П’ять років тому вийшов з тюрми, де сидів за вбивство. Знову посадили, бо до смерті затовк дружину

П’ять років тому вийшов з тюрми, де сидів за вбивство. Знову посадили, бо до смерті затовк дружину
  • Бив руками, копав ногами, а потім відшмагав ременем. Після чергового конфлікту та побоїв чоловік пішов поратися по господарству, а коли повернувся, то дружина була уже мертвою. За висновками експертизи, жінка померла через масивну крововтрату в результаті розриву нирки.
  • У грудні, 5 років тому, Іван звільнився з місць позбавлення волі умовно-достроково. Тоді теж сидів за вбивство. Коли вийшов, познайомився з Надією... 

Вирок 50-річному Іванові, уже судимому за вбивство, оголосив днями Чортківський райсуд. Чоловік знову і надовго відправиться за ґрати – тепер за смерть 42-річної дружини.

Нагадаємо, умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілої, інкримінували 50-річному мешканцю с. Свидова, що в колишньому Чортківському районі. Іван (ім’я обвинуваченого змінене – прим. авт.) сам повідомив поліцію про смерть Надії. Пара вже давно проживала у цивільному шлюбі. Жінка часто зазирала до чарки, а благовірний боровся зі згубною звичкою кулаками. Надія часто ходила із синцями, але жодного (!) разу не поскаржилась на домашнього тирана ані поліції, ані сільській владі.

Чоловік уже відбував покарання за вбивство, за що 21 грудня 2004 р. отримав 14 років тюрми. Весь термін не відсидів – 10 грудня 2015 року його звільнили умовно-достроково. Невідбутий строк покарання - 3 роки 1 місяць 9 днів. Коли вийшов на волю, познайомився із Надією. Невдовзі пара вже жила разом. У 2014 році звільнився з місць позбавлення волі і саме тоді познайомився з загиблою. Слідчо-оперативній групі, яка виїжджала на місце події, він розповів, що дружина зловживала спиртними напоями. Остання сварка завершилася для неї летально. Після чергового конфлікту та побоїв чоловік пішов поратися по господарству, а коли повернувся, то дружина була уже мертвою.

Відео дня

Бив? Ніколи. Бо ж не пам’ятає такого…

Ввечері 25 січня 2020 р, коли словесні аргументи не діяли, в хід пішли кулаки. Згодом, коли Надія від чергового удару впала на підлогу обличчям вниз, копав ногами. Тоді він став правим коліном на спину дружини, зняв ремінь зі штанів та продовжував добивати жінку ним. Всі удари прийшлись по спині. Саме від розриву нирки Надія і померла, хоча перелік отриманих від рук благовірного займає чи не сторінку тексту. Якщо описати коротко, то це синці, садна, розрив лівої нирки, переломи ребер, крововиливи…

У суді Іван стверджував: не бажав смерті своїй дружині. І навіть припустити не міг, що після такого «виховання» вона може померти. І поскаржився у суді: цілий січень жінка пиячила. 25 січня 2020 року він хотів відпочити і прокинувся по обіді. Побачив за столом дружину, яка випивала – одна пляшка горілку вже була пустою, в іншій залишилась половина. Тоді вони разом пішли в місцевий магазин, щоб купити продукти, після цього пішли в посадку спиляти гілки, для опалення помешкання, це було приблизно біля 15 години. Саме гілки, які падали, притиснули Надію – мовляв, від того в неї більшість синців.

За годину Надя прилягла відпочити, розповідав в суді Іван. Потім пішла в магазин за цигарками, але повернулась без них. Іван зібрався до крамниці сам. Повернувся – жінки не було вдома. Знайшов її на вулиці, біля криниці. Чоловік стверджував, що дружина лежала на землі, а з рота в неї йшла піна. Він підняв її і привів додому. Намагався вкласти спати – та щораз підіймалась, аби йти до крамниці за горілкою. Він був знервований, намагався заспокоїти та вкласти в ліжко. Аби було дієвішим, мовляв, притиснув коліном. Бив? Ніколи. Бо ж не пам’ятає такого…

  • Тілесні ушкодження, які мені інкримінують, потерпілій не спричиняв. Вважаю, що вона сама собі заподіяла, коли падала біля криниці з епілептичним нападом та коли на неї впала частина деревини в день смерті, – намагався запевнити суд Іван.

Запевняв: любив дружину

Коли чоловік приблизно за годину повернувся, Надя вже не дихала. Він почав її трусити, намагався намацати пульс, дзвонив до родичів та пішов до сусідів, які викликали поліцію. Чоловік запевняв усіх, що любив свою дружину тому не міг нанести їй таких ударів, які б спричинили смерть. А під час слідчого експерименту, мовляв, себе обмовив та відмовився від адвоката, оскільки, працівники поліції обіцяли відпустити на похорон дружини.

Донька Надії у суді розповідала, що деякий час проживала в одному будинку із матір’ю і вітчимом, проте, щойно з’явилась можливість, поїхала з дому. Бо боялась Івана. Мама, запевнила донька, вживала алкоголь, і лікування їй не допомагало. Іван часто купував горілку, а коли мама була напідпитку, сильно бив її. Іван, зізналась падчерка, рідко пив з дружиною. Але коли випивав, ставав страшенно агресивним. Донька просила до вбивці матері суворого покарання.

Тодішній сільський голова розповів у суді, що на Івана мешканці села не скаржились. Надія, до речі, також. А от сама жінка, стверджував голова, зловживала спиртним. Він не раз звертався до родичів, аби дали раду Наді, а в місцевих крамницях навіть просив продавців не продавати їй горілку.

Сусідка Івана натомість показала у суді, що чоловік… дуже спокійний за характером, алкоголю не вживав, тяжко працював, утримував багато господарки, коли Надя пила, доглядав за нею, мив її, переодягав, прав її речі. Декілька разів проганяв її, вона поверталася сама. Коли Надя не пиячила, була дуже доброю та роботящою. Криків та бійок, стверджувала сусудка, ніколи не бачила і не чула. Приблизно те саме говорив у суді ще один сусід. І наголосив: Іван спокійний та роботящий. Щоб бив дружину – той не бачив. Всі свідки-сусіди, а їх у суді було чимало, ніби в один голос стверджували: синців на жінці ніколи не бачили, щоб бив Іван – не чули.

Експерт: не падала, а її били

Допитаний в судовому засіданні судмедексперт показав, що такі тілесні ушкодження, які були виявлені при розтині, самі по собі утворитися не могли. Алкоголь теж не зміг вплинути на розрив нирки, а тільки підсилив крововилив. З висоти власного росту такі тілесні ушкодження утворитися не могли, механізмом нанесення був тільки тупий предмет, як показував обвинувачений на слідчому експерименті – удар коліном.

  • Визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України та призначити йому покарання в вигляді семи років позбавлення волі, – таким був вирок Чортківського райсуду. – Початок строку відбування покарання засудженому  рахувати з часу його фактичного затримання 27 січня 2020 року.

На вирок можуть бути подані апеляції до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення

 

Читайте також  

Анна, Анжела й Оксана: їх чоловіки так любили, що убили. ТОП резонансних злочинів проти жінок

Домашнє насильство: як захиститися

На Тернопільщині чоловік до смерті забив дружину
 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up