не лише пограти з вашою дитиною, пригледіти на час вашої відсутності чи забрати з необхідного місця, а й вивчити уроки, підготувати до школи. Готова працювати з учнями молодшої школи – перші-четверті класи. Годину власного часу оцінює у 150 гривень. Щодо прибирання, перевдягання чи годування дітей – цей пункт відсутній.
На порталі працевлаштування Work.ua є 114 кандидатів на посаду няні. Станом на березень 2025 року, середня зарплата в Україні для таких фахівців 17 000 гривень. Зазначимо, що є зовсім без досвіду роботи, переважно, студенти, які хочуть трохи заробити. А є й резюме, в яких вказують, що працювали у садках, мають педагогічну освіту. Обіцяють доглядати за дітьми, супроводжувати їх, годувати та розвивати. За потреби можуть готувати та прибирати в оселі, але за додаткову оплату.
Вакансій не так багато, як охочих лише п’ять. Готові сплачувати від 12 000 до 17 000 гривень на місяць. Здебільшого є потреба на повну зайнятість, подекуди готові взяти студента чи людину пенсійного віку.
Пропозиції працевлаштування для нянь та резюме у Тернопільському обласному центрі зайнятості відсутні. Лише є дві вакансії для помічників вихователів. Пропонують щомісячну зарплату – 8100-9 000 гривень. Про це «20 хвилин» повідомили фахівці відділу рекрутингу центру зайнятості.
Кому держава компенсує витрати
В Україні також діє соціальна державна програма «Муніципальна няня», у рамках якої родини можуть отримувати грошову допомогу на послуги спеціаліста по догляду за дитиною. Переважно йдеться про дітей до трьох років, але є винятки.
– Послугою можуть скористатися родини-переселенці, у яких є діти до трьох років. До шестирічного віку муніципальну няню надають тільки у тому випадку, якщо діти потребують додаткового догляду, або один з батьків має інвалідність I чи II групи, – каже Олег Воронка. – Важлива зміна – право на послугу муніципальна няня отримують ВПО та особи, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти. Таким чином усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи й економічної незалежності, а дітей – до отримання належного догляду і розвитку.
Куди звертатися та які документи треба
Допомогу можуть отримати батьки або опікуни, які уклали договір із нянею – фізичною особою-підприємцем чи юридичною особою, що надає відповідні послуги. Вони можуть розраховувати на виплати в розмірі 100% мінімальної зарплати за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.
– Батьки мають укласти офіційний договір із фахівцем, де треба вказати назву послуги, її обсяг з визначенням конкретних заходів, кількості годин з дитиною на місяць, вартість, періодичність оплати, місце проживання. Обов’язково інформацію про людей, які надають та отримують послуги. Це важливо не лише для прозорості виплат, а й для гарантії якості послуг. Також муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення, – пояснює Олег Воронка.
Заяву та необхідний пакет документів можна подати поштою або через електронні сервіси Мінсоцполітики. Ще як варіант – звернутися до Центрів надання адмінпослуг за місцем проживання.
– Обов’язково треба паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, договір з нянею, заяви про надання компенсації послуги та про перерахування коштів. Якщо дитина має інвалідність, тоді додаємо висновок ЛКК, а якщо один з батьків – висновок експертної команди (раніше МСЕК). Аби отримати кошти, родина повинна щомісяця подавати документи, що підтверджують витрати на оплату няні, – додають у департаменті соцзахисту населення.
Важливо! Фахівці можуть припинити виплати, якщо ви подали неправдиві відомості.
Читайте також:
Підготовка до іспитів у Тернополі: до 800 грн за заняття з репетитором або безоплатні додатки
Тернопільські студенти зварюють протитанкові їжаки для захисників
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.