Екскерівниця міграційної служби за шість тисяч доларів «вирішувала питання» з ВЛК. Що сказав суд?

Екскерівниця міграційної служби за шість тисяч доларів «вирішувала питання» з ВЛК. Що сказав суд?

Посадовиця пропонувала військовозобов’язаним особам за винагороду допомогти уникнути мобілізації.  При цьому жінка запевняла, що має «зв’язки» в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки і може вплинути на рішення членів військово-лікарської комісії щодо встановлення фіктивного діагнозу про хворобу та визнання особи тимчасово непридатною до служби

Суд проголосив вирок екс-керівниці одного з підрозділу Державної міграційної служби, яка за грошову винагороду обіцяла чоловікам призовного віку сприяти в отримані довідки про тимчасову непридатність до військової служби.

Перший транш – дві тисячі доларів, жінка отримала та одразу передала чоловікові, який перебував в автомобілі, поруч із комплексом. Саме він, за версією слідства, мав вирішити питання про «непридатність до військової служби». Другий транш передавали вже поруч із лікарнею, — 4 тисячі грн. Гроші екс-керівниця ДМС знову одразу передала чоловікові, що під’їхав до лікарні на авто.

Що врятувало жінку від тюрми?

Коли зловмисників викрили, жінку звинуватили в пособництві в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Відео дня

Врятувала від тюрми жінку угода зі слідством, тому вона відбулась штрафом, хоча загрожувало до восьми років тюрми. А от чоловіка судитимуть окремо — матеріали щодо нього виділені в окреме провадження.

Оперативники Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки, нагадаємо, наприкінці травня 2023 року встановили причетність 45-річної співробітниці одного з територіальних відділів управління Державної міграційної служби в Тернопільській області до протиправних оборудок.

— Вона пропонувала військовозобов’язаним особам за винагороду допомогти уникнути мобілізації, — повідомили на сайті Національної поліції України. — При цьому жінка запевняла, що має «зв’язки» в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки і може вплинути на рішення членів військово-лікарської комісії щодо встановлення фіктивного діагнозу про хворобу та визнання особи тимчасово не придатною до служби. Таку «послугу» оцінила у 6000 доларів США.

Оперативники внутрішньої безпеки поліції та Департаменту військової контррозвідки СБУ спільно зі слідчими ТУ ДБР, розташованого у місті Львові, провели за місцями проживання та роботи фігурантки санкціоновані обшуки. Їй оголосили про підозру за ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Керувала неповних два роки

17 липня Гусятинський районний суд проголосив вирок екс-посадовиці. Екс, бо 24.05.2023 наказом начальника УДМС України в Тернопільській області її звільнили з органів ДМС. Пропрацювала вона на посаді неповних два роки — від вересня 2021-го.

Слідство розпочали наприкінці травня 2023 року, а в вже 8 червня в залі суду підозрювана уклала угоду про визнання винуватості.

За версією слідства, до Гусятинського управління ДМС 3 травня прибув чоловік. Він хотів отримати консультацію щодо оформлення документів, які дадуть йому право виїзду до Польщі. У ході розмови начальниця повідомила йому, що найкращим способом виїхати за кордон в умовах воєнного стану є отримання довідки військо-лікарської комісії про тимчасову непридатність до військової служби. Посадовиця одразу ж зателефонувала до свого знайомого, який міг посприяти в отриманні фіктивної довідки. Ціна питання — шість тисяч доларів. Зустрітись домовились біля комплексу «Орися», що в с. Оришківці Чортківського району.  

— Того ж дня, близько 19 год., під час зустрічі в обумовленому місці, підозрювана, діючи як пособник у вчиненні кримінального правопорушення, одержала від ОСОБА_7 частину обумовленої неправомірної вигоди в розмірі 2000 доларів США, — йдеться у матеріалах справи. — А також повідомила про необхідність повторної зустрічі 8.05.2023 року для передачі іншої частини суми неправомірної вигоди.

Отримані кошти посадовиця одразу передала чоловікові, який перебував в авто Toyota Land Cruiser неподалік.  Через три дні вони знову зустрілись біля Копичинецької лікарні. Гроші, чотири тисячі доларів, міграційниці передали в автомобілі. Вона одразу їх передала чоловікові в Toyota.

51 тисяча штрафу

Вже через місяць, 8 червня, прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Тернопільської обласної прокуратури та підозрювана уклали угоду про визнання винуватості.

— Угода містить інформацію про беззастережне визнання її винуватості у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, — йдеться у матеріалах справи. — Угодою встановлено, що підозрювана повністю та беззастережно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення в обсязі повідомленої їй підозри та зобов`язується беззастережно визнати свою винуватість у судовому провадженні (п. 2 Угоди). В пункті 2 Угоди викладено обов`язки підозрюваної щодо співпраці у викритті кримінальних правопорушень, вчинених іншими особами.

Гусятинський райсуд затвердив цю угоду про визнання винуватості та призначив покарання у виді штрафу в розмірі 3 000 (трьох тисяч) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 гривень. Суд також позбавив жінку права обіймати посади в органах державної влади строком на один рік.

Вирок може бути оскаржено до Тернопільського апеляційного суду через через Гусятинський районний суд Тернопільської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 369-2. Зловживання впливом

3. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

Довідка

Вирок в Судовому реєстрі https://reyestr.court.gov.ua/Review/112224288

 

Читайте також: 

За 6 000 доларів жінка на Тернопільщині «вирішувала питання» із військкоматом

Хабарна справа, а грошей так і не знайшли: суд визнав винним міграційника, але він досі на роботі

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (16)
  • Даша Савків
    Добре робила,рятувала хлопців.  Молодець тільки трохи дорого брала.
  • Яків Мазур
    Це не судове рішення, це, - рішалово. Чому судді так люблять хабарників? Ми знаємо і толку з того.
    Яків Мазур reply Яків Мазур
    Микола Жук По іншому запитайте, зрозуміліше і я дам відповідь.
    Микола Жук reply Яків Мазур
    Яків Мазур  чий ви родич  ділка -рішайла з лікарнями чи воєнкомату захищаєте  з Хмельниччини
    Микола Жук reply Яків Мазур
    Яків Мазур напевно так  захищаєте керівника її -родич з Хмельниччини
  • Ігор Салик
    слідкували за керівником.Працівник та знайомий вчасно попередили і той втік у відпустку
  • Ігор Салик
    Давно слідкували за керівником її,сумлінна працівниця не тому передала хабар.Працівник та знайомий вчасно попередили і той втік у відпустку

keyboard_arrow_up