З роботою в Чехії та Італії - складно

Український безвіз з ЄС жодним чином не вплинув на інші країни, так як вплинув на Польщу. Зокрема, ситуація з роботою та рівнем доходу у Чехії не змінилася. Чехи не долюблюють наших заробітчан. А у Італії роботи, як не було так і немає, кажуть тернополяни.

З роботою в Чехії та Італії - складно
 • Основна причина того, що чехи не долюблюють наших полягає в тому, що коли українці приїжджають на роботу в Чехію, - вони згідні працювати за значно нижчу зарплату, ніж європейці. Тим самим вони знижуючи вартість праці, - розповідає колишній тернополянин, а тепер житель чеського міста Брно Сергій Гулейкаже. - Європеєць працює мінімум за 10 євро за годину, а українець згідний робити і за 8 євро.

Оплата праці у Чехії для заробітчан погодинна, продовжує він, а для європейців згідно трудового законодавства. До прикладу, чех не  може працювати більше, як 8 годин на добу, але наші хлопці працюють більше.

 • Наших у Чехії дуже рідко беруть на хорошу роботу, - каже він. - У Чехії просто не поважають наших людей. Причина проста - ми себе зарекомендували у цій країні дуже погано. 80-90% наших заробітчан у Чехії - бідне населення з села. Наші робітники часто п'ють алкоголь, невиховані, без зубів, неохайні, часто конфліктні. Тому, на жаль ми в цій країні сформували саме таке враження про себе. І часто розумним людям з вищою освітою важко себе реалізувати тут.

З роботою складно

Безвіз для українців не допоміг їм з працевлаштуванням в Італії. Тут роботу знайти все важче знайти, кажуть тернополяни.

 • Із запровадженням безвізу нічого не змінилося - ні рівень зарплат, ні кількість робочих місць, все залишилося на своєму місці, - зауважує заробітчанин з тернополя Андрій Зубицький. – Єдине, що змінилося - термін перебування став дуже короткий. Я приїхав у Рим і сиджу без роботи вже майже місяць. Нехай я, ще півтора місяця попрацюю і треба на задд дому, бо терміни закінчуються. За цей місяць півтори нічого не заробиш. Може дорогу вернеш і все.

Життя у Римі потребує великий витрат. Житло, харчування, проїзд, - все дуже дороге. Якщо їхати сюди як турист, це дуже гарно, а на роботу – важко.

До слова, згідно офіційної статистики українські заробітчани минулого року в Україну перерахували понад 5,4 мільярда доларів, що становить 20% доходів від держбюджету нашої країни. З яких понад 65% - офіційні валютні перекази з країн Європи.

Скільки заробляють наші фахівці у ЄС

В Польщі будівельник має максимум 1 тис доларів, каже ‬менеджер із персоналу асоціації роботодавців з працевлаштування Світлана Повар. У Прибалтиці - в середньому 1,5 тис, така ж зарплата і у Німеччині. Однак найвища зарплата у Мальті. Там наші заробітчани отримують щонайменше 2 тис. дол. Однак тут є нюаниси з виїздом.

 • Для того аби поїхати у Мальту тернополянину необхідно мати відповідну угоду, - коментує пані Повар. - Такі угоди мають та надають наші партнери у Прибалтиці, з якими ми співпрацюємо. Це складно, але реально.

Такий складний механізм не лише для цієї країни, але й для деяких інших країн, зокрема Ірландії.

 • Для того аби українцю потрапити в Ірландію необхідно мати англійську візу, - каже пані Повар.

Якщо говорити про перспективу, то на думку Світлани Повар, зарплати у Польщі будуть і далі зростати, оскільки єдине, що може зупинити наших людей, які будуть їхати повз Польшу далі у Європу - рівень зарплати.

Коментарі (2)
 • Світлана Василевська

  Якщо людина . хороший фахівець . роботи всюди є море ...В кожній краіні ЄС заберуть професіонала з руками і ногами і дадуть бомбезну зарплату !!!
 • тойво

  З роботою складно для тих хто не вміє нічорта,тільки бухати через день.

Тернопільщина є одним з лідерів за кількістю дитячих та юнацьких футбольних команд. Їх наразі – аж 83. Втім, області бракує...

photo_camera

40 найкращих фотографій миті благодійності представили в Українському домі Перемога. Фотографії відібрані з понад 500, які...

Найпопулярніші імена, які давали батьки новонародженим у 2017 році, назвали у головному управлінні статистики у Тернопільській...

Терміново потрібні ліки, а на вулиці ніч і ви не знаєте адресу найближчної цілодобової аптеки? Ми підкажемо. 

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up