Заяви розглядатимуть до двох днів: як власникам пошкоджених квартир у Тернополі отримати компенсацію
- Десятки квартир без вікон, розтрощені балкони, чорні стіни від пожежі – такий вигляд мають оселі у тернопільській багатоповерхівці після нічного прильоту.
- Люди встигли забрати лише тривожні валізки, а все інше майно – під питанням. Де жити на момент обстеження будівлі, чи можна отримати компенсацію та яку – дізнавалися журналісти «20 хвилин».
Під час спілкування з журналістами жителі будинку не стримують емоцій. Вони наголошують, у тій квартирі залишилося все, що так старанно напрацьовували десятки років. А зараз – всі кімнати у склі, подекуди затопило водою через гасіння пожежі, відчувається запах горілого і треба все прати.
Першочергово замінять вікна
Комунальні служби очищують двір від уламків, скла та зіпсованих речей. Також поступово прибирають залишки скла, що є у віконних рамах. О 12.00 на прибудинкову територію вже привезли плівку та спецінструменти, аби закрити вікна та зберегти вціліле майно у квартирах.
– Плівка – тимчасово, адже маємо почекати, щоб виготовили нові вікна для квартир. Ми вже звернулися до виробника. Обіцяють, що до кінця поточного тижня все зроблять та встановлять, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал. – Також пошкоджена частина вікон у школі №23. Оперативно розв'язуємо питання, аби діти повернулися на очне навчання.
Поліція забезпечує цілодобову охорону прибудинкової території та багатоповерхівки. Також біля будинку цілодобово працюватимуть рятувальники, які надаватимуть алгоритм дій, куди люди мають звертатися, аби потрапити до квартири, аби отримати компенсацію.
Отримають грошову компенсацію
На місці прильоту працює спеціальна комісія Тернопільської міської ради. Фахівці оглядають зовнішні стіни багатоповерхівки, кожен під’їзд та квартири, аби сформувати загальний список пошкоджень та необхідних витрат.
– Найбільше постраждав п’ятий під’їзд. Там і досі не відновили тепло, водопостачання та електроенергію. Фахівці детально обстежують, бо є ймовірність, що цей під’їзд аварійний. Чекаємо остаточний висновок фахівців, адже треба розуміти, чи можна там проживати надалі, робити ремонти, відновлювати, – каже міський голова Сергій Надал.
Родинам, квартири яких постраждали через влучання БПЛА, пропонують оформити грошову компенсацію.
– 15 000 гривень – одноразова грошова компенсація, на яку можуть розраховувати люди, житло яких зруйноване або затоплене через гасіння пожежі. Також ми пропонуємо щомісячні виплати на оренду житла. Зокрема, 6 000 грн можуть отримати люди, які винайматимуть однокімнатну квартиру, 8 000 грн – двокімнатну квартиру, а 10 000 грн – трикімнатну квартиру, – додає Сергій Надал.
Щоб отримати ці виплати, то люди мають звернутися з письмовою заявою до Тернопільської міської ради. Другого грудня виконком має прийняти відповідне рішення про виділення коштів з резервного фонду міського бюджету. Люди отримуватимуть компенсацію впродовж двох днів від моменту написання заяви, запевнили у Тернопільській міськраді.
Окрім житлового будинку, вибуховою хвилею пошкодило і 20 автомобілів. Наразі поліція зафіксувала всі наслідки, чекають експерта, який повинен підтвердити ступінь пошкодження та орієнтовну вартість. Далі транспортні засоби можна забирати. Власники можуть розраховувати на компенсацію виключно з державного фонду.
Читайте також:
Вогонь охопив кілька поверхів будинку у Тернополі після влучання безпілотника
Що відомо про сім'ю загиблого від удару дрона
Що відбувається на місці прильоту дрона в будинок. Репортаж «20 хвилин»
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Ігор Тапата
PitterSkibidi
Ігор Тапата
Ігор Тапата reply Ігор Тапата
Ігор Тапата reply Ігор Тапата
Соломія Чорній reply Ігор Тапата
Natali Pylypchuk reply Ігор Тапата
Костя