Судитимуть збаражчанина, який понад 5 років служив в «ДНР»

Судитимуть збаражчанина, який понад 5 років служив в «ДНР»
  • 30-річний уродженець Збаразького району від липня 2014 по травень 2019 років проходив службу так званих правоохоронних органах ДНР, спочатку дільничним інспектором, а згодом – оперуповноваженим карного розшуку.
  • Підтверджено його участь у так званих «виборах голови ДНР» 11 листопада 2018 року, - він був черговим на одній з «виборчих дільниць».

Три кримінальні провадження, пов’язані зі сприянням та участю в терористичних організаціях «ДНР» і «ЛНР», скеровані нещодавно до суду під процесуальним керівництвом прокуратури області.

Завершене спеціальне заочне досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом участі в терористичній організації «Донецька народна республіка» мешканця Тернопільщини.

Обвинуватили в участі в терористичній організації

  • У ході слідства встановлено, що 30-річний уродженець Збаразького району з липня 2014 по травень 2019 років проходив службу так званих правоохоронних органах ДНР, спочатку дільничним інспектором, а згодом – оперуповноваженим карного розшуку, - повідомив прокурор області Петро Бойко. - Також підтверджено його участь у забезпеченні процесу проведення так званих «виборів голови ДНР» 11 листопада 2018 року, черговим на одній з «виборчих дільниць».

Наразі обвинувальний акт за ч.1 ст.258-3 КК України, - за участь у терористичній організації, - прокуратурою затверджено та скеровано до суду.

Вже розглянуто судом кримінальне провадження цієї категорії  стосовно мешканця м. Слов’янськ. Днями оголошено вирок.

  • Тернопільським міськрайонним судом заочно засуджено 59-річного мешканця Донеччини за участь у терористичній організації, - розповів Петро Бойко. - Слідством встановлено, що у 2014 році чоловік добровільно вступив до військового формування «Призрак» терористичної організації «ЛНР», за участь у якій був нагороджений колишнім командиром відзнакою терористів «За оборону Славянска».

Керував групою, яка воювала з ЗСУ під Первомайськом

Згодом житель Слов’янська вступив в ряди терористичної групи «Брянка СССР», де у період з травня 2015 року по травень 2017 року перебував на посаді «заступника командира 1 механізованої роти». Як один з лідерів терористичної групи, здійснював організацію та керівництво іншими членами даної групи, які мали у своєму розпорядженні вогнепальну зброю, ручні протитанкові гранатомети (РПГ), станкові протитанкові гранатомети (СПГ), а відтак чинили збройний спротив та вели бойові дії проти військовослужбовців Збройних Сил України і працівників правоохоронних органів, зокрема, на опорному пункті бойовиків з умовною назвою «Крест», розташованому на околиці міста Первомайська Луганської області.

  • Суд визнав мешканця міста Слов’янська Донецької області винуватими в інкримінованому йому злочині, - прокоментував Петро Бойко. - Однак, у зв’язку з тим, що злочинець перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території, його засуджено заочно до покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ще в одному випадку судом ухвалено рішення про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності - на підставі ч.2 ст.258-3 КК України.

У 4 кримінальних провадженнях зазначеної категорії триває досудове розслідування, в одному з яких особі вже повідомлено про підозру і розслідування у даному провадженні іде до завершення.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Валерій Валерій
    Я думаю що хлопці з Тернопільщини там розберуться. Допоможіть зрадникові разом з родиною виїхати до москви.
  • Лилия Бульчак
    З якого села?
  • Міша Комарчук
    Напишіть хто такий????
  • Тарас Лавринюк

    Ось так Янукович досі отримує гроші від держави https://zpost.me/post/7451-nedelyu-nablyudayu-za-etym-treshem-no-nykakyh-podvyzhek-ne-zametno

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Вовча, Снігова, Полунична, Боброва повня: коли дивитися на особливий Місяць у 2026 році photo_camera 20:00 Де активно і весело відпочити у Тернополі взимку: розповідаємо про умови та вартість 19:43 Графік відключення світла в Тернополі та області на 5 січня 19:00 Кількість офіцерок ЗСУ зросла з 4% до 21% за останні 2 роки — радниця Генштабу Від читача 12:52 Програма "Власна справа": з 01 січня 2026 року збільшено розмір грантів 18:00 Укрзалізниця анонсувала оновлення розкладу руху потягів 17:00 У Тернополі відбудеться міжконфесійний молебень та освячення Йорданської води 16:00 З піснею та молитвою — до Перемоги: колядники на Тернопільщині зібрали 80 тисяч для ЗСУ 14:32 Негода повідомив про завершення роботи на посаді керівника Тернопільської ОВА 14:00 У ПК «Березіль» покажуть авторські ікони Володимира Шерстія 13:00 Із пакунком малюка батьки отримуватимуть матеріали про новий календар щеплень 12:00 Юні піаністи з Тернополя здобули перемоги у міжнародних та всеукраїнських конкурсах 11:00 Голодна кутя на Водохреще: як її готують, які традиції та значення 10:00 Де в Україні можна зареєструватись на «нульовий курс»: повний перелік вишів від Міносвіти 09:00 Тернопільщина втратила Захисників Андрія Южина, Михайла Гориніна та Дмитра Пилипʼюка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up