Чоловік з Заліщиків може «сісти» на три роки за корисні копалини з Дністровського каньйону

Чоловік з Заліщиків може «сісти» на три роки за корисні копалини з Дністровського каньйону

До трьох років позбавлення волі «світить» жителю Заліщицької громади, який займався незаконним видобутком корисних копалин.

Про незаконний видобуток корисних копалин на Тернопільщині розповіли поліцейські.

Під час відпрацювання населених пунктів співробітники відділення поліції №4 міста Заліщики задокументували факт порушення місцевим мешканцем правил використання надрами. На березі Дністра 37-річний чоловік вантажив у причеп піщано-шутрову суміш. Попередньо, дана ділянка належить до Національного природного парку «Дністровський каньйон».

За даним фактом розпочато кримінальне првадження відповідно до статті 240 Кримінального кодексу України —  порушення правил використання надр. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі.

Відео дня
Довідка 
Стаття 240. Порушення правил охорони або використання надр
1. Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, - карається штрафом від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Порушення встановлених правил використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення - караються штрафом від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду або вчинені повторно, - караються обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що  Вища рада правосуддя не притягнула до відповідальності суддю, який перевищив швидкість, втік від поліцейських та намагався використати свій статус судді, щоб уникнути покарання. Доповідач у цій справі просив звільнити суддю, але жоден член Дисциплінарної палати, який розглядав цю справу, не побачив у діях судді порушення. На противагу цьому, поліцейського, який зупинив суддю, звільнили з посади і засудили до трьох років іспитового терміну.

Детальніше про суд над поліцейським читайте в матеріалі Судили патрульного, який біля Смиківців одягнув кайданки на суддю.

Читайте також:

Суддю не каратимуть за перевищення швидкості, а тернопільського поліцейського, який його зупинив — звільнили

У Тернополі нетверезий водій маршрутки перевозив пасажирів

У Тернополі за неправильне паркування масово штрафують водіїв: у порушників евакуюють авт

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Yur Buryms'kyy
    Це за несплату хабарів.
    Бо безліч олігархів і чиновників робить те саме безкарно.
  • Baklazgan
    Все належить народу які три роки ви йобнулись чи як
  • Ruslan Melenchuk
    Раз надра належать народу, то згідно з Конституцією України громадяни мають платити лише за видобування, зберігання й транспортування, якщо задіяні не їхні власні труби й не прокладені за кошти держбюджету або ще за СРСР....
  • Надія Копина

keyboard_arrow_up