Суд назвав винуватця ДТП, в якій загинув районний прокурор Миайло Карпець. Він був пасажиром службового авто і їхав у робочих справах в Тернопіль.
Нагадаємо, на автодорозі Тернопіль-Ланівці не розминулися ВАЗ-2110 та Volkswagen Golf. Дорожньо-транспортна пригода трапилася 25 лютого близько дев’ятої години ранку. Водій автомобіля ВАЗ, неподалік села Синява Збаразького району, не впорався з керуванням, і авто почало заносити на слизькій дорозі. Як результат – транспорт врізався в зустрічне авто і після цього злетів у кювет. Тоді до лікарні потрапили двоє пасажирів з ВАЗу. Михайла Карпця до лікарні привезли вже мертвим, повідомляв «20 хвилин» тодішній очільник райлікарні Валерій Суконнік.
18 серпня 2020 р. Збаразький райсуд оголосив вирок водієві службового авто, який віз того зимового ранку молодого прокурора на нараду. Чоловіка обвинуватили у смертельній ДТП. На посаді водія Кременецької місцевої прокуратури він працював від 15 грудня 2015 року. Стаж водіння – 34 роки. І до тієї ДТП - жодних зауважень.
У суді водій вину визнав повністю та розповів, що того ранку в авто, крім нього, було ще двоє людей, яких він з м.Ланівці віз на семінар у прокуратуру Тернопільської області. Дорога була слизькою від снігу і ожеледиці. Його автомобіль різко розвернуло, він не встиг зреагувати і - відбулося зіткнення із зустрічним автомобілем. Пасажира, що сидів біля нього, в автомобілі не було, а Михайло, який був на задньому сидінні, перебував без пам`яті. Розповідав, що дружив з Михайлом, зараз він постійно ходить до його дітей. Потерпіла, дружина Михайла, ніяких претензій до нього не має. І суд врахував думку потерпілої, яка претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має та просила застосувати до нього найнижчу міру покарання.
- Визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, призначивши йому покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років без позбавлення права керувати транспортними засобами, - йдеться у вироку Збаразького райсуду. - Згідно зі ст.75 КК України, звільнити від відбування основного покарання з випробуванням та визначенням іспитового строку два роки.
Водій прокуратури протягом цих двох років має періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
З нього стягнуть в користь держави 19 940,02 грн – вартість проведених у даній справі експертиз. Накладені арешти на обидва автомобілі скасували. Той, що належить прокуратурі – повернули органу, а інше авто – власнику.
На даний вирок може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду через Збаразький районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер