Пенсіонер, який убив дружину на Різдво, хотів меншого терміну ув’язнення. Що сказав суд?

Пенсіонер, який убив дружину на Різдво, хотів меншого терміну ув’язнення. Що сказав суд?

Олег із дружиною прожили понад 50 років. Дітей у них не було, а останнім часом чоловік ще й доглядав дружину, бо та пересувалась за допомогою ходунців. Як пояснював пенсіонер у суді, що нібито почув, як дружина із племінницями планували запроторити його в психлікарню. Він, розлютившись, вдарив її ззаду пляшкою від шампанського по голові, а потім бив ножем

Зменшення терміну ув’язнення в апеляційному суді вимагав пенсіонер Олег Б., який минулоріч на Різдво вбив дружину. Тернопільський міськрайсуд засудив чоловіка до восьми років ув’язнення. Не погодившись із вироком суду, чоловік намагався оскаржити його в апеляції. Просив зважити на його пенсійний вік й стан здоров'я.

Прокурор, потерпіла, племінниця Світлана, а також її захисник вважали, що вирок міськрайсуду справедливий…

Вбивство у центрі Тернополі сталось, нагадаємо, на вул. Вагилевича 7 січня 2023 року.

Відео дня

Як дізнались «20 хвилин», подружжя разом прожили понад 50 років. Дітей у подружжя не було, а останнім часом чоловік ще й доглядав дружину, бо та пересувалась за допомогою ходунків.   

Двічі вдарив пляшкою

— 7 січня 2023 року о 19 год. 00 хв. у квартирі за місцем спільного проживання між обвинуваченим та його дружиною виник конфлікт на побутовому ґрунті, у ході якого у обвинуваченого виник злочинний намір, спрямований на умисне протиправне позбавлення життя дружини, тобто її умисне вбивство, — йдеться у матеріалах справи.

Чоловік із кухні взяв порожню пляшку з-під шампанського «Фраголіно» підійшов ззаду до дружини і двічі вдарив по голові, про це дізнаємось із документів. Також там написано, що жінка впала в коридорі, а пенсіонер взяв на кухні ніж і почав бити ним в шию своєї половини. Згодом експерти нарахували 15 колото-різаних ран, 13 з яких завдав у шию, ще два в область грудей зліва. Жінка померла від крововтрати ще до приїзду швидкої. А чоловіка звинуватили в умисному вбивстві і взяли під варту того ж вечора.

У суді пенсіонер розповів, що одружені від 1971 року, а дітей у них не було. Останнім часом дружина пересувалась за допомогою ходунців, то він доглядав за нею. Поділився, що того дня запитав у дружини, де документи на їхню квартиру, а та відповіла, що не знає, ще й обізвала його сестру. За це, мовляв, «він її зарізав». Пенсіонер згадував, як у коридорі, коли завдавав ударів пляшкою і ножем, жінка намагалась відбиватись і забрати в нього ніж, через це й поранила руки. Потім пішов до сусідів і розповів, що сталось. Згодом його забрали до поліції.

Племінниця загиблої Світлана, яка у справі була визнана потерпілою, показала у суді, що про смерть тітки дізналась з новин. Востаннє з нею бачились напередодні нового року, бо відвідувала родичку приблизно двічі на місяць. Тітка ніколи не скаржилась на чоловіка. Проте племінниця просила суд покарати суворо обвинуваченого.

Сусіди подружжя теж свідчили у суді. Всі майже в один голос заявляли, що проживали ті мирно-дружно. А от що пенсіонер конфліктував із племінницею загиблої — знали. Нібито та хотіла помістити його до психіатричного закладу. І що про це сусідам розповів сам дідусь десь за місяць до трагедії. 7 січня ввечері пенсіонер прийшов до сусідів, повідомив, що зарізав дружину і просив викликати поліцію. Казав, що «краще в тюрмі, ніж в психлікарні».

Що вирішили в апеляції?

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу обвинуваченого Олега Б. на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 30 жовтня 2023 року.

— У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально перевіривши та проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, дійшла висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення й обрав вид і міру покарання, пропорційні тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та особі обвинуваченого, — повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.

Колегія суддів визнала необґрунтованими доводи апелянта та його захисника стосовно можливості зменшити йому строк покарання, оскільки зі змісту оскарженого вироку видно, що суд першої інстанції врахував і похилий вік Олега Б., і стан його здоров'я, та призначив покарання у виді позбавлення волі в розмірі, наближеному до мінімальної межі, передбаченої санкцією ч. 1 ст. 115 КК України. Суд також зважив і на обставини, які обтяжували покарання, — вчинення злочину щодо подружжя та особи похилого віку.

— З урахуванням наведеного, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу обвинуваченого Олега Б. залишила без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду від 30 жовтня 2023 року – без змін, — повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.

31 січня, як дізнались «20 хвилин» із сайту Судова влада, це рішення суду набрало законної сили.

 

Читайте також: 
«Краще в тюрму, ніж у психлікарню»: як покарали чоловіка, який на Різдво вбив дружину

У Тернополі трапилося вбивство на Різдво: чоловік зарізав свою дружину 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up