За 36 років держава не виділяла коштів на ремонт вілли Вітошинських у Тернополі. А що робило місто?

За 36 років держава не виділяла коштів на ремонт вілли Вітошинських у Тернополі. А що робило місто?

Старобуд 1898 року на вулиці Опільського у Тернополі отримав статус пам’ятки архітектури місцевого значення ще за союзу. Але з того часу будівля лише руйнується. «20 хвилин» дізналися, чи планують відновлювати пам’ятку у 2024 році.

Будинок на вулиці Юліана Опільського у Тернополі — справжня окраса міста, яка збереглась до наших днів з далекого 1898 року. Про історію цього будинку і людей, які там жили – Володимира та Олімпію Вітошинських, «20 хвилин» вже розповідали у своєму матеріалі. Сьогодні продовжуємо інформувати читачів про долю славетної будівлі.

Вілла Вітошинських набула статусу пам’ятки архітектури місцевого значення через 90 років після зведення, а саме у 1988 році. Про це повідомили у міській раді у відповіді на інформаційний запит.

«Відповідно до матеріалів історико-архітектурного опорного плану міста будівля набула статусу пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення згідно з рішенням Тернопільського ОВК No32 від 29.01.1988р.», — йдеться у відповіді.

Відео дня

Тернопільський ОВК — це, припускаємо, Тернопільський обласний виконавчий комітет, який діяв за часів радянського союзу. Цей здогад підтвердив й історик Юрій Петрик, який розповідав «20 хвилин» про історію будівлі.

Таким чином старобуд є пам’яткою архітектури місцевого значення вже 36 років. «За період експлуатації будівлі ремонтні роботи за державні кошти не проводилися», — також повідомили у міській раді.

«Для визначення технічного стану будівлі необхідно провести дослідження ліцензованої проектної організації або суб’єкта господарювання. Враховуючи умови військового стану в Україні, у бюджеті Тернопільської громади на 2024 рік відсутні кошти на ремонт вищезазначеної будівлі.», — підсумували у ТМР.

Зазначимо, що «20 хвилин» надсилали інформаційний запит стосовно будівлі на вулиці Опільського, 6 до Тернопільської міської ради ще 2 липня. 5 числа Дацюк Руслан Святославович, головний спеціаліст відділу містобудівного планування Управління містобудування, архітектури та кадастру ТМР, повідомив, що продовжив термін відповіді з 5 до 20 робочих днів. Мотивуючи таке рішення необхідністю збирати велику кількість інформації.

«У зв’язку із тим, що запитувана інформація потребує пошуку значної кількості матеріалів, відповідно до ч.4 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформуємо Вас про продовження строку розгляду даного інформаційного запиту до 20 робочих днів», — йдеться у відповіді за 5 липня.

У результаті, 5 серпня, тобто на 24-й робочий день, надійшла відповідь, яка складалася із чотирьох коротких абзаців. При цьому, фахівець зазначив про кількість витрачених коштів на ремонтні роботи щодо будівлі з держбюджету, але зовсім не згадано про те, чи виділялись такі кошти з міського бюджету. За наданими у міській раді контактами Руслан Дацюк не відповідає, а отже, для уточнення такої інформації журналістам «20 хвилин» треба знову надсилати інформаційний запит. Ми продовжимо цю тему. Не пропустіть оновлення на нашому сайті. 

Читайте також: Будинок «1898» або вілла Вітошинських: чому ніхто не дбає про занедбану пам'ятку архітектури

Нагадаємо, будівля на вулиці Опільського, 6 перебуває на балансі Тернопільської міської ради. 

Як гадаєте, яка доля спіткає будинок 1898 року на вулиці Опільського у Тернополі в результаті таких дій міської ради?


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Читач95

    Поки в цьому приміщенні був ДНЗ4 то приміщення було в належному стані. Після того як його передали раді воно стало людьми і Богом забуте. А там розмістили організацію ради яка контролювала всі витрати ради на ремонти т.д. То хто занедбав дане приміщення, хто його господвар? СУМНО І ГРІШНО.
  • Egor Cocojambo

    в коментарях одні дивані критики, а як робити щось для міста, то «не на часі»😡
  • Wolodymir Gryvas

    Як можна буде  шось заробити на ремонті то лисий возьметься за справу
  • Анатолій Пасічник

    меру, депутатам, чиновникам, громадськості - до сраки..... усі стеляться перед злочинцем надалом, як ковила під вітром..... юристи правоохоронних органів більше турбуються про ранкову каву на службі., а не про Закон, прокурори взагалі о.....уїли від безнаказаності, судді набивають банки  отриманими, як хабар, доларовими купюрами..... А ГРОМАДСЬКІСТЬ БОЇТЬСЯ ПИСКНУТИ ПРОТИ КОРУМПОВАНОЇ ТМР... усе проплачено, усе замкнулося у корумпованому колі...... підари дублюють пропагандистські ролики про злочинця надала як господаря, бабулі на лавках лускають насіння і хвалять злочинця надала за бруківку..... усе це наш проклятий надалом Тернопіль....

keyboard_arrow_up