Поки шукають замовника вбивства активіста Ващенка, виконавці злочину заговорили у суді

Поки шукають замовника вбивства активіста Ващенка, виконавці злочину заговорили у суді
  • Підозрювані у вбивстві Віталія Ващенка погодились свідчити. Хоча до цього майже рік мовчали. 
  • На суді дружина убитого активіста заявила, що знає замовника. І його прізвище є у матеріалах справи.
  • Поліція перевірила понад 30 чоловік, які можуть бути потенційними замовниками вбивства активіста.

Розгляд кримінального провадження щодо обвинувачення чотирьох осіб у вбивстві Кременецького активіста Віталія Ващенка продовжили у Зборівському суді 29 листопада.  

На початку судового засідання прокурор звернувся до суду з клопотанням продовжити обвинуваченим строк тримання під вартою, судова колегія його задовольнила.

Хочуть свідчити чи тягнуть час?

Суд продовжив розгляд справи і надав слово обвинуваченим. Вони погодились дати свідчення, але попросили надати їм час для підготовки та ознайомлення з іншими матеріалами справи. На попередніх засіданнях Олександр З., Станіслав Б., Олексій Ц. та Максим К. відмовлялись давати покази, повідомили в прес-службі апеляційного суду області.

Відео дня

Нагадаємо, Віталія Ващенка 26 травня 2016 р. кийками забили на смерть. Сиротами залишились двоє синів. Громадський активіст, член ГО «Народна рада», депутат Кременецької міської ради, - йшлось в офіційних повідомленнях. «Наш Робін гуд», для якого не існувало ані заборонених тем, який не боявся «дахів» та не закривав очі на беспредєл, дерибани і свавілля силових структур – так за нього відгукувались земляки й ті, хто добре знав Віталія Ващенка. І обов’язково наголошували: він «воював» ніяк не для власного збагачення і не для примноження капіталу. А тому, що його боліла Україна. Мучив безлад, який коївся навколо. За декілька днів до трагедії Віталія попереджали, що на нього готують напад, але він це не сприйняв всерйоз.  

Допитали у суді і дружину убитого активіста Наталію Ващенко. І вона повідомила, що знає, хто замовник вбивства чоловіка. І що його прізвище фігурує у кримінальному провадженні.

Справа на контролі у столиці

У поліції тим часом продовжують пошуки замовника вбивства активіста. Перевірили вже близько 30 людей. Та створили окрему групу зі слідчих та оперативників, яка займається вбивством активіста.

Кримінальне провадження щодо замовника вбивства Віталія Ващенка повернулось з перевірки з Генеральної прокуратури України. Великих претензій до тернопільських поліцейських щодо справи не було. Були вказівки, що ще потрібно доробити і як, зазначив начальник головного управління нацполіції в області Олександр Богомол.

  • Зараз справа перебуває щодо замовника - на перевірці в Головному слідчому управлінні України, - каже Олександр Богомол. - Обвинувальний акт щодо організатора та виконавців злочину направили до суду. Зараз у Зборівському райсуді триває розгляд справи. Всім інкримінують замовне вбивство у складі організованої злочинної групи. Ми контролюємо цей процес ще й в плані забезпечення порядку під час судового розгляду, аби «Правий сектор знову не кидався банками з кров’ю.

Наступне судове засідання призначено на 12 год. 12 грудня 2017 року.

Відео свідчення Наталії Ващенко – Іванки Гошій

Читайте також Затримали організатора вбивства активіста Віталія Ващенка

та Хто «замовив» Віталія Ващенка – поки невідомо

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up