Підготовка до іспитів у Тернополі: до 800 грн за заняття з репетитором або безоплатні додатки

50, 120, 300, а інколи і 600 гривень треба віддати тернопільським 11-класникам за один урок підготовки до іспитів. Які предмети найдорожчі та де можна отримати знання безоплатно – дізнавалися «20 хвилин».
Через повномасштабне вторгнення тернопільські 11-класники вже четвертий рік поспіль складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ) замість зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
НМТ складається з чотирьох блоків чотирьох предметів. Три з них обов’язкові: українська мова, математика та історія України. А ось один – на вибір: українська література, географія, біологія, хімія, фізика або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська). Тестування стартуватиме на початку літа, а поки вони мають час на підготовку.
Понад 1 700 репетиторів готові навчати
Аби дізнатися, скільки коштує підготуватися до іспитів з репетиторами, журналісти «20 хвилин» промоніторили сервіс «Асоціація репетиторів України». Там доступні фахівці зі всієї України, тож ви можете проживати у Тернополі і дистанційно займатися з викладачем Львова, Чернівців, Києва, Одеси чи інші.
Щодо Тернополя та Тернопільщини, то підготувати 11-класників до Національного мультипредметного тесту готові 1 709 репетиторів. Займатися можна у форматі онлайн, вдома або з виїздом до фахівця. Вартість одного заняття варіюється від кількадесяти до кількохсот гривень. Все залежить від тривалості уроків, використаних матеріалів та досвіду викладача.
Обов’язкові предмети
До іспиту з української мови обіцяють підготувати понад 50 репетиторів з Тернополя та області. Вартість за одне заняття коливається від 80 до 400 гривень. Найдешевше обійдуться заняття зі студентами або вчителями з досвідом до року.
Викладачі, які мають досвід роботи від трьох до понад 10 років, бажають отримувати не менше 200-250 гривень за одне заняття. Дехто з репетиторів позначає, що у вартість також входить роздатковий матеріал (таблиці, тести, спецкартки з граматикою). Переважно пропонують 45 або 60 хвилин. Аналогічна вартість і за додаткове вивчення української літератури.
Другий обов’язковий – математика. Розраховуйте на те, що одне заняття з репетитором вам обійдеться від 120 до 400 гривень. Під час домовленостей про репетиторство обов’язково уточнюйте питання щодо тривалості уроків, наявності роздаткового матеріалу та досвіду. Адже є варіанти ще дешевші, натомість послуги надають першокурсники. Деякі викладачі пропонують проводити додаткові уроки в групах, в які входять не більше трьох-чотирьох учнів. Групи формують за рівнем навчальних досягнень.
Третій обов’язковий – історія України. Вартість одного заняття – 100-300 гривень. Ви можете обрати репетиторство та відеолекції, лише відеоуроки й контроль репетитора. Тобто, є викладачі, які забезпечують учнів всіма необхідними для роботи матеріалами, а особисто зв’язуються лише для перевірки знань та уточнення незрозумілих моментів. Обіцяють використовувати мультимедійні технології, презентації, відео, конспекти, регулярні тестування пройденого матеріалу. За один підхід займатися можна від 45 хвилин до двох годин.
Додаткові предмети
В топах серед репетиторства залишаються іноземні мови. Наприклад, одне заняття англійської коштуватиме вам від 120 до 600 гривень, німецької – 120-800 гривень, іспанської – 150-500 гривень, а також французької – 220-300 гривень.
Щодо природничих наук, то кількість репетиторів коливається до 20 людей, а ось за одне заняття вони просять до 300 гривень. Наприклад, покращення знань з географії та біології – 50-200 гривень, з хімії та фізика – 100-300 гривень.
Здебільшого репетитори пропонують проведення уроків у форматі онлайн за допомогою програми ZOOM. Під час роботи репетитори обіцяють використовувати сучасні методи та новітню техніку з програмами. Для вивчення теоретичного матеріалу використовують відео, різні схеми, таблиці, ілюстрації, що робить заняття цікавішими.
Які є безоплатні варіанти
На онлайн-платформі iLearn ви можете долучитися до вебінарів з підготовки до мультитесту. Зокрема, пропонують роз’яснення з таких предметів: математика, українська мова, історія України, англійська мова. Для кожного предмета виділили окремий день та час. Ознайомитися з графіком можна на сайті.
Крім того, команда Міністерства освіти і науки України запустила платформу Всеукраїнська школа онлайн. Цей варіант підходить для тих, хто не готовий витрачати кошти на репетиторство. На платформі знайдете роз’яснення різних тем зі шкільних предметів. Надаємо до прикладу один з варіантів уроку.
Математика, фізика, англійська, біологія – на платформі збережені уроки з п’ятого до 11 класу. До кожної теми вчителі підготували відео. А після – можете пройти спецтест і перевірити засвоєний матеріал.
Нагадаємо, що вивчити іноземні мови можна також у бібліотеках, культурних закладах. Детальніше читайте у матеріалі.
Раніше випускники тернопільських шкіл розповідали, як їм вдавалося отримати максимальну кількість балів на НМТ. Детальніше про практичні поради читайте у наших матеріалах.
Читайте також:
Три по 200 та ще один на 186: тернопільський випускник встановив шкільний рекорд
Набрав 596 балів із 600 можливих. Кременецький випускник розповів про підготовку до іспитів
Отримала 200 балів на іспиті: історія успіху випускниці з Тернополя Катерини Жорняк
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Ви ж до екзаменів ,в свій час,готувались, нє?