Тернополянка віддала шахраям майже 5,5 мільйонів гривень
Через інвестування в брокерську компанію тернополянка втратила майже п‘ять з половиною мільйонів гривень.
Чотири місяці тернополянка поповнювала картки невідомих осіб, котрі видавали себе за працівників брокерської компанії, та переказувала на криптовалютний гаманець величезні суми грошей, будучи переконаною, що отримає доходи з таких інвестицій. Та, як з‘ясувалося, це шахраї видурювали у неї кошти.
Про це повідомили в поліції Тернопільської області.
Обіцяли щокварталу заробіток в 10 тисяч доларів
Зі слів потерпілої, інформацію про можливість заробляти, інвестуючи у відомі світові компанії, вона побачила на сторінці одного блогера в соціальній мережі. Жінку так зацікавила ця тема, що вона вирішили придбати курс навчання з інвестування, а згодом заплатила 16 000 гривень за реєстрацію акаунта на сайті брокерської контори.
З липня тернополянка не мала спокою – кожного разу їй телефонували невідомі особи, називалися фінансовими співробітниками контори і, обіцяючи великі прибутки, спонукали все до нових і нових вкладень. Спочатку жінка перераховувала кошти на банківські картки. Коли сума поповнень перетнула понад 600 тисяч гривень потерпіла отримала перший прибуток – 28 000 гривень. Але ж була мета заробляти по 10 000 американських доларів щоквартально, — бо такі перспективи їй малювали брокери.
Брала доларові кредити
З гривневими вкладами консультанти порадили зав’язати, мовляв, гроші втрачаються через великі комісійні, і порадили тернополянці поповнювати криптовалютний гаманець доларами, — така послуга доступна через обмінники. Беручи кредити, позичаючи кошти у рідних та знайомих жінка знову вкладала, як вона думала, у свій фінансовий портфель, а насправді фінансувала шахраїв.
З липня до жовтня заявниця, котра за допомогою звернулася до працівників поліції, загалом втратила майже п’ять з половиною мільйонів гривень.
Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 5 статті 190 Кримінального кодексу.
Фахівці радять не спокушатися на вигідні умови так званих інвестиційних фондів. Перевіряти репутацію проекту через пошукові запити в Інтернеті, а також сам сайт, компанію, ліцензію, контакти, тексти користувацьких угод.
Якщо ви стали жертвою шахрайства – телефонуйте на лінію 102.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що жінка з Теребовлянщини втратила 50 тисяч гривень, коли хотіла заробити на криптовалюті.
Читайте також:
Жителька Теребовлянщини через шахраїв втратила понад 50 тисяч гривень
За кілька днів жителі Тернопільщини втратили майже 150 тисяч гривень через шахрайські схеми
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Окса Окса
Читач31
Galina Klimchuk
Любов Білецька reply Galina Klimchuk
Halyna Panas reply Galina Klimchuk
Алла Андрианова