«Мене хочуть знищити, щоб я їм не заважав». Батько вбитого сина може опинитися за ґратами

«Мене хочуть знищити, щоб я їм не заважав». Батько вбитого сина може опинитися за ґратами
Володимир Богута вже 11 років добивається справедливого розслідування обставин смерті свого сина. Чоловік каже, що багато разів звертався до суду з різними клопотаннями. І хоч суди йшли йому назустріч, проте їхні ухвали не виконуються

Батько, який 11 років добивається об’єктивного розслідування справи за фактом вбивства сина, сам може потрапити на 5 років за грати.

Ночівля на вокзалі, ізолятор, суд, домашній арешт, - з цим зіткнувся Володимир Богута, приїхавши до Тернополя на черговий допит свідка у справі смерті його сина. Чоловік, який багато років добивається справедливості в розслідуванні, тепер і сам може опинитися в тюрмі.  

Про Володимира Богуту «RIA плюс» писала у квітні 2016 року. Біда з його сином сталася у січні 2007 року.  Тоді 21-річний Роман Богута разом із дружиною поїхали відпочивати у Трускавець. Там подружжя друзями сиділи у місцевому кафе, а згодом тіло Романа знайшли у котловані 18-ти поверхової новобудови, яка знаходиться поруч з баром.  Правоохоронці заявили, що хлопець вчинив самогубство. Щоправда, батько не вірить у цю версію, бо докази говорять про інше. І ось уже більше десятиліття чоловік домагається від системи справедливого розслідування. 

Читайте також: Батько вбитого сина пікетує обласну прокуратуру

"Я вже на стадії розпачу, що я кинутий і забутий цією державою"

Змінилося 16 слідчих

- За ці роки, що зі мною тільки не робили, - били, затримували, викидали на вулицю, запроторювали у психлікарню, звинувачували в тероризмі. За що? За те, що я просто хочу добитися правди? - каже чоловік. - Мій син закінчив воєнну кафедру з відзнакою, вчився у Києві в університеті на юридичному факультеті на відмінно, займався паралельно оцінками нерухомості, брав участь у самодіяльності університету, закінчив церковно-приходську школу. І його хотіли зробити наркоманом і алкоголіком, що він вчинив самогубство.

Володимир Богута  - житель Каменя-Каширського Волинської області. Постійні зміни слідчих та судові тяганини привели чоловіка аж до Тернополя. Справу щодо смерті його сина чомусь передали у слідче управління Головного управління поліції в Тернопільській області. Хоча яка в цьому логіка – невідомо. Адже злочин стався у Трускавці на Львівщині.

Довести справу до кінця – це його обов’язок,  каже батько.  До слова, у Володимира Богути середня технічна освіта, але обставини змусили вивчати юриспруденцію. Чоловік каже, що йому дуже важко, але він готовий боротися до кінця.
- Розслідування тягнеться вже 11 років. За цей час змінилося 16 слідчих, - каже чоловік.

Ночував на вокзалі

Володимир Богута звернувся в «RIA плюс», аби розповісти історію, з якою зіткнувся нещодавно.

31 липня в Головному управлінні Нацполіції в Тернопільській області відбувся допит свідка в присутності потерпілого, тобто Володимира Богути. Цей допит проводили згідно ухвали суду. Чоловік каже, що оскаржив в суді чергову відписку процесуального прокурора, в якій йшлося про те, що слідчі дії відбуваються належним чином, порушень немає, версія про вбивсто сина не підтверджується.

- Я цю відписку оскаржив до суду і суд здовільним моє клопотання, - каже чоловік.

Аби не спізнитися на допит, який мав розпочатися 31 липня о 9.00, Володимир Богута приїхав автобусом з Камінь-Каширського до Тернополя ще 30 липня о 13.00. Ночувати чоловікові довелося на лавці на автовокзалі.

Слідчий, який займався цією справою і який за неї відповідає, на допит не з’явився. Його проводив інший слідчий, який не знає справи, розповідає чоловік. Сам допит розпочався не о 9.00, а о 11.50.  Допитували директора пансіонату «Калина», де у 2007 році відпочивав син і де сталася з ним біда.

- З 9.00 до 11.50 я бачив як свідок і слідчий виходили на вулицю і між собою перешіптувалися, - каже пан Богута. - Вже коли мене запросили, я бачив, що свідок і слідчий між собою знайомі. Слідчий задавав питання для галочки. На кшталт: «Що можете сказати?» Свідок відповідав: « Я вже не пам’ятаю». На цьому все закінчилося. А в мене були свої питання, та мені не дали можливості їх задати. Прочитати протокол допиту мені не дозволили. Я вимагав дати мені підписати протокол. А коли я почав писати, що я не згідний, його від мене просто вирвали. І сказали:»Допит закінчений, можете їхати додому». Я написав скаргу на ім’я начальника Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Олександра Богомола. До мене визвали дільничного , щоб з його допомогою мене вивести з кабінету. Я попросив дільничного підписати скаргу, але він одразу втік.

Був у стані афекту

Далі Володимир Богута спустився на перший поверх і зареєстрував скаргу в черговому журналі. Водночас чоловік вирішив написати свою скаргу і в цьому журналі.

- Коли я це писав, до мене підійшов чоловік і спитав: «Це ви Богута?» Це бува саме той слідчий, який відправляв мені повістку і який мав би бути на допиті. Він сказав: «Чого ви тут стоїте? Свідок допитаний  і вам нема чого тут робити, можете їхати додому». Мене це обурило. Я не отримав ніяких копій на руки, не розписався в протоколі, на допиті не було процесуального прокурора. Тобто ухвала суду належним чином не виконана. Мене не чули і це можна побачити з камер спостереження. Тому я спалахнув: «Як це допит відбувся, чому ви порушуєт мої права? Скільки можна знущатися над старим чоловіком?». Я був дуже схвильований, в мене просто руки тряслися від того всього. Уявіть, допит почався невчасно, слідчий прийшов не той, моїх запитань ніхто не врахував.... Я ж не залізний, не витримав і вдарив слідчого. Як тримав ручку в руці так і замахнувся з нею. На шиї слідчого лишився чорний слід від ручки, пошкоджень не було. Я був емоційний, вдарив його, перебуваючи у стані афекту.

Після конфлікту на Володимира Богуту надягли наручники і забрали в ізолятор.

- А працівники поліції тепер дають свідчення, що я погрожував його «завалити», - каже він. - Це слово, яке я ніколи не вживаю. Після цього мене затримали на три доби за напад на правоохоронця. 2 серпня відбувся суд, де мені винесли запобіжний захід – домашній арешт.

Під домашнім арештом

За даними єдиного державного реєстру судових рішень, Володимир Богута підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 345 КК України ­«Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків». Санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі терміном до 5 років. Слідчий подав до суду клопотання погоджене із прокурором Тернопільської місцевої прокуратури про застосування щодо пана Богути запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Суд задовільнив це клопотання частково , застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту у період доби із 22.00 до 6.00. Строк дії ухвали до 23.00 30 вересня 2017 року.

2 серпня Володимира Богуту звільнили з під варти у залі суду. Чоловік переночував ще одну ніч на автовокзалі у Тернополі. І 3 серпня зустрівся з Олександром Богомолом.

- Під час розмови біля мене виставили варту, так як мене охарактеризували, що я неадекватний, психічно нездоровий і маю пройти психіатричну експертизу, - каже чоловік. - Та вислухавши мене, пан Богомол сказав: «Я бачу що ви психіатричної експертизи не потребуєте». І зауважив, що її слідство може вимагати лише через суд. Також Олександр Богомол додав: «Тому поросіть вибачення у слідчого і якщо у вас будуть клопотання, щоб вони відбувалися через мене». Я подякував і пішов до чергового, щоб зателефонувати слідчому і поспілкуватися з ним. Але до слідчого не додзвонився, не піднімає він слухавки від мене і досі.  Звичайно, я розумію свій вчинок. Але якби 11 років це все не тягнулося…

Володимир Богута каже, що тепер його практично відсторонили від допиту свідка.

- За 11 років вже помінялося 16 слідчих. В тому числі 6 слідчих в Теронполі. Але нічого не змінилося, - каже згорьований батько. - Ухвали суду як були не виконані так і залишаються. А замість цього влаштували мені терор. Зробили мене виним, що я напав на поліцейського. Так зрозумійте, мої права порушені. Мене хочуть  знищити, щоб я їм не мішав, щоб вони була пухнасті і чисті, а я заплямований.  В мене вже нема сина, але у вас є діти, чому надімною таке відбувається?

У секторі комунікації Головного управління Нацполіції в Тернопільській області з цього приводу нічого не коментують. Також тут повідомили, що до завершення розслідування жодних коментарів і не надаватиме слідчий, з яким виник конфлікт у Володимира Богути

 

0
0
0
0
Коментарі (3)
 • Олексій Карпенко

  В старій Україні (десь за часів Козаччини) було таке покарання для вбивць, що навіть розлючений натовп, котрий готовий був убивцю розшматувати, по якімсь часі прохав зглянутися, і не карати так жорстоко!..

  А покарання це було... "просто" іти за труною вбитого".

  Зазвичай більшість убивць навіть цього не витримували.

  А ще можна було постояти в церкві, поруч з трупом убитого в труні - слухати його відспівування...

  А тоді, за потреби - лишити наодинці з трупом убитого на ніч у церкві...

  А ще можна було - на похороні, вбитого...

  А ще - перші кілька днів після поховання постійно перебувати на могилі вбитого (вбитої).

  Нагадаю, тут усюди йдеться лише про те, щоб просто бути поряд. Зовсім близько...
 • Anonymous

  немає в нас справедлвості
 • Розорвать Лопнуть

  В цій державі добитися справедливості, якщо не маєш впливових людей в владі, практично не можливо. Правий той, хто має більше грошей і зв’язків. Нажаль так воно є... :-(
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

18:00 В Open Space немає таких черг, як у РАЦСі: за місяць обслужили понад 1000 людей 17:30 У Зарваниці помер священик, який опікувався парафією в часи підпілля УГКЦ 16:56 Засідання суду щодо відмиванні коштів на бруківці під ОДА будуть закритими 16:34 Молоковоз з кювету витягали дорожники з рятувальниками Від читача 15:47 Представлено нового керівника Бучацького лісгоспу 16:08 У Тернополі обговорять новий сезон футбольного чемпіонату області 15:29 Під колесами КамАЗу опинилася іномарка: пасажир у важкому стані 15:00 “Покажіть мені аптеку, де я маю оздоровитися за 75 гривень у рік”. Чорнобилець розповів про державну допомогу 14:27 16-річний тернополянин викрав мобільний з магазину 14:00 Фотограф з Тернопільщини перемогла у Всеукраїнському конкурсі photo_camera 13:09 Розшукують злодія, який у кафе Stone Street "обчистив" кишені відвідувача 12:32 Помер професор ТНТУ Тимофій Рибак 11:55 Судитимуть працівницю дитсадка, через яку інфікувалось сальмонелою 17 дітей 11:35 Яким має бути пам'ятник вчителю за мільйон 11:00 Шахраїв, які дурили людей за схемою "ваш син у поліції", затримали правоохоронці Тернопільщини 10:30 Секс по-новому. Що думають тернополяни про зміни до Кримінального кодексу (опитування) play_circle_filled 10:00 На вулиці Тернополя уже вийшли інспектори з паркування 09:30 Де у Тернополі приймають скло, пластик, металобрухт та інші відходи (інтерактивна карта) 09:03 Долар раптово подорожчав - курс валют на 16 січня 08:00 Сьогодні, 16 січня: День свободи релігій
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up