Новина про те, що Нацбанк черговою постановою заборонив вільно користуватися зарплатними картками, стривожила тернополян. Насправді ситуація інша, роз'яснюють місцеві фахівці.
Нещодавно ЗМІ поширили інформацію про те, що українцям нібито заборонили вільно користуватися зарплатними картками, а також рахунками, на які нараховуються стипендії, пенсії, виплати на дітей та інші соціальні виплати. У публікаціях посилаються на документ від Нацбанку №25-110 / 55892, який 10 лютого 2017 року був розісланий по усій банківській системі нашої країни. А також роз'яснюють документ від НБУ. Мовляв, якщо це зарплатна або студентська картка, то на неї мають надходити виключно зарплата або стипендія. І нічого іншого. Людина не може там зберігати інші свої заощадження, крім тих грошей, що надходять від роботодавця або навчального закладу, або користуватися рахунком для грошових переказів.
Роздули неіснуючу проблему
Для цього в межах існуючого банківського рахунку клієнта можуть бути створені інші рахунки, а саме для зарахування заробітної плати та інших виплат. Адже згідно з чинним законодавством по таких рахунках можуть здійснюватись всі види розрахунково-касових операцій, які не пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.
Постанова НБУ чинна з 2014 року
За його словами, мова йде про те, що у випадку, коли банк нараховує додатковий дохід на залишок коштів на картці, то на цей дохід повинен бути нарахований відсоток податку, знову ж таки, якщо цей дохід буде.
Співрозмовник наводить приклад, і каже, що банк нараховує 10% річних на залишок на картці - фактично дохід з депозиту та з зарплати він не вираховується. Але користувач картки може покласти на зарплатну картку і інші кошти, на які також буде нараховуватись відсоток доходу, однак вже оподаткований. Отже, для того, щоб не брати зайві податки на дохід, було прийнято відповідну постанову.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 4 від 22 січня 2025
Читати номер
Віталій Ониськів
Мефодій Харитонович
Niko
Тамара Цвіркунець
Niko reply Тамара Цвіркунець
Діонісій reply Тамара Цвіркунець