Чому ексдепутат Тернопільської облради отримав штраф за хабар, замість ув’язнення

Штраф і мільйон на ЗСУ. Таке покарання отримав вже колишній депутат Тернопільської обласної ради, а також ексголова бюджетної комісії відповідно до рішення Вищого антикорупційного суду. Але, зважаючи на підозру, яку вручили посадовцю 21 квітня 2024 року, покарання могло бути суворішим.
Угоду про визнання винуватості у справі через отримання хабаря колишнім депутатом ВАКС затвердив 27 серпня. Покарання – штраф.
Підозрювали за однією частиною, судили за іншою
Спершу депутату повідомили про підозру у вчиненні порушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, тобто у проханні та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди.
Це підтвердили «20 хвилин» в САП у відповіді на запит.
Але, відповідно до Рішення Вищого антикорупційного суду, експосадовця визнали винним вже за частиною 1 ст. 368 КК України.
Нагадаємо, фігурант отримав 15 тис. грн хабаря від військовослужбовця ЗСУ за сприяння у виділенні матеріальної допомоги для лікування.
«Враховуючи, що депутат вчинив нетяжкий злочин, своїми діями не заподіяв збитки державі, повністю визнав свою провину та щиро кається, суд призначив йому покарання у виді максимального штрафу, передбаченого санкцією статті, а саме 68 тис. грн та позбавив права обіймати посади в органах влади та місцевого самоврядування строком на 2 роки. Крім того, особа має перерахувати на потреби ЗСУ 1 млн грн», — йдеться у повідомленні САП.
Зазначимо, відповідно до ч. 3 ст. 368, підозрюваному загрожувало позбавлення волі від 5 до 10 років з конфіскацією майна.
Не займав відповідальне становище
«20 хвилин» звернулися до САП з питанням, чому під час слідства змінили кваліфікацію з частини 3 на частину 1.
«Подальшим досудовим розслідуванням встановлені обставини, що відповідно до ст. 279 Кримінального процесуального кодексу України, є підставою для зміни раніше повідомленої підозри. А саме встановлено, що підозрюваний не займав на час вчинення кримінального правопорушення відповідальне становище», — пояснили у САП.
Це і стало підставою для зміни кваліфікації. Додамо, наразі вирок не набрав законної сили.
Нагадаємо, під час сесії Тернопільської обласної ради 1 серпня депутати проголосували за звільнення з посади голови бюджетної комісії Олега Щиголя, а також підтримали його заяву про складання депутатських повноважень.
Що відомо про Щиголя
Як повідомляють на сайті Тернопільської обласної ради, Олег Олексійович Щиголь родом з Бучаччини та має вищу медичну освіту, безпартійний.
До грудня 2020 року він очолював Бучацьку міську лікарню, пишуть в «Опендатабот». У 2021 році від імені Президента отримав державну нагороду «Заслужений лікар України».
З порталу YouControl дізнаємося, що Олег Щиголь є головою Тернопільської обласної організації політичної партії «Довіра».
Довідка
У примітці до статті 53-1 ЗУ «Про запобігання корупції» під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, розуміються:
- Президент України;
- Прем’єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, перший заступник або заступник міністра;
- член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України, Національної комісії зі стандартів державної мови;
- Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України;
- Голова Фонду державного майна України, його перший заступник або заступник;
- член Центральної виборчої комісії;
- член, інспектор Вищої ради правосуддя, член, інспектор Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
- народний депутат України;
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений із захисту державної мови;
- Директор Національного антикорупційного бюро України, його перший заступник та заступник;
- Голова Національного агентства з питань запобігання корупції та його заступники;
- Генеральний прокурор, його перший заступник та заступник;
- Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник;
- член Ради Національного банку України, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його перший заступник та заступник;
- Керівник Офісу Президента України, його перший заступник та заступник, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, його перший заступник та заступник, радник або помічник Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України;
- особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або «Б», та особи, посади яких згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» належать до 1 – 3 категорій;
- судді, судді Конституційного Суду України;
- прокурори, слідчі і дізнавачі;
- керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, їх апаратів та самостійних структурних підрозділів, керівники, заступники керівників державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва або Севастополя;
- керівники державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міста республіканського в Автономній Республіці Крим або обласного значення, району в місті, міста районного значення;
- військові посадові особи вищого офіцерського складу.
Читайте також:
Вийде «сухим із води»? Чи справді депутат Захарків втік за кордон і яке покарання
ТОП-чиновники Тернопільщини, які втрапили у скандали і чим це закінчилось
Вимагав хабар у 300 тисяч доларів за землю: судитимуть ексдепутата райради з Тернопільщини
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Читач95І щуку кинули у річку- слова відомої байки Глібова актуальні понині.
-
Любомир БілинськийЩе жодного корупціонера в Україні не посадили.
-
ОлександраІ скільки дойде до ЗСУ? Хто вдавиться далі тими грішми?
-
Ce WinА шо?!