Шахрай представився працівником банку і видурив 9000 грн

Шахрай представився працівником банку і видурив 9000 грн

До працівників Теребовлянського відділу поліції надійшло повідомлення про шахрайство. Ошуканий місцевий мешканець втратив 9 000 гривень.

Як розповів потерпілий, до нього зателефонував невідомий та представився працівником служби безпеки банку.

Зловмисник діяв за перевіреною схемою. Він повідомив жителю Теребовлянщини про те, що його банківська картка заблокована. У ході розмови псевдопрацівник фінустанови увійшов у довіру, а потім дізнався усі персональні дані і секретні CVV цифри картки власника.

Місцевий мешканець нічого поганого не запідозрив. Згодом вирішив перевірити стан рахунку. Чоловік не повірив своїм очам - з електронного гаманця зникла кругленька сума – 9 тисяч гривень. За допомогою одразу звернувся до правоохоронців.

Поліцейські наголошують:

  • працівники фінустанов не телефонують до абонентів та не просять уточнити будь-які персональні дані ( адже вони конфіденційні ), ними володієте лише ви;
  • всю інформацію щодо вашого поточного рахунку ви можете уточнити у найближчому відділенні банку;
  • у разі, якщо такий дзвінок пролунав, знайте - це шахраї;
  • шахраям вистачає лише дізнатися номер картки, що вибитий на пластику та секретний код;

Схема шахраїв проста: аферист видає себе за працівника банку і, посилаючись, наприклад, на збій в комп'ютерній системі і втрату даних, просить клієнта нагадати реквізити свого карткового рахунку.

Зрозуміти, що це шахрай, можна після того, як у вас попросять назвати ваш PIN-код і код, який зображено на звороті пластика (CVV2/CVC2 - використовується при здійсненні покупок в Інтернеті). Обидва коди - це таємниця, яку в жодному разі не можна повідомляти ані банку, ані комусь ще.

Пам’ятайте, ви своїми діями допомагаєте аферистам спустошувати власні електронні гаманці.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:01 Зустрінемося біля «Молока»: яка історія кульового магазину Тернополя. Дивіться відео! photo_camera 20:00 У Тернополі стартували змагання з волейболу сидячи серед ветеранів photo_camera 19:00 Традиції, що оживають у фарбах і дереві: як Ірина Киба з Копичинців створює підсвічники та декор photo_camera 18:00 Сім дерев, які треба встигнути обрізати до кінця березня: врожай здивує Від читача 16:31 Тернопільська міська рада ухвалила нову редакцію Статуту громади 17:00 Після пожежі — знову за кермо: 87-річний чоловік з Тернопільщини відновив документи на авто 16:00 Від кав’ярні до автосервісу: скільки коштує бізнес під ключ у Тернополі та які є варіанти photo_camera 15:00 Продаж одягу коштував 64 тисячі гривень: покупець ошукав жінку з Кременеччини 14:03 Вбивство на Руській: підозрювану залишили під вартою. Що нового у справі? 13:00 У Зарваниці відбудеться Архиєпархіальна Хресна дорога 12:30 Тернопіль зберігає всі пільги на проїзд – попри подорожчання пального (пресслужба Тернопільської міської ради) 12:00 Понад 9 мільйонів на утримання і ремонт мостів — нова закупівля у Тернополі 11:00 Смаколики для тварин і навіть книги: Укрзалізниця додала нові товари, які можна замовити з квитком 10:00 У Бережанах ремонтують дорогу: є обмеження для водіїв 09:00 Війна забрала життя 28-річного Героя з Копичинецької громади Данила Олексюка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up