23 травня о 18:00 у «Палаці кіно», вул.І.Франка 8 відбудеться показ стрічки "Міф". Вхід вільний.
Фільму «Міф» – історія про всесвітньо відомого українського оперного співака, соліста Паризької національної опери – Василя Сліпака. З початком протистояння на Майдані Василь активно волонтерив, а згодом поїхав на схід, будучи у лавах Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» під псевдо «Міф». Загинув Василь 29 червня 2016 року, виконуючи бойове завдання від кулі снайпера.
Фільм знятий відомими режисерами Іваном Яснієм, який буде присутній на показі, та Леонідом Кантером, який вже, на жаль, покійний.
Це уже не перший показ стрічки у Тернополі.
«Коли він був малим, то пізно почав говорити, а коли почав, то зразу заспівав. Він співав вдома, співав на вулиці, на оперних сценах, на майданах, під кулями в окопах. Він подарував людям все, що мав – своє життя, свою любов і свою пісню».
В цій анотації до фільму «Міф» вмістилась вся суть життя героя нашого часу – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом Василя Сліпака. 23-річним юнаком він став артистом Grand Opera, причому був наймолодшим солістом за всю її ,. Мав надзвичайно рідкісний тембр голосу – контра тенор. Міг співати баритоном і, навіть, басом.
- Я не думав, що в такий спосіб буду повертатися в Тернопіль, в якому не живу вже 20 років, – зазначив на першій презентації фільму, що відбулась у Тернополі 4 листопада 2017 року, старший брат Василя Сліпака Орест. – До мене сюди часто приїжджав Василь. Він знав тут багатьох людей. Тут проживає наша родина по батьковій лінії. Авторам фільму вдалося відтворити мого брата таким, як він був. Хоч в одну годину важко вкласти життя такої людини, як Василь, але хлопцям це вдалося.
Рідних великого артиста найбільше болить те, що вже скоро буде три роки з часу його загибелі, а хлопці на передовій і досі гинуть. Всі вже звикли до цього. Влада навчилася правильно ховати героїв.
Фільм починається зі сцени, де французька вчителька читає дітям книжку про Джельсоміно. В даному випадку ним є Василь Сліпак, який постав проти злого короля – Януковича. Цю історію дуже вдало передає анімація. У стрічці Василь багато співає. Перед глядачем він постає ще зовсім юним, коли співав контра тенором, потім вже зрілим артистом, оперним співаком, рокером. А ще його показали як жартівника, ловеласа, за яким упадають жінки, дуже сильно закоханого, хорошого друга, організатора мітингів, волонтера, активного учасника Майдану, добровольця, воїна, побратима, героя.
Друг артиста пригадує, як той любив пожартувати. Одного ранку, після хмільного вечора Василь вийшов на балкон лише в банному халаті і заспівав на весь голос. Автомобілі зупинилися, люди повідчиняли вікна, позадирали голови і зачаровано слухали. Доспівавши, він на мить розпахнув халат, а тоді спокійно повернувся всередину приміщення.
У житті Василь був дуже веселою людиною. Куди не приїжджав, всюди знаходив друзів. Коли почався Майдан, він змінився. Давав багато благодійних концертів, збирав кошти, волонтерив. Та, на його думку, цього було замало. Поїхав на фронт і загинув. Його не можна було зупинити, бо це була людина принципів. Він ставив перед собою ціль і йшов до неї попри всі ризики.
У фільмі друзі згадують пророцтво ворожки, яка наполегливо не радила Василеві їхати на фронт. Але це його не зупинило. Не змогла втримати його у Франції і кохана дівчина. Він дуже сильно її любив, буквально жив нею, але коли розпочався Майдан, всередині нього стався злам. Тож Василь пожертвував їхніми стосунками задля того, щоби опинитись в горнилі буремних подій, які розгорталися в Україні. Тут він почувався справжнім.
Одним із найдраматичніших моментів фільму є справжнє відео бою, в якому загинув Василь Сліпак. Побратими з усіх сил намагались урятувати його. Вражають до сліз і кадри з похорону.
Василь був щирим. Понад усе цінував справедливість. Він загинув на війні, пожертвувавши славою, достатком, коханням.
Під час прем’єри тернополяни сміялися, плакали і довго аплодували стоячи. «Міф» не залишив байдужим нікого з присутніх. Кожен замислився над питанням: «За що загинув Василь Сліпак?».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер