Нападника брали штурмом. Де зараз справа і чи покарали працівника ТЦК, в якого відібрали зброю

Нападника брали штурмом. Де зараз справа і чи покарали працівника ТЦК, в якого відібрали зброю

Справу нападу на працівника ТЦК у Кременці скерували до суду ще в листопаді минулого року. Нападнику інкримінують скоєння злочинів за п’яти статтями. «20 хвилин» дізналися, за що судять 42-річного чоловіка і в якому статусі у суді опинився працівник ТЦК.

Резонансу набула справа побиття у Кременці працівника ТЦК, якому розбили голову, поцупили автомат та особисті речі. Це трапилося в райцентрі рік тому, 21 серпня. Тоді нападника затримували працівники КОРДу, свідками спецоперації стало чимало кременчан. А до того люди бачили, як нападник зі зброєю розгулював містом.

 

Побитий військовий — у лісосмузі

Через рік після подій «20 хвилин» дізналися, де зараз справа, і в якому статусі у розгляді бере участь працівник ТЦК, якого теж обіцяли покарати.

Відео дня

Як повідомляли тоді у поліції, нагадаємо, надзвичайна подія трапилася у Кременці 21 серпня 2023 року близько 17.30. На лінію «102» надійшло повідомлення про те, що у лісосмузі лежить побитий військовослужбовець. Потерпілого, нагадаємо, з численними травмами голови доправили до лікарні.

— На місце події для з’ясування обставин злочину та пошуку підозрюваного виїхало керівництво обласної поліції, профільні служби та спецпризначенці, — повідомив начальник відділу комунікації головного управління Нацполіції в області Сергій Крета. — За попередніми даними, між потерпілим та підозрюваним виник конфлікт, який переріс у бійку. Коли військовослужбовець знепритомнів, зловмисник відібрав у нього автомат, бронежилет та втік у невідомому напрямку.

Фігурант — раніше неодноразово судимий за насильницькі злочини 42-річний житель Кременця, розповіли у поліції. Цю інформацію також підтвердили місцеві мешканці, повідомивши, що чоловіка звуть Павлом. Поліцейські встановили місце, де переховувався озброєний злочинець, оточили будинок та за силової підтримки спецпризначенців КОРДу затримали його. Від розлюченого підозрюваного поліцейські врятували співмешканку та двох її малолітніх дітей, які перебували разом з ним у помешканні. У чоловіка вилучили зброю, бронежилет та інші викрадені речі військовослужбовця.

 

Як розслідували справу

Кримінальне провадження тоді розпочали за частиною 3 статті 262 Кримінального кодексу України — заволодіння вогнепальною зброєю шляхом розбою. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна. Як з’ясували «20 хвилин» ввечері 22 серпня, до ЄРДР внесли вже відомості за чотирма статтями Кримінального кодексу. Окрім розбою, чоловікові інкримінували крадіжку, бо забрав зброю, бронежилет, паспорт та інші речі потерпілого. Судити Павла мали за незаконне заволодіння зброєю та нанесення тілесних ушкоджень. Йому обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Згодом журналістам стало відомо, що у рамках резонансної справи побиття працівника військкомату у Кременці порушили аж п’ять кримінальних проваджень. Чотири з них щодо нападника, ще одну розслідували щодо самого військового.

Окрім незаконного заволодіння зброєю, чоловікові інкримінували ст. 167 ККУ — розбійний напад, ч. 4 ст. 185 ККУ — крадіжка, скоєна у час воєнного стану. А також за ст. 125 ККУ — завдання тілесних ушкоджень співмешканці та її малій дитині. За інформацією власних джерел в правоохоронних органів, Павло бив жінку так, аби слідів не було помітно. Товк прикладом по спині і плечам. Прикладався й кулаками.

— І ще триває розслідування кримінального провадження щодо військового потерпілого, —  за залишення місця несення служби, — повідомляв тоді  Сергій Крета. — Також у військовій частині проводять службове розслідування щодо самого інциденту.

 

Вже не підозрюваний, а потерпілий

Як дізналися «20 хвилин» у Спецпрокуратурі в серпні 2024 року, працівник ТЦК у справі — у статусі потерпілого, а не обвинуваченого за залишення військової частини. Більше у відомстві подробиць не повідомляли, адже розслідуванням займалися поліцейські, бо нападник — цивільний.  

— Справа направлена до суду 9 листопада 2023 року Кременецьким відділом поліції, — повідомив «20 хвилин» 30 серпня 2024 року речник поліції Тернопільщини Андрій Василик. — Слухає її колегія у Збаразькому районному суді. У суд направили за обвинуваченням П. за ч. 4 ст. 185 – крадіжка, скоєна у воєнний час, за ч. 4 ст. 187 ККУ — розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану. Також за ч. 3. ст. 357 ККУ — заволодіння паспортом або іншим важливим особистим документом. Ще за ч. 3 ст. 262 ККУ — викрадення вогнепальної зброї. І за ч. 1 ст. 263 ККУ — носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї.

Як бачимо, про побиття військовослужбовця, цивільної дружини та її дітей в обвинуваченні не йдеться.

Наразі справа на етапі допиту свідків, там вивчають матеріали і докази.

«20 хвилин» і надалі стежитимуть за змінами у цій справі та повідомлятимуть про все читачів.

 


Читайте також:

У Кременці працівнику військкомату розбили голову і забрали автомат. Нападника брали штурмом (ОНОВЛЕНО)

Пробив голову військовому і за день заробив чотири статті криміналу. Подробиці нападу в Кременці

У справі побиття працівника військкомату у Кременці — п’ять кримінальних проваджень

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Толик Воробель

    Не військового,пишіть правільно!!!!

keyboard_arrow_up