Як відмовитися від субсидії, якщо ви за кордоном – тернополянам пояснили у Департаменті соцзахисту

Як відмовитися від субсидії, якщо ви за кордоном – тернополянам пояснили у Департаменті соцзахисту
 • Через повномасштабну війну, розв’язану російською федерацією, частина тернополян вимушено виїхали за кордон і досі там перебувають.
 • Як містянам, які наразі поза межами України, дистанційно відмовитись від соціальної допомоги або житлової субсидії – розповіли у Департаменті соціального захисту населення Тернопільської ОДА.

За понад рік активних бойових дій Мінсоцполітики у взаємодії з іншими установами та міністерствами створило і забезпечило функціонування багатьох цифрових інструментів, які дозволяють оформити соціальні виплати онлайн або дистанційно від них відмовитись.

Це реально зробити навіть перебуваючи за кордоном. Якщо громадянин України має бажання чи потребу скасувати отримання якоїсь із соціальних допомог, він може зробити це в такий спосіб:

Відео дня

Крок 1 – написати відповідну заяву в довільній формі з зазначенням таких обов’язкових реквізитів:

 • назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;
 •  прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача допомоги;
 • адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування;
 • контактний номер мобільного телефону;
 • адреса електронної пошти (за наявності);
 • вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо).

Крок 2 – надіслати заяву щодо відмови від соціальної допомоги електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу відповідного органу соціального захисту населення в Україні. Контакти органів соціального захисту населення можна знайти на сайтах відповідних районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.

Орган соціального захисту населення, до якого надійде звернення, після припинення виплати певного виду допомоги надішле громадянину, за його бажанням, електронною поштою або засобами поштового зв’язку довідку/скан-копію довідки про неотримання допомоги.

Про необхідність отримання такої довідки необхідно вказати у заяві.

Якщо особа виїхала з території, на якій ведуться бойові дії, або яка тимчасово окупована російською федерацією, й органи соціального захисту не мають можливості здійснювати свої повноваження, заяву можна надіслати до Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні.

Дистанційно або засобами поштового зв’язку можна подати відповідну заяву про припинення виплат до органів Пенсійного фонду. У заяві обов'язково треба зазначити:

 • назву органу Пенсійного фонду України, в якому громадянин перебуває на обліку;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) отримувача житлової субсидії/пільги;
 • адресу зареєстрованого/задекларованого або фактичного місця проживання/перебування;
 • контактний номер мобільного телефону;
 • адресу електронної пошти (за наявності);
 • вид державної підтримки (наприклад, житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг; житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; або пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, пільги на оплату житлово-комунальних послуг, пільги на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу).

У разі необхідності отримання довідки/скан-копії довідки про припинення та неотримання житлової субсидії/пільг – зазначити про це в заяві.

Контакти територіальних органів Пенсійного фонду України можна знайти на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

 

Читайте також:

Переселенці зможуть отримати відповіді на питання по темі «Пенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осіб»

В Україні зросте тариф на електроенергію. Кабмін затвердив нову ціну (ОНОВЛЕНЕ)

У яких випадках можуть припинити пільги на комуналку: роз'яснення ПФУ

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up