Пиячив з працівником ТЦК, а потім придушив і відібрав у нього автомат. Що сказав суд

Резонансу набула справа побиття у Кременці працівника ТЦК, якому розбили голову, поцупили автомат та особисті речі. Тоді озброєного нападника брали штурмом спецпризначенці. В якому статусі перебував у суді працівник ТЦК і чи оскаржуватиме вирок засуджений, з’ясували «20 хвилин».
Вирок нападнику, який побив працівника ТЦК і відібрав у нього зброю, з якою розгулював містом і котрого затримували працівники КОРДу, проголосив 8 жовтня Збаразький райсуд. Колегія суддів врахувала не відбутий строк за попередні судимості, тому чоловіка надовго відправили за грати з конфіскацією майна.
Потерпілий працівник ТЦК у суді розповів, що заступив на чергування і отримав зброю. Як опинився в ботанічному саду із нападником та його співмешканкою, чому там пиячив з ними і що було далі, — запевняв, що нічого не пам’ятає.
Що відомо про нападника?
За попередніми даними поліції, нагадаємо, між потерпілим та підозрюваним виник конфлікт, який переріс у бійку. Коли військовослужбовець знепритомнів, зловмисник відібрав у нього автомат, бронежилет та втік у невідомому напрямку.
Фігурант — раніше неодноразово судимий за насильницькі та майнові злочини 42-річний житель Кременця, розповідали тоді у поліції. Цю інформацію також підтвердили місцеві мешканці, повідомивши, що чоловіка звуть Павлом. Поліцейські встановили місце, де переховувався озброєний злочинець, оточили будинок та за силової підтримки спецпризначенців КОРДу затримали його. Від розлюченого підозрюваного поліцейські врятували співмешканку та двох її малолітніх дітей, які перебували разом з ним у помешканні. У чоловіка вилучили зброю, бронежилет та інші викрадені речі військовослужбовця.
Окрім розбою, чоловікові інкримінували крадіжку, бо забрав зброю, бронежилет, паспорт та інші речі потерпілого. Судити Павла мали за незаконне заволодіння зброєю та нанесення тілесних ушкоджень. Йому обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Згодом журналістам стало відомо, що у рамках резонансної справи побиття працівника військкомату у Кременці порушили аж п’ять кримінальних проваджень. Чотири з них щодо нападника, ще одну розслідували щодо самого військового.
Передавали з суду в суд
Окрім незаконного заволодіння зброєю, чоловікові інкримінували ст. 167 ККУ — розбійний напад, ч. 4 ст. 185 ККУ — крадіжка, скоєна у час воєнного стану. А також за ст. 125 ККУ — завдання тілесних ушкоджень співмешканці та її малій дитині. За інформацією власних джерел в правоохоронних органів, Павло бив жінку так, аби слідів не було помітно. Товк прикладом по спині і плечам. Прикладався й кулаками.
Як дізналися «20 хвилин» у Спецпрокуратурі в серпні 2024 року, працівник ТЦК у справі — у статусі потерпілого, а не обвинуваченого за залишення військової частини. Більше у відомстві подробиць не повідомляли, адже розслідуванням займалися поліцейські, бо нападник — цивільний.
Справу направили до суду 9 листопада 2023 року. Спочатку почали розгляд у Кременецькому судді, проте обвинувачений забажав, аби справу слухала колегія суддів. Потрібної кількості суддів, які ще не були залучені у справі на етапі досудового розслідування і підготовчих засідань, — не виявилося. І тоді її передали у Збараж. Там слухала колегія суддів Збаразького райсуду і проголосила вирок.
У суд направили за обвинуваченням П. за ч. 4 ст. 185 – крадіжка, скоєна у воєнний час, за ч. 4 ст. 187 ККУ — розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах або вчинений організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану. Також за ч. 3. ст. 357 ККУ — заволодіння паспортом або іншим важливим особистим документом. Ще за ч. 3 ст. 262 ККУ — викрадення вогнепальної зброї. І за ч. 1 ст. 263 ККУ — носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї.
Придушив, а потім товк прикладом
За версією слідства, у ботанічний сад, де і відбувалися події, чоловік вперше навідався 14 серпня. Звідти викрав 20 туй, через кілька днів іще 36, завдавши збитків на понад 3 тисячі гривень.
Далі нападник, як дізнаємося із матеріалів справи, 21 серпня зустрівся в ботанічному саду із потерпілим та пиячив з ним. Третьою у компанії чоловіків була співмешканка обвинуваченого. Військовий був зі зброєю.
— Обвинувачений, розпиваючи спиртні напої із потерпілим та іншою особою, будучи в стані алкогольного сп’яніння, здійснив раптовий напад на потерпілого, застосувавши фізичну силу, завів за спину руки, придушив своїми руками, що призвело до втрати свідомості останнім, — йдеться у матеріалах справи, про які дізнаємося із Судового реєстру.
Після цього Павло дістав з кишень військового гаманець, близько 7 тисяч готівки, банківські картки, мобільний Redmi10C. Забрав рацію, перстень зі срібла, плитоноску ЗСУ, годинник, паспорт і військовий квиток. Взяв до рук автомат Калашникова «АК-74», прикладом якого бив працівника ТЦК по голові та верхній частині тіла, «що було небезпечним для його життя і здоров’я», але які експерти згодом визнали такими, що за ступенем тяжкості відносяться до легких з короткочасним розладом здоров’я. Павло забрав автомат із магазином до нього і вирушив додому. Там його і брали штурмом спецпризначенці, а свідками спецоперації стали чимало мешканців Кременця.
В судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину. А потерпілий підтвердив, що того дня заступив на чергування, йому видали автомат з магазином і рацію. Далі, що з ним відбулося, не пам’ятає, однак його знайшли побитим без свідомості у лісопосадці, що на відстані 5 км від місця служби.
10 років з конфіскацією
— Визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.185, ч.4 ст.187, ч.3 ст.262, ч.1 ст.263, ч.3 ст.357 КК України і призначити йому покарання:
— за ч.4 ст.185 КК України у виді п`яти років позбавлення волі;
— за ч.4 ст.187 КК України у виді восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна;
— за ч.3 ст.262 КК України у виді десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна;
— за ч.1 ст.263 КК України у виді трьох років позбавлення волі;
за ч.3 ст.357 КК України у виді трьох років обмеження волі.
За сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, визначили покарання у виді десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Початок строку відбуття покарання рахуватимуть від 21 серпня 2023 року, відколи його взяли під варту.
З Павла стягнули на користь Кременецького ботанічного саду 3 296 грн завданої майнової шкоди. А також понад 8 тис. грн за проведені у справі експертизи.
Як повідомив «20 хвилин» адвокат засудженого Олександр Булава, вирок не оскаржуватиме ані його підзахисний, ані сам захисник.
Читайте також:
Пробив голову військовому і за день заробив чотири статті криміналу. Подробиці нападу в Кременці
У справі побиття працівника військкомату у Кременці — п’ять кримінальних проваджень
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Марго КльоцТЦК забезпечує обороноздатність країни, і це заслуговує підтримки.
-
Женька СотникВійськові, що приходять через мобілізацію, - наші герої, які захищають мирне життя.
-
Інна ЧайковськаДії ТЦК спрямовані на зміцнення армії, і це єдиний шлях до нашої перемоги.Edinson Cavani reply Інна ЧайковськаІнна Чайковська чого ти не в зсу
-
Віта СобчукМобілізація необхідна для захисту нашої незалежності та суверенітету.