Троє підприємців з Тернопільщини не доплатили державі понад 30 мільйонів гривень

Троє підприємців з Тернопільщини не доплатили державі понад 30 мільйонів гривень
  • Трьох директорів підприємств підозрюють у тому, що вони не сплатили митні збори за імпорт тютюну у сумі, яка перевищила 32 мільйони гривень.
  • При цьому незаконно ліквідували фірму і перевели майно на іншу.
  • Таким злочинним діям посприяв начальник управління ГУ ДПС в Тернопільській області

 

Для того, щоб уникнути сплати цієї суми, бізнесмени під час тривалих судових процесів про стягнення заборгованості, перереєстрували все майно на інше підприємство, а фірму-боржницю ліквідували, не погасивши борги, розповідають у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.

У прокуратурі додали, що такі дії унеможливили стягнення 32 млн грн боргу. Підприємці провертали ці схеми не самостійно. Їм допомагав начальник управління ГУ ДПС в Тернопільській області. Посадовець допустив ліквідацію фірми через свою службову недбалість. Такими протизаконними діями підозрювані завдали державі значних збитків.  

Відео дня

Трьом спільникам повідомили про підозру під процесуальним керівництвом прокурорів Тернопільської обласної прокуратури. Чоловіків підозрюють в ухиленні від сплати податків (частина 3 статті 212, частина 5 стаття 27 Кримінального кодексу України), а начальнику управління ГУ ДПС в Тернопільській області – у службовій недбалості (частина 2 стаття 367 Кримінального кодексу України).

Довідка:
Стаття 212 Кримінального кодексу України – Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
2. Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах.
Покарання: штраф від десяти тисяч до п’ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 27 Кримінального кодексу України – Види співучасників
5. Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, знаряддя чи засоби вчинення кримінального правопорушення, сліди кримінального правопорушення чи предмети, здобуті кримінально протиправним шляхом, придбати чи збути такі предмети або іншим чином сприяти приховуванню кримінального правопорушення.
Стаття 367 Кримінального кодексу України – Службова недбалість
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки.
Покарання: позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

У прокуратурі повідомляють, що зараз вирішується питання про застосування запобіжних заходів щодо підозрюваних.

Розслідування здійснюють слідчі Територіального управління-державного бюро розслідувань у Львові.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали, що бізнесмен з Тернополя помстився колишнім партнерам підпалом автівок. А на Чортківщині голова сільради у незаконний спосіб платила сину заробітну плату із державного бюджету.

 

Читайте також:

Бізнесмен з Тернополя помстився колишнім партнерам підпалом автівок

На Чортківщині голова сільради «годувала» сина з державного бюджету

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up