«Син бачить з неба, що я його не продавала» — батьки загиблих на виробництві

«Син бачить з неба, що я його не продавала» — батьки загиблих на виробництві

20-річний Володимир Солтис із Плебанівки загинув 8 червня 2018 року на підприємстві «Колос-2» у Теребовлі. За 10 місяців до цього на цьому ж підприємстві загинув інший працівник — Андрій Михасик. Тоді Володя Солтис був свідком у справі, адже все сталось у нього на очах. 

«Я не можу прийти до тями… Загинули двоє дітей — і умовний термін тому, через кого все сталося? Люди, де правда на світі? — каже мама загиблого Володі Солтиса. — Три роки за вбивство тварини дають. Мішок буряка чи зерна вкрали — відправляють до тюрми. А тут загинули двоє дітей — і рік умовно? Що це, як не насмішка? Що це, я вас запитую?..»

 

Річний іспитовий строк

 

Відео дня

За смерть двох працівників суд покарав роком умовного терміну підприємця з Теребовлі. У прокуратурі вже заявили, що оскаржуватимуть вирок, оскільки позиція прокурорів незмінна — 5 років позбавлення волі. Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі.

— Теребовлянський районний суд визнав винним підприємця-підрядника у порушенні законодавства про охорону праці та виконання робіт підвищеної небезпеки, що спричинило смерть двох осіб (ч. 2 ст. 272 КК України). Суд звільнив обвинуваченого від реального відбування покарання, встановивши річний іспитовий строк, — йдеться в повідомленні.

Хоча прокурор довів у суді, що в Теребовлі 3 серпня 2017 року на ТзОВ  від ураження електричним струмом загинув 21-річний місцевий житель, який не був забезпечений справними пристроями та засобами індивідуального захисту. 8 червня 2018 року на цьому ж об’єкті загинув 20-річний житель с. Плебанівка, якого не забезпечили відповідними кріпленнями та поясами безпеки  під час монтажних робіт на висоті. Юнак впав з висоти 2,9 м, поранивши шию до кута металевого листа ходового маршу, яке виявилось смертельним через масивну кровотечу. Будівельні роботи на підприємстві виконував обвинувачений-підприємець, який використовував незаконну та без належного оформлення найману працю робітників, повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі. 

 

Пропонували гроші?

 

Любов Солтис, мама одного із загиблих — Володі, готова оскаржувати вирок суду першої інстанції до апеляції. А на суддю подаватиме скаргу до Вищої ради правосуддя. 

Батьків Андрія Михасика, хлопця, який загинув на підприємстві першим, у суді не було — їхні інтереси представляв адвокат Володимир Твердохліб. Найближчим часом вирішуватимуть із рідними, що оскаржуватимуть вирок в апеляції. Сам адвокат каже, що радив би батькам подавати скаргу, проте готовий прийняти будь-яке рішення, яке ухвалять його клієнти.

 

Детальніше про ці події читайте тут: 

 «Я на колінах просила: розкажіть правду. Загинули двоє дітей», — батьки вимагають справедливого розслідування

 

«Це були два роки ходіння по муках»: підозрюваний у смерті двох хлопців перебуватиме вночі під арештом

 

Любов Солтис каже, що справу намагалися зам’яти ще відколи сталася сама трагедія. І їй навіть пропонували гроші — будь-яку суму, яку озвучить. 

— Мені про пропонували від 60 тис доларів до 100 тисяч євро, бо заглибоко почала «копати» цю справу, — розповіла Любов Солтис. — Але я своїх дітей не купувала і продавати не буду. Мене запевняли, мовляв, купите квартири іншим дітям, а в родині їх залишилось четверо. А я лише хотіла чесного і справедливого розслідування. 

Батьки загиблих хлопців і їхній адвокат тоді нарікали, що слідство затягують, а розслідування проводять неналежним чином. Захисник навіть просив втручання Генерального прокурора.

Пані Любов і тепер запевняє, — не продаватиме пам’ять сина за будь-якої ціни. Бо поклялася йому покарати винних, коли випроводжала сина із батьківської хати в останню путь.    

— 8 червня буде сім років, як мого сина немає серед живих. В серпні мине вісім років, як загинув Андрій Михасик. А мені пропонують будь-які гроші, аби я нарешті замовкла? Не буде такого! — запевняє Любов Солтис. — А ті, то причетні до такого вироку і взяли криваві гроші — у них теж діти є. І материнські сльози на землю не падають… Я йтиму до кінця — чого мені це не вартувало би. 

Поховати свою дитину — то найтяжче, що з людиною може трапитися у житті, запевняє волонтерка й багатодітна матір. 

Каже, що вона й досі розмовляє із синовим портретом у будні чи свята, коли збирає волонтерку чи везе її на Схід. І тепер не може змиритися з тим, що за смерть сина та його товариша не буде справедливого покарання. 

 

Володя помирав на руках у батька

 

Батько загиблого Володі Роман Солтис той день воліє не згадувати, але до сьогодні пам’ятає все до дрібниць.

— Я не знав, що зі мною робиться, — батько ледь стримує сльози. — Я намагався його врятувати, але до мене не доходило, що то вже кінець. Я побіг до сторожа на прохідну і почав кричати: «Дзвони! Дзвони в швидку!».  Це десь тривало 15 хв. Поки я побіг, поки швидка приїхала через 30 хвилин… Може, якби я лишив його і побіг дзвонити. Може, якби хтось інший дзвонив одразу…  

 

А що підприємець?

 

Чи оскаржуватиме цей вирок сам підприємець — «20 хвилин» запитали в Костянтина Василишина, адвоката засудженого директора Юрія Парамея.  

— Без коментарів, — відповів той та послався на адвокатську таємницю. 

Коли сталися трагедії, обоє загиблих працювали у підрядника-обвинуваченого Юрія Парамея. За даними youcontrol.com.ua, через два тижні після загибелі Володі Юрій Парамей закрив приватне підприємство, а через чотири місяці, 16 жовтня 2018 року, заснував нове товариство з іншою назвою. Обидві компанії поєднує не лише те, що вони пов’язані з будівництвом, а й особа керівника — нині вже засудженого за смерть двох хлопців Юрія Парамея. 

 

 

Читайте також: 

Загибель Володимира Солтиса на будівництві розслідує поліція

Мітинг біля прокуратури: мати оплакує сина та вимагає справедливого розслідування

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Бюро МБТІ Бондаренка С. І.

    Керівником, директором, управлінцем може бути лише особа з вищою освітою. Чув що Парамей без вищої освіти, тому організаційно розпорядчі функції він виконувати не може, тобто немає права давати виробничі вказівки робітникам. І він не інженер будівельник тому підрядником із  влаштування буд конструкцій теж немає права. Тому відповідати мають керівники від замовника, які залучили цього шабашника.
  • Леся Глушок

    До якогось часу збанок воду носить,і хтось має діти,онуки.
  • Айра Мідя

    Жінка відмовилася від грошей, а от суддя назвав суму.
    Того продажного суддю, потрібно на лаву разом з вбивцею !
    Судова система, перетворилася на крис.
    Крим, яки їдять людей живцем і запивають їх кров'ю.
    Боже, примнож сили жінці, добитися правди і чесного, правдивого вироку вбивці .

keyboard_arrow_up