За недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – штраф

За недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці – штраф

Роботодавців просять дотримувати вимоги законодавства про оплату праці в частині виплати заробітної плати, не нижче мінімальної встановленого розміру.

Нагадуємо, що штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці встановлений ст. 265 КЗпП у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Що вважати мінімальними державними гарантіями –  тільки мінімальну зарплату чи й інші умови оплати праці?  Це питання врегульовує ст. 12 Закону України «Про оплату праці». Норми і гарантії в оплаті праці, передбачені частиною першою цієї статті та Кодексом законів про працю України, є мінімальними державними гарантіями.

Норми оплати праці (за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо) і гарантії для працівників (оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів тощо), а також гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо встановлюються Кодексом законів про працю України та іншими актами законодавства України.

Відповідно до Закону України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Суб’єктам господарювання необхідно нараховувати та виплачувати індексацію заробітної плати, яка також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

Звертаємо увагу роботодавців на неухильному дотриманні вимог законодавства  про оплату праці в частині виплати заробітної плати, не нижче мінімальної встановленого розміру. Нагадуємо, що штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці встановлено ст. 265 КЗпП у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Подолав тисячі кілометрів заради України: 67-річний американець волонтерить на Тернопільщині photo_camera 21:00 Рада підтримала закон про декриміналізацію дорослого контенту в Україні 20:00 Від першого дзвінка до отримання ключів: як у «ВІСОН» допомагають знайти свій дім (партнерський проєкт) 19:02 «Без вас ми не впоралися б». Мама 17-річного Назара дякує всім, хто допоміг врятувати сина Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 18:01 Ірина Король знову стала директоркою Тернопільського навчально-реабілітаційного центру 17:15 Міська рада програла суд за землю на Бандери play_circle_filled 16:46 Підтвердили загибель Героя з Теребовлі Михайла Волочастого. Місто зустріне кортеж «На щиті» 16:10 Рада відправила Свириденко у відставку. Будуть зміни серед міністрів 15:40 Приміщення продали, а що буде з автостанцією — не придумали. Продовження історії в Монастириськах 15:02 У Бережанах затримали львів'ян на отриманні грошей за незаконну відправку чоловіка в Угорщину 14:37 Понад 96 тисяч дітей на Тернопільщині безкоштовно харчуватимуться у школах 14:12 Із під'їзду багатоповерхівки в Тернополі вкрали велосипед: затримали 29-річну жінку 13:36 Грози накриють Тернопільщину 15 липня, а далі повернеться спека 13:05 Рада продовжила воєнний стан та мобілізацію в Україні 12:35 На Тернопільщині затримали заступника начальника ТЦК за підозрою у вимаганні 35 тисяч гривень хабаря 12:00 Митрополит Епіфаній приїде на Тернопільщину та очолить службу на Всеукраїнській прощі родин загиблих Героїв 11:20 На даху Тернопільської обласної лікарні встановили 163 сонячні панелі для безперебійного енергоживлення 10:46 На кордоні затримали жінку з Тернопільщини, яка їхала на авто, вкраденому в Британії 10:10 У Бучачі 17-річний мотоцикліст врізався в бус
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up