Розглядатимемо найбільшу платформу для продажу товару з усього світу – Ebay.com. Там люди з усього світу подають свої оголошення. Також цей майданчик пропонує проведення аукціонів. Однак для багатьох людей незрозуміло, як саме замовляти речі, оскільки сайт англомовний і обрати українську чи російську мову неможна.
Для того, щоб знайти необхідну річ – спершу переходимо на сайт. Там, як і в звичайному інтернет-магазині, вводимо запит в пошукову форму. Оскільки на цій платформі може продавати будь-хто та фактично будь-що – знайти можна як нові речі, так і користовані. Ми будемо шукати антикваріат. Вносимо запит в форму і отримуємо результат. Можна відсортувати усі товари. Зробимо від найдорожчих до найдешевших «Price + Shipping: highest first». Навіть мінімальних знань англійської мови буде достатньо. До того ж, інтерфес інтуїтивно зрозумілий і нагадує будь-який інтернет-магазин або дошку оголошень.
Після цього ми знаходимо потрібний товар. Якщо поруч немає кнопки «Buy It Now», це означає, що потрібний товар на аукціоні. Тиснемо на товар і вносимо свою ставку. Однак для цього потрібно зареєструватися.
Якщо товар можна купити одразу – тиснемо на кнопку і оформлюємо замовлення, але спершу – авторизація. Можна створити новий обліковий запис або використати акаунт Facebook чи Google.
Якщо ви купуєте вперше – вказуєте адресу, куди повинен бути доставлений товар. Далі – додаєте свою платіжну картку. Після підтвердження кошти будуть списані з рахунку.
Впродовж усієї доставки з моменту оформлення вам будуть приходити листи на вказану пошту, що продавець підтвердив замовлення, відправив його, що замовлення прийшло в Україну, тощо. Оскільки товари продають фактично з усіх країн світу, посилка може прийти як через тиждень, так і через місяць. Все залежить від країни-відправника та типу доставки.
Оскільки товари продають переважно звичайні люди, існує імовірність натрапити на шахраїв. eBbay досить пильно стежить за своїми продавцями, і якщо це шахрай – одразу його блокує. Щоб переконатися, що людина, у якої ви купуєте, чесна – подивіться на її рейтинг. Однак не завжди довіряйте позначці 100% позитивних відгуків. Краще перейдіть у профіль продавця і подивіться кількість продажів та відгуків. Цілком можливо, що такий ідеальний рейтинг сформовано на основі 1 – 3 продажів. Якщо ж у продавця десятки, а то і сотні продажів – купувати в нього можна без ризику.
Окрім того, платформа гарантує повернення коштів чи товару у тому разі, якщо вас обманули чи товар виявився неякісним. Для цього у картці замовленого товару можна «відкрити суперечку». На це є 14 днів.
Багато людей знають базові правила купівлі товарів в інтернеті – мають бути фото товару, його опис. Часто навіть нові запаковані товари можуть продавати за дуже низькими цінами. В цьому немає нічого підозрілого. За кордоном, особливо у США, люди часто виставляють на продаж нові товари, які їм не знадобились. І охочих їх придбати не так багато, оскільки варто ще сплатити за доставку і чекати, або ж самому їхати до продавця, щоб забрати покупку. Відправка товару за кордон дорога, тому навряд чи вдасться заощадити.
Деякі люди купують на таких ресурсах щось ексклюзивне, раритетне та цінне. Однак такі речі «хапати», не дивлячись, не варто. Для прикладу – якщо ви хочете купити автограф знаменитості – перевірте у продавця, чи має він сертифікат відповідності, що це дійсно справжній автограф. Це ж стосується антикваріату, раритету і інших речей. Маючи сертифікат, ви будете впевнені, що купили справді те, що хотіли, хоч такі товари і дорожчі через сертифікат.
А ви колись замовляли речі з інших країн через інтернет? Пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер