Партнер рубрики Гроші

З 1 жовтня з обігу вилучать монети 1, 2 та 5 копійок: що варто знати тернополянам

З 1 жовтня з обігу вилучать монети 1, 2 та 5 копійок: що варто знати тернополянам

Українці з 1 жовтня не зможуть використовувати монети дрібних номіналів 1, 2 і 5 копійок для розрахунків готівкою у зв'язку з вилученням цих монет з обігу, повідомляє УНІАН. Ці монети можна буде обміняти безкоштовно протягом трьох років.
 

Рішення про вилучення дрібних монет з обігу – це частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні, повідомляє пре-служба НБУ. 

Серед головних переваг вилучення монет номіналом 1, 2 та 5 копійок – підвищення зручності розрахунків та скорочення витрат, зазначають в установі.

Про вилучення дрібних монет з обігу раніше повідомляв заступник голови Національного банку України Сергій Холод в ході брифінгу. "З 1 жовтня ми більше не зможемо використовувати монети номіналом 1, 2 і 5 копійок для розрахунків готівкою", - сказав Холод.

Водночас він закликав не панікувати, оскільки ці монети можна буде обміняти безкоштовно протягом трьох років: до 30 вересня 2020 року - у всіх відділеннях українських банків, до 30 вересня 2022 року - в Національному банку та відділеннях "Ощадбанку", "Приватбанку" та "Райффайзен Банку Аваль".

За інформацією НБУ, вилучені з обігу монети утилізують шляхом знищення зображення і переплавлення.

Для спрощення готівкових розрахунків в НБУ рекомендували використовувати округлення суми покупки в чеку. Крім того, у НБУ нагадали про поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок, але ці монети поки залишаються законним засобом платежу.  Але ті монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше. Отже, в обігу залишатимуться монети номіналами 10, 25 та 50 копійок.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк у червні поточного року прийняв рішення з 1 жовтня вивести з обігу дрібні монети номіналами 1, 2 і 5 копійок.

Крім того, з 25 жовтня Нацбанк вводить в обіг нову банкноту номіналом 1 тисяча гривень.

В обігу залишаються купюри номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень, а також монети номіналом 10, 25, 50 копійок, 1 та 2 гривні.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:02 Заявляє, що його катували у ТЦК і незаконно мобілізували. А на паперах: він перебуває в СЗЧ photo_camera 22:00 Родимки на тілі: як розпізнати, коли є небезпека та чому в декого їх дуже багато 21:35 Графік відключення світла в Тернополі та області: 19 лютого діятимуть обмеження для бізнесу 21:03 Тернопільська Нива зіграє товариський матч з Поділлям Від читача 17:38 Грантова підтримка бізнесу від Служби зайнятості 20:00 Відзнаки, годинники, парасолі й не тільки: понад мільйон витратила міськрада для нагородження 19:00 Пенсії в Україні зростуть з 1 березня, але не для всіх: кому і наскільки підвищать 18:03 Чотири школи в Тернополі отримають генератори 17:20 До 15° морозу вночі та до 1° тепла вдень прогнозують на Тернопільщині в найближчі дні 16:51 Водій, який наїхав на чоловіка, відбувся умовним терміном. Але травмований відсудив гроші у ТЦК 16:20 Долар та євро знову здорожчають 15:52 «Оглушлива тиша» в обласному художньому музеї: 11 історій про полон і очікування photo_camera 15:20 Фарбувати, прибирати, ремонтувати: двомісячник благоустрою проведуть у Тернополі 14:45 У замкненій квартирі на Тарнавського виявили бездиханне тіло жінки 14:37 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 18 лютого) 14:10 Три гектари території Дністровського каньйону знову у держвласності — суд задовольнив позов 13:37 П'яний водій пропонував хабар поліцейським. Тепер може отримати ув'язнення 12:55 Кращі спортсмени з Тернополя із 1 березня отримуватимуть щомісячну стипендію 12:47 Укртелеком безкоштовно прискорив оптичний інтернет до 1 Гбіт/с (новини компаній) 12:18 П'яний службовець ТЦК у Бережанах врізався в дорожній знак та протаранив службове авто — поліція
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up