Зловмисник з електронним браслетом примудрився ходити красти

Зловмисник з електронним браслетом примудрився ходити красти
  • Групи грузинських «гастролерів» їздять до нас щодня.
  • За 14 днів операції «Мігрант» поліцейські порушили вже сім кримінальних проваджень.

Розбійний напад, крадіжки з авто та квартир, «барсетники» - це далеко не повний список кримінальних «подвигів» грузинів останнім часом на Тернопільщині.

Сумку з незачиненого авто намагався викрасти громадянин Грузії. Чоловіка затримали і зараз він в ізоляторі тимчасового тримання. Невдовзі йому оберуть міру запобіжного заходу.  

14 серпня близько обіду з авто «Тойота Кемрі», керувала якою 20-річна жителька с. Великі Гаї, поблизу хімчистки на вул. Збаразькій викрали особисті речі господині та сумочку її подруги.

Побачив це перехожий і вказав на це дівчатам. Ті здійняли ґвалт. Зловмисник, який тримав сумку в руках, почав тікати, розповів начальник головного управління нацполіції в області Олександр Богомол.  

Наздоганяли крадія перехожі. Він витяг ножа і погрожував розправою одному з них. Сумку викинув.

  • За гарячими слідами працівниками поліції було затримано зловмисника і ще двох грузинів, які були з ним в компанії, - каже Олександр Богомол. – Фігурант зараз в ізоляторі тимчасового тримання. Я сподіваюсь, суд дослухається до думки поліцейських, і чоловіка залишать під вартою. Його дії кваліфікуються, як розбійний напад.

Подібних кримінальних випадків, де замішані грузини, останнім часом на Тернопільщині побільшало. «Не хочу дискредитувати національність, але замучили останнім часом», - резюмував Олександр Богомол.

Вийшли під заставу і втік

  • Не так давно був випадок, коли грузин намагався застрелити власника квартири, який його застав на місці скоєння злочину, - каже очільник поліції. – Є ще чимало груп квартирних крадіїв, які гастролюють до Тернополя. Минулого тижня затримали двох грузинів, які крали з автомобілів. Випустили під заставу та одягли електронний браслет. Один з чоловіків примудрився вже з браслетом ходити і красти. Вчора, 15 серпня браслет вже не працював. Найближчими днями ми цього чоловіка подаватимемо в розшук.

Є певна кількість грузинів у Тернополі, які запрошують до нас «гастролерів». Частину, каже головний поліцейський, «виловлюють» ще в дорозі, інших затримують на гарячому після вчинення злочинів. Але ці групи гастролерів їздять до нас щодня.

  • Я звертаюсь до усіх мешканців Тернопільщини – якщо будете бачити людей, які поводяться підозріло, «вишукують», придивляються біля квартир – негайно телефонуйте 102. Ми готові оперативно під’їхати і розібратись, що це за люди. Будьте обережними з такими. Зазвичай вони поводяться агресивно. При затриманні нерідко погрожують і працівникам поліції, і родичам.

Очільник поліції просить і вимагає: не залишайте цінні речі в автомобілях. Йдеться про сумки, барсетки, гаманці, техніку. Адже такі речі одразу приваблюють злочинців. І провокують їх бити скло чи сканувати сигналізацію і викрадати ваше майно з автівок.

Від початку місяця і до 31 серпня проводять операцію «Мігрант». Перевіряють іноземців, як легально тут проживаючих, так і нелегалів.

  • Ми перевіряємо іноземців, які торгують на ринках Тернопільщини, тих, хто перебуває в місцях масового скупчення людей, - каже Олександр Богомол. – Операція проводиться спільно з Державною міграційною службою.

Крадіжки, підробка документів і побиття поліцейського

Від початку операції вже порушено 7 кримінальних проваджень. По п’яти з них вже оголошено підозри. Серед «здобутків» іноземців один розбійний напад, три випадки крадіжки, два – підробки документів і один факт нанесення тілесних ушкоджень працівнику поліції.

Чималою проблемою зараз є і серійні злочинці, каже Олександр Богомол. Такі примудряються «обнести» по кілька квартир в день. Натомість, коли їх затримують, суд визначає їм застави. Ці люди перебувають на волі і часто знову йдуть красти, аби забезпечити цю заставу.

  • Останній випадок, коли впіймали групу, яка «бомбила» помешкання жителів Смиківців і Гаїв Шевченківських, - розповів Олександр Богомол. – Ми їх впіймали, справу розслідували. Судом злочинцям було визначено заставу по 1 млн – 1 млн 200 тис. грн. Організатор на кінцевій стадії розслідування вносить мільйон застави. Виходить на волю і – шукай вітра в полі. Зараз він оголошений в розшук. Ми припускаємо, що він подався в біга через сірі діри Луганська-Донецька.

До слова, в одному з помешкань Смиківців було вкрадено майна на 200 тис. доларів. Заставу злодієві призначили в мільйон грн. – це 40 тис. доларів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:00 Вихованець футболу Тернопільщини відзначився в матчі Прем’єр-ліги 15:30 У Тернополі відбудеться міський фестиваль «Вишиванка — код нації» 15:01 Шахрайство під виглядом «Безпечної доставки»: тернополянка втратила майже 34 тисячі гривень 14:30 У Тернополі до Дня міста хочуть провести триденний фестиваль Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 14:02 Зросла кількість жертв атаки у Києві (оновлене) 14:00 У центрі Тернополя порушник на електротранспорті отримав протокол 13:30 Де і коли дивитися другий півфінал «Євробачення», у якому виступить Україна play_circle_filled 12:45 На ринку в Тернополі виявили картоплю з перевищенням нітратів 12:12 7 тисяч доларів за бронювання: підозрюють тернополянина 11:06 У Тернополі 14 травня ремонтують дорожнє покриття і латають ями — перелік вулиць 10:30 У Тернополі відкрили меморіальну дошку захиснику Андрію Гребеняку 10:00 На Тернопільщині загинув 55-річний рибалка 09:30 Єрмаку обрали запобіжний захід: що вирішив суд 09:00 У бою за Україну загинув Герой з Чортківщини Олег Лега 08:00 У Чорткові реставрують Нову синагогу: який вигляд матиме photo_camera 22:00 11 хвилин у стані клінічної смерті: у Тернополі медики повернули жінку до життя 21:00 Заморозки повертаються: прогноз погоди в Тернополі та області на 14-17 травня 20:30 Вхопив сокиру і замахнувся на жінку. Як суд покарав за погрозу вбивством? 20:00 Новий медичний центр зі сховищем можуть збудувати у Тернополі. Шукають інвестора
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up