Як закрити питання з виплатою аліментів, якщо дитині вже виповнилось 18 років

Як закрити питання з виплатою аліментів, якщо дитині вже виповнилось 18 років
  • Читач цікавиться, чи має самотужки закінчити «аліментну історію», якщо дитині, на яку сплачував, виповнилось вже 18 років. Чи це мають зробити на роботі, якщо офіційно із зарплати стягували аліменти?
  • У виконавчій службі пояснили процедуру. А ще можна самотужки перевірити, чи немає вас в базі даних Реєстру боржників.
  • Чи маю я якось закінчити аліментну історію, надавши до виконавчої служби певний пакет документів, чи це зобов’язані зробити на роботі? – написав до редакції читач Олексій Романків. – Я працюю офіційно і останні роки саме із зарплати з мене знімали щомісячно суму, перераховуючи дитині, на яку я сплачував аліменти.

Чоловік розповів, що його старша донька мешкає в одній з сусідніх областей. Понад 10 років тому чоловік переїхав до нашої області та створив нову сім’ю, де з дружиною виховують сина. Старшій доньці восени виповнилось 18 років. Наскільки батько знає, вона у вузах не навчається.

  • Спочатку виконавче провадження перебувало в області, де проживає старша дитина, - розповів пан Олексій. – Відколи у Тернополі влаштувався на офіційну роботу, написав заяву, документи передали на Тернопільщину. І відтоді щомісяця бухгалтерія вираховує певну суму та переказує доньці.

Читач цікавиться, чи повинен він кудись йти, брати на підприємстві якісь довідки, скажімо, про доходи, де була б зазначена сума аліментів? Чи кудись потрібно заносити якісь документи, аби «закрити аліментну історію»?

Питання читача ми адресували до заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Андрія Хічія.

Відео дня
  • Згідно ст. 183 Сімейного кодексу України (далі – СК – прим. ред.), частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом, - пояснив Андрій Хічій. - Звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, порядок здійснення відрахувань, здійснюються, відповідно до статей 68 - 70 Закону.

Відповідно до ст. 194 СК України, заборгованість за аліментами стягується незалежно від досягнення дитиною повноліття.

  • За кожною постановою про стягнення підприємствами, установами, організаціями,  щомісяця подається окремий звіт про здійснені відрахування та виплати за встановленою формою, - каже Андрій Хічій. - Таким чином, в разі настання повноліття дитини та відсутності заборгованості по аліментах, адміністрація підприємства, де працює боржник, скеровує звіт виконавцю - для прийняття виконавцем рішення за закінчення виплат за п 7 ч. 1 ст. 39 Закону.

Це процедура доволі довготривала, адже звіт надсилають поштою, лист може довго йти до виконавчої служби. Якщо читач хоче пришвидшити процес, він може звернутись до адміністрації підприємства, взяти звіт і занести особисто до виконавчої служби.

До речі, можна спробувати пошукати себе у Реєстрі боржників. Для цього потрібно зайти на сайт реєстру, ввести свої ім’я, прізвище або ідентифікаційний код та обрати категорію стягнень – в даному випадку стягнення аліментів. Ми ввели всі дані – реєстр видав, що чоловіка з такими даними серед боржників немає.

Довідка

Другий відділ Державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції: вул. Князя Острозького, 14, Тернопіль, Тернопільська область, 46002.Телефон: (0352) 25-25-21.

Єдиний реєстр боржників: https://erb.minjust.gov.ua/

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:08 Забобони і заборони на Великдень: що радять робити для очищення і захисту від лихого 20:05 З російського полону додому повернувся Захисник з Тернопільщини 19:05 Як суди на Тернопільщині карають тих, хто відмовляється служити 18:17 В Україну повернули 277 звільнених з полону Захисників photo_camera Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 18:00 Тернопільська «Нива» поступилася «Маріуполь-Феніксу» 17:00 Тернопільські школярі передали великодні листівки та обереги для воїнів ЗСУ photo_camera 16:00 У Тернополі одружилися військові 15:00 Тернополянка втратила майже 400 тисяч гривень — шахрай представився працівником банку 14:02 У Тернополі освячують великодні кошики (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) play_circle_filled photo_camera 13:00 Плащаницю зі святих місць Зарваниці привезли на передову play_circle_filled 12:00 9-річний хлопчик кілька разів викликав поліцію для розваги play_circle_filled 11:03 Втратив документи, коли поранили. Чи можуть переслати паспорт, який замовив в іншому місті? 10:00 Готуємо мариновані яйця та імбир 09:15 Масштабна пожежа біля Тернополя: вогонь знищив частину Чистилівського орнітологічного заказника 09:00 На війні загинули Захисники Ігор Синенький з Теребовлі та Іван Щебивлок з Тернополя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up