Шахраїв, які дурили людей за схемою "ваш син у поліції", затримали правоохоронці Тернопільщини

Шахраїв, які дурили людей за схемою "ваш син у поліції", затримали правоохоронці Тернопільщини

Двох осіб, причетних до шахрайських схем за принципом "ваш син у поліції", затримали працівники карного розшуку Тернополя спільно з колегами УКР.

За добу, 19 вересня 2018 року, на території Тернополя жертвами шахраїв стало троє потерпілих. До людей телефонували невідомі, представлялися працівниками поліції або прокуратури та повідомляли новину, що їхній родич спричинив аварію. Винуватця реально виправдати, але за певну ціну.

Після того до тернополян приходив підставний працівник правоохоронних органів, забирав кошти та щезав, - розповідає слідчий Тернопільського відділу поліції Зіновій Кава.

- Впродовж досудового розслідування встановлено особу, причетну до даного злочину. Ним виявився 22-річний житель Луганської області, який не судимий і раніше не притягувався до злочинів.

Після кожного шахрайства чоловік тікав в Луганську область і переховувався на непідконтрольній Україні території. Піймали зловмисника у Житомирі, коли він вчергове приїхав на "справу".

- Як тільки закінчувалися у нього гроші, він з метою збагачення подорожував територією України і поповнював власні грошові запаси. Як тільки дана особа пересікла кордон, виїхавши з Луганська, його затримали працівники відділу карного розшуку Тернопільського відділу поліції спільно з працівниками карного розшуку ГУНП в області.
 
У ході слідства стало відомо, що працював затриманий не сам. Організував бізнес ще один уродженець Луганщини, який координував усе з Харкова. Його також затримали. За словами правоохоронців, наразі відомо, що жертвами шахраїв стали не лише мешканці Тернополя, але й Харкова, Вінниці, Чернівців.

Посередника, який забирав гроші, впізнали потерпілі. Йому обрали запобіжний захід - тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 750 тисяч гривень.

За скоєне чоловік відповідатиме перед законом відповідно до статті 15 частини 2 ККУ - Замах на вчинення злочину та частин 2 й 3 статті 190 ККУ - Шахрайство, вчинене повторно та у великих розмірах.Триває слідство, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:00 Коли викликати аварійну водоканалу, а при якому пошкодженні дзвонити в ЖЕК чи ОСББ 18:00 У Гусятині відкрили простір реабілітації 17:00 100 років виповнилося Теклі Коцур із Великого Ходачкова 16:18 Спортсмен з Тернополя завоював для України перше «золото» Паралімпіади-2026 Від читача 12:07 63 дозволи на працевлаштування іноземців видано Службою зайнятості на Тернопільщині у 2025 році 16:00 У Тернополі відкрили простір спецпідрозділу ГУР «Артан» 15:06 У міській лікарні №2 в Тернополі оновлять приміщення та під’їзд до поліклініки 14:05 «Шукаю не лише свого Романа, а всіх лютівців»: історія поліцейської, яка об'єднує сім'ї зниклих бійців photo_camera 13:02 Перекинулися в кювет: в ДТП потрапили комунальники з Тернополя. Один з них — на лаві підсудних 12:01 У Кременці горіла квартира, а на Теребовлянщині — приватний будинок 11:15 Жінка купувала паливні талони за «старими цінами» і втратила гроші 10:35 Як приготувати пісні пиріжки: два прості рецепти 09:30 Внаслідок російського ракетного удару зруйновано 5-поверхівку у Харкові: серед загиблих є діти play_circle_filled photo_camera 09:00 Тернопільщина втратила Захисників Сергія Мосензова та Олега Стасишина 22:01 Від 25 000 і більше на місяць: скільки тернополянам потрібно для комфортного життя (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 21:00 У Тернополі відкрили виставку до 212-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка photo_camera 20:03 «98-річна бабуся замерзала три дні у квартирі, бо внука мобілізували». Куди дивилися соцслужби та поліція?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up