Нічні маски-шоу біля офісу Нацкорпусу на Руській. Операція спецслужб, провокація чи замінування?

Нічні маски-шоу біля офісу Нацкорпусу на Руській. Операція спецслужб, провокація чи замінування?
  • "Спецслужби незаконно вночі захопили офіс Haцioнального Kopпусу в самісінькому центрі Тернополя, а коли їх викрили, інсценували замінування цілої вулиці", — заявляють активісти та збираються з акцією протесту до приміщення Нацполіції.
  • У поліції запевняють, що вночі надійшли два виклики про замінування офісу. Вибухівки не знайшли, а зараз розшукують «жартівника», який двічі повідомляв про «замінування» офісу Нацкорпусу.  
  • Що ж насправді відбувалося вночі у Тернополі? Відповідь на це питання шукала журналістка "20 хвилин".

— Сьогодні уночі співробітники СБУ та поліції захопили офіс  Національного Корпусу в Тернополі, — таке повідомлення надійшло вночі на адресу редакції. — Опівночі, намагаючись увійти до партійного офісу, активісти Нацкорпусу зауважили присутність в приміщенні сторонньої особи.  Для порятунку зловмисника на місце оперативно прибули співробітники поліції та СБУ.

"Під надуманим приводом "розмінування" силовики захопили офіс Національного Корпусу, відтісняючи націоналістів. Інші об'єкти на начебто "замінованій" вулиці залишились поза увагою правоохоронців. Двоє поліцейських, які увійшли до офісу, вивели із собою особу в цивільному і балаклаві", — йдеться у повідомленні, яке надіслали в редакцію "20 хвилин".

— Тобто співробітник спецслужб намагався вчинити провокацію, — переконані представники Нацкорпусу. — Працівники правоохоронних органів цілеспрямовано рятували злочинця, якого належало затримати за незаконні дії. Нацкорпус розцінює цей інцидент як репресивну акцію проти патріотів.

Наступ на патріотичні сили?

"За вказівкою влади правоохоронні органи здійснюють наступ на патріотичні сили, не гребуючи брутальними порушеннями Конституції, — заявили представники Нацкорпусу. — У воюючій державі співробітники СБУ воліють наслідувати практику ЧК-НКВД в боротьбі проти націоналістів замість протистояння проросійським покидькам".

— Національний Корпус не буде миритися із свавільними діями силовиків, — повідомив телефоном Павло Кальчик, прессекретар місцевого осередку Нацкорпусу. — Тому сьогодні о 16:00 Нацкорпус у Тернополі проведе акцію протесту проти безчинства спецслужб під стінами головного управління Нацполіції в області.

Прессекретар запевнив, що це буде абсолютно мирна акція — без димових шашок та балаклав. Можливо, націоналісти оприлюднять звернення. Щоправда, до кого і з приводу чого — поки не розголошують.  

Dmytro Monax Soroka теж опублікував повідомлення на сторінці у Фейсбук про нічні події у центрі Тернополя.

— Сьогодні близько першої ночі працівники офісу Національного Корпусу, які прибули, щоб підготувати офіс до понеділкових заходів, не змогли зайти усередину, бо двері були заблоковані, — пише пан Дмитро. — Поки активісти намагалися відчинити двері, під офіс стягнулися десятки працівників Нацполіції, ДСНС, вибухотехнічної служби та інших інстанцій, які змусили представників HK відійти від будівлі офісу через нібито "замінування". Цікаво, що "замінована" була вся вулиця, але увірвалися службовці лише до офісу НК — без евакуації інших будинків чи навіть офісів!

Викликів про замінування було два

«Але найцікавіше — в офіс під час усього процесу "маски-шоу" зайшло два полісмена, яким двері відкрила зсередини невідома особа - чоловік у балаклаві та в цивільному, який увесь цей час був усередині. Його силовики одразу приховали. Додамо, що у цей час на місці були працівники СБУ», - запевняє у повідомленні пан Дмитро.

— Поки що так виглядає, що СБУ та поліція займаються переслідуванням патріотів, в той час, як 5-та колона готується до нової «руської вєсни», — пише чоловік.

Офіс Нацкорпусу розташований на вул. Руській, 16А у підвальному приміщенні. Вхід — саме з вул. Руської.

В обласному управлінні СБУ одразу відхрестились від нічних подій. А в поліції стверджують, що перевіряли інформацію про наявність вибухівки у приміщенні. І не більше.

— Уночі на лінію 102 надійшли два повідомлення про замінування приміщення на вул. Руській, 16А, — прокоментував інцидент заступник начальника відділу комунікації головного управління Нацполіції в області Андрій Василик. — Обидва надійшли приблизно о першій ночі. На місце виїхали слідчо-оперативна група, рятувальники, вибухотехніки, кінологи, бригада швидкої. Обстежили офісну будівлю.

Інформація про замінування приміщення не підтвердилась, запевнив Андрій Василик. Правоохоронці встановлюють особу, яка повідомила за вибухівку в офісі націоналістів. Наразі внесли відомості про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 259 Кримінального кодексу України.  

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності

1. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, - карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:00 Крижаний дощ та ожеледиця: водіїв попередили про небезпеку 10:00 Тернопільщина втратила Героїв Володимира Николина та Анатолія Василька 09:00 Під ударом західні області: росія масовано обстріляла Україну ракетами та дронами 08:22 Графік відключення світла в Тернополі та області на 7 лютого (ОНОВЛЕНО) Від читача 18:28 Аксесуари для ритуалів та біодобавки: тернопільські поліцейські припинили діяльність двох груп шахраїв 04:16 У повітряному просторі Тернопільщини фіксували ракети: що відомо про нічну масовану атаку 22:00 Шлюб з 14 років: скандальну норму вилучили з законопроєкту 21:00 На річці Стрипі у Бучачі зимують дикі качки: що варто знати мешканцям 20:01 Зруйновані будівлі та згоріле обладнання: як бізнесу Тернополя застрахувати своє майно та які компенсації доступні 19:03 Чому у Заліщицькій та Борщівській громадах по 15 годин сидять без світла, коли іншим не вимикають 17:42 Викрили групу шахраїв, які продали «магічні» амулети та БАДи на пів мільйона гривень play_circle_filled photo_camera 17:10 Відкриття Зимової Олімпіади-2026: де і коли дивитися 16:35 «Це його третій День народження». З полону повернувся морпіх з Тернопільщини Андрій Петрук 15:35 Жителя Чортківщини судили за незаконне придбання і зберігання канабісу 15:00 Тернополянин у центрі міста обікрав авто військового — поліція 14:30 На Острозького збили жінку на нерегульованому пішохідному переході 13:55 Затримали агента російської воєнної розвідки, який готував координати для повітряних атак по Тернопільщині 13:29 На Тернопільщині застосувують аварійні відключення електроенергії 13:10 Крижана казка у Тернополі: синоптики попереджають про погіршення погоди photo_camera 12:38 Тернопільщина — лідер за представництвом атлетів у збірній України на зимовій Олімпіаді в Італії
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up