Тернополянин розповів, як ФСБ вербували українців ще до анексії Криму (відео)


Тернополянин розповів, як ФСБ вербували українців ще до анексії Криму (відео)

Житель Тернополя розповів правоохоронцям про те, як офіцери ФСБ та їх підопічні рецидивісти намагалися завербувати українця для участі у збройній агресії проти України ще до початку анексії Криму.

 

Тернополянин планував тимчасово працевлаштуватися у російській будівельній компанії у вересні 2013 року та повернутися на батьківщину до кінця грудня. Натомість він потрапив у кабалу, безкоштовно будуючи житло для російських ФСБ-шників неподалік Санкт-Петербургу. Чоловіка, позбавленого документів і будь-яких прав, змушували до рабської праці, поміж тим агітуючи до участі у «наведенні порядку» в Україні.

Військова спеціальність «зенітчик» та досвід запуску ракет із ПЗРК, який заробітчанин здобув ще під час строкової служби у радянській армії, неабияк зацікавили росіян. Чередуючи насильство із пропагандою та обіцянками щедрих заробітків, вони намагалися переконати тернополянина скористатися своїм досвідом і разом з ними вирушити на схід України «утихомирювати українців».

Фактично перебуваючи у заручниках своїх роботодавців, тернополянин став важливим свідком того, яким чином російські спецслужби завчасно здійснювали пошук «добровольців» для підтримки сепаратистів Донбасу та здобували кошти для неофіційного фінансування бойовиків.

Після втечі від своїх поневолювачів і повернення в Україну чоловік звернувся до Управління СБ України в Тернопільській області, де і розповів про всі обставини його вербування та злочини росіян.

Служба безпеки України наголошує, що громадянам України, яким довелося потрапляти у подібні життєві ситуації, після повернення на батьківщину слід невідкладно звертатися до органів СБУ та у жодному разі не виконувати злочинні завдання, до яких їх змушували представники іноземних держав, повідомляє сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Випускний бал у Великогаївській громаді: дивіться фото 21:00 Краса крізь століття: 7 храмів Тернопільщини, що зачаровують історією та архітектурою 20:00 Перейменування школи, нова депутатка та земельні питання: у Тернополі відбудеться сесія міськради 19:40 30 червня в Тернополі та області діятиме графік погодинного відключення світла Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 19:00 Понад 43 мільйона гривень на Пантеон Героїв: який вигляд має кладовище і що зробили photo_camera 18:05 Від виплат до лікаря: зібрали всі важливі контакти для ВПО на Тернопільщині в одному довіднику 17:19 Змінили маршрут тролейбуса №7 через ремонт на Бродівській 16:55 На Тернопільщині 39 сімей ветеранів і полеглих Захисників отримали сертифікати на житло photo_camera 16:25 Начальницю ЦНАП і депутатку на Тернопільщині затримали на хабарі за відстрочку від мобілізації 15:30 На Тернопільському ставі з'явився новий теплохід під назвою «Йота» play_circle_filled 15:00 15-річний мотоцикліст потрапив до лікарні після аварії на Тернопільщині 14:20 «Червону калину» співали 50 тисяч людей: унікальні спогади з відкриття Співочого поля в Тернополі photo_camera 13:37 На Тернопільщині відбувся чемпіонат України з волейболу сидячи серед ветеранів війни 13:05 У ставку в Дарахові втопився рибалка 12:30 Вимкнення електроенергії на Тернопільщині 29 червня не передбачають 11:45 Апеляція у справі вбивства випускниці з Вишнівця: засуджений заявив про застосування до нього фізичної сили 11:23 Апеляція скасувала виправдувальний вирок: чоловік з Тернопільщини отримав чотири роки за збут зброї 10:50 У Дністрі потонув 20-річний хлопець з Тернопільщини 10:14 У Тернополі зафіксували новий температурний рекорд. Спека не спадатиме ще кілька днів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up