Нагадуємо, що із серпня минулого року побутові споживачі газу отримали можливість самостійно вибирати компанію-постачальника. Тобто фактично запрацював ринок газу в Україні.
Читайте також: Як змінити постачальника газу та чи вигідно це? Досвід тернополян та інструкція
Побутові споживачі будуть автоматично переведені на базову річну пропозицію.
Базова річна пропозиція – тарифний план «Річний» або «Фіксований» діятиме до 30 квітня наступного року. Ціна природного газу за цим тарифним планом незмінна протягом визначеного періоду. Такий тариф захищає споживача від ймовірних коливань цін на ринку.
«Фіксований» тарифний план не передбачає жодних передплат. Як і раніше, клієнти мають сплатити лише за спожитий об’єм газу за фіксованою ціною до 25-го числа кожного місяця. Важливим є і те, що компанії-постачальники у період дії річного контракту зможуть змінювати ціну лише у бік зменшення, збільшувати ж ціну для газових компаній буде заборонено.
Тариф «Місячний» передбачатиме щомісячне оновлення компаніями ціни на газ за декілька днів до початку кожного наступного періоду. Цей тариф враховуватиме усі цінові зміни на ринку газу: як у сторону збільшення, так і в сторону зменшення.
Приміром, якщо ціна влітку, ймовірно на газ буде меншою, вигідно заздалегідь обрати місячний тариф. Для того, щоб приєднатися до даного тарифу, споживачеві доведеться подати обраній компанії заяву-приєднання.
Можливість повернення до річного контракту буде прописана у вашому договорі. Тому зважайте.
Уже оприлюднили базові ціни на газ, за якими українці платитимуть з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.
Вартість блакитного палива для тернополян також відома. Якщо ви не обрали іншого постачальника, то зверніть увагу на тарифи місцевого ДП «Газпостач» ТОВ «Тернопільміськгаз». Отож, спочатку підприємство встановило наступну ціну газу для обох тарифів – «Річного» та «Місячного» - 9,90 грн за 1 м. куб.
Журналісти «20 хвилин» проаналізували вартість за кубометр газу по всій Україні. Так, найнижчі річні ціни газу в Україні – від 7,80 грн до 7,96 грн за кубометр запропонували 5 компаній.
Зокрема, ціну 7,80 грн за кубометр запропонувало ТОВ "Агросинтез Трейдінг", 7,88 – ДП «Евода трейд» КП «Луцькводоканал», 7,89 грн – ТОВ «Черкасигаз збут» і ТОВ «Уманьгаз збут», 7,96 грн – Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».
Газопостачальники сусідніх областей установили наступні ціни: ТОВ «Львівгаз збут» – 7,99 грн, ТОВ «Івано-Франківськгаз збут» – 7,99 грн, ТОВ «Хмельницькгаз збут» – 7,99 грн, ТОВ «Рівнегаз збут» – 7,99 грн, ТОВ «Чернівцігаз збут» – 7,99 грн.
Дані із сайту minfin
То чому в Тернополі така висока ціна? Про це «20 хвилин» намагалися запитати у заступниці директора підприємства «Газпостач» ТОВ «Тернопільміськгаз» Галини Голоюхи. Однак, як повідомила секретар, та була на нараді. Згодом усі наші спроби поспілкуватися з нею увінчалися невдачею. На прохання перетелефонувати у підприємстві так і не відреагували.
Минулого тижня на офіційному сайті газопостачальної компанії з’явилася наступна інформація: «Компанія «Газпостач» працює над зниженням ціни на природний газ. Повідомляємо наших споживачів про те, що компанія «Газпостач» активно веде переговори із ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» щодо зниження річного тарифу та отримання доступу на рівних умовах всіх постачальників природного газу. Надіємось на позитивний результат перемовин у досягненні компромісу та подальшу співпрацю з постачальником».
Уже 30 квітня на офіційному сайті повідомили наступне.
«Після тривалих і непростих перемовин нам вдалося досягти зниження вартості до позначки 8.99 гривень за 1 метр кубічний у межах тарифів «Річний» та «Місячний». Саме такою буде вартість природнього газу для клієнтів компанії «Газпостач» у травні 2021 року. Перемовини ще тривають, і, сподіваємося, надалі отримаємо можливість надавати послугу нашим споживачам ще за нижчою ціною», – йдеться в дописі.
Отже, ціна для тернополян – 8,99 за кубометр. Це все одно більше, ніж у сусідів.
Не варто також забувати і про те, що кожен побутовий споживач природного газу має два договори: на постачання природного газу та на його розподіл. Це дві різні послуги.
Постачальника природного газу ми обираємо вільно, а його розподіл здійснюють облгази, які є природними монополістами.
Перший заступник голови правління – головний інженер газорозподільної компанії ПрАТ «Тернопільгаз» Володимир Караванський розповів «20 хвилин», що ціна за розподіл газу встановлена з 1 лютого 2021 року та, за попередніми прогнозами, залишатиметься незмінною до кінця року. Відтак, тариф на послуги розподілу природного газу становить 1,79 грн за 1 м. куб на місяць (без урахування ПДВ).
Раніше ми вже писали про те, як обрати іншого постачальника газу та кого можуть обрати тернополяни.
Тож, вочевидь, треба зрівняти ціни усіх постачальників і зробити свій вибір.
Власник зі згоди співвласників може змінити постачальника природного газу з 1 серпня 2020 року. На даний момент в Україні налічується приблизно 50-ть газопостачальних компаній.
Де знайти перелік постачальників газу?
Зараз формуються зручні сервіси, де можна просто і легко знайти всіх постачальників, порівняти їх умови та цінові пропозиції.
Нині існує кілька варіантів пошуку:
Важливо! Серед переліку постачальників (до прикладу, у зручному порталі «Газотека») радимо уважно розібратися, чи їх послуги розповсюджуються на всю Україну чи виключно на певну область.
Головними причинами зміни постачальника є економія Ваших коштів та покращення сервісу обслуговування. Якщо Ви мали проблеми з неправомірними нарахуваннями, якістю обслуговування чи інформування – опція зміни постачальника саме для Вас.
Перевірити, чи компанія дійсно має право на постачання газу, можна на сайті НКРЕКП, вибравши розділ «Публічна інформація» – «Набори даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (Реєстр)» – «Ліцензійний реєстр НКРЕП» та натиснути на нього.
Далі файл із повним переліком ліцензіатів НКРЕКП завантажиться на комп’ютер. У цьому електронному списку треба знайти постачальника природного газу за його юридичною назвою та у розділі «Статус ліцензії» перевірити її чинність.
Інструкція по зміні постачальника природного газу:
Які документи потрібні?
Документи можна надіслати на поштову чи електронну адресу постачальника або ж принести їх до офісу компанії.
Перелік документів та вимоги до них у різних постачальників можуть відрізнятися! Телефонуйте та дізнавайтесь у газопостачальників найвигідніші умови для себе.
Читайте також:
Як змінити постачальника газу та чи вигідно це? Досвід тернополян та інструкція
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер