У Борщеві засудили чоловіка за секс з восьмикласницею. Він вже не вперше скоює такий злочин, як покарають?

У Борщеві засудили чоловіка за секс з восьмикласницею. Він вже не вперше скоює такий злочин, як покарають?
 • Чоловік вже відбував покарання за статеві злочини – тоді суд йому дав умовний термін. 
 • Експертиза виявила у чоловіка психічні розлади. Чи вплинуло це на вирок суду?

За секс з восьмикласницею засудив Борщівський райсуд дорослого чоловіка. У суді він стверджував, що готовий був одружитись. І що статевий акт був за згодою останньої. Але чи вплинуло це на рішення суду? Тим паче, що молодик за своє недовге життя вже мав судимість за «статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку».

Ми не називатимемо ані персональних даних героїв історії, ані назви міста, де все сталось. передусім тому, що це заборонено законом. Окрім того, зважаючи на делікатність ситуації та те, що йдеться про подальше життя восьмикласниці та можливий осуд з боку односельців.

Доводив, що секс був за згодою

Зазначимо лише, що молодик повнолітній, офіційно не працює, але має середню-спеціальну освіту. Він не одружений та раніше судимий за аналогічний злочин. Тоді той же Борщівський райсуд засудив його до двох років обмеження волі, але тим самим вироком звільнив від покарання з випробуванням — з іспитовим строком на 1 рік.

 • Обвинувачений та неповнолітня 8 лютого 2020 року близько 23.00 перебували у приміщенні житлового будинку, у якому проживає чоловік, – йдеться у матеріалах справи. – Достовірно знаючи, що дівчина не досягла 16-річного віку та є ученицею 8-го класу (заклад ми не вказуємо умисне – прим. авт.), з добровільної згоди останньої, вступив із нею у статеві зносини природним способом, здійснивши один статевий акт.

У судовому засіданні чоловік свою вину визнав повністю та погодився з усіма доказами, зібраними в справі в ході досудового слідства. Розповів, як того дня прийшов до дівчини і запросив її до себе в гості. Запропонував зайнятись коханням, а та погодилась. Йому було відомо, що дівчині нема й 16 років та що вона була ученицею 8-го класу. Перед батьками потерпілої вибачився за скоєне. Стверджував, що хотів одружитися. І додав, що у вчиненому розкаюється.

Суду надійшла характеристика, що за місцем проживання чоловік характеризується позитивно, незважаючи на попередню судимість.

До нового покарання доплюсували ще не відбуте

Згідно з висновком судово-психіатричної експертизи, у період, який відноситься до інкримінованого йому злочину, чоловік психічними хворобами чи тимчасовими розладами психічної діяльності не страждав, міг давати звіт своїм діям та керувати ними. Тому застосування до нього примусових заходів медичного характеру не потребує.

А судово-психіатрична експертиза, яку проводили у закладі закритого типу на Хмельниччині, показала, що чоловік після поміщення його в СІЗО переніс тимчасовий розлад психічної діяльності у вигляді психологічного мутизму, з якого в теперішній час вийшов.

Нагадаємо, вироком Борщівського районного суду Тернопільської області від 13 грудня 2019 року, який набрав законної сили 14 квітня 2020 року, чоловіка засудили за ч.1 ст.155 КК України. До повного відбуття покарання він вчинив нове кримінальне правопорушення, тому до нового покарання йому «доплюсували» ще не відбуте.

 • Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155 КК України, і призначити покарання у виді двох  років і двох місяців обмеження волі, - йдеться у вироку Борщівського райсуду. – За сукупністю вироків до покарання, призначеного за цим вироком, частково приєднати невідбуту частину попереднього покарання у виді чотирьох місяців обмеження волі, призначивши остаточне покарання — 2, 5 роки обмеження волі.

Вирок може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду через Борщівський районний суд Тернопільської області.

Обмеження волі належить до покарань, які є альтернативними позбавленню волі на певний строк. При позбавленні волі засуджений обов'язково ізолюється від суспільства і забезпечення ізоляції є однією із вимог режиму у колоніях. При обмеженні волі засуджений хоч теж ущемляється в певних правах і свободах, таких як особиста свобода, свобода пересування, свобода вибору місця проживання чи перебування тощо. Засуджені до обмеження волі мають більше можливостей спілкування з соціальним середовищем, у тому числі і з тим, у якому вони перебували до вчинення злочину.

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 155. Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку

1. Природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (28)
 • Taras Tomkovyd

  Як кажуть якщо сука не захоче то пес не скочи

  Євген Сакалюк reply Taras Tomkovyd

  Taras Tomkovyd згідний 100%
 • Тетяна Іскрук

  За що судити?! "Яке їхало таке здибало" як кажуть! Він хворий,вона з неблагополучної сім'ї-ось і результат.Якщо б не з ним пішла,то з іншим яка вже різниця....тут потрібно копати глибше,тому що все береться з сім'ї.
 • Оксана Пожарнюк

  Юлія Юлічка
 • Оксана Пожарнюк

  То малолітнє дівчисько всі села перетягали !

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Ти якими боками тут опинився.

  Sergiy Pavlenko reply Оксана Пожарнюк

  Коля Кошетар ну так я просто не зрозумію, як можна упрікати людину що вона ругається при цьому самому її обзивати))

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Sergiy Pavlenko забув і тебе запитати що писати.

  Sergiy Pavlenko reply Оксана Пожарнюк

  Коля Кошетар так ви ж самі ругається та використовуєте ненормативну лексику)

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Ну і що дурепа тупа,все на що здатна людей ображати ,,Шмара".

  Маряна Мельник reply Оксана Пожарнюк

  Коля Кошетар хахах підофіл кончений

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Маряна Мельник яке ти кончане створіння ,,шмара".

  Маряна Мельник reply Оксана Пожарнюк

  Коля Кошетар а ти підофіл

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Маряна Мельник ти тупа дурепа.

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Ти тупа дурепа.

  Маряна Мельник reply Оксана Пожарнюк

  Коля Кошетар а ви що тоже захотіли 8ми класницю хахах, що так заступаєтеся

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Маряна Мельник за своїми дивіться, а не чужих ображаєте.

  Маряна Мельник reply Оксана Пожарнюк

  Коля Кошетар жінка знаю цю неповнолітню

  Маряна Мельник reply Оксана Пожарнюк

  Оксана Пожарнюк ото мала шлюха

  Оксана Пожарнюк reply Оксана Пожарнюк

  Маряна Мельник знаю

  Маряна Мельник reply Оксана Пожарнюк

  Оксана Пожарнюк а ви її знаєте????

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Оксана Пожарнюк ви мене вразили, звідки вам знати що вона повія.

  Оксана Пожарнюк reply Оксана Пожарнюк

  Коля Кошетар
  Заздрість це погана річ!
  І Ви за справделивість, а не за те,щоб робити  з малої проститутки жертву🤣

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Оксана Пожарнюк я вражений ви сильна жінка.

  Оксана Пожарнюк reply Оксана Пожарнюк

  Коля Кошетар аякже !
  Тільки так 🤣

  Коля Кошетар reply Оксана Пожарнюк

  Оксана Пожарнюк ви там були напевно і свічку тримали.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:02 У Тернополі продовжили час продажу алкоголю. Чи підтримуєте таке рішення? 12:03 У Зарваниці відбулася Всеукраїнська проща освітян: як все відбувалось (ФОТО) photo_camera 11:03 У тернопільському депо поповнення: доставили новий тролейбус Skoda (ФОТО ДНЯ) photo_camera 10:05 В обласні дитячій лікарні з'явився сучасний інкубатор для новонароджених photo_camera Від читача 12:09 Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі 09:06 За попередню добу COVID-19 забрав життя жінки, але кількість нових захворювань зменшилась вдвічі 08:02 Сьогодні, 25 вересня: Всесвітній день мрії 20:03 Воїнам на передову терміново потрібні маскувальні сітки. Потрібні робочі руки, долучайтесь! 19:04 На честь 150 років від дня народження Соломії Крушельницької створили сайт про життя оперної діви play_circle_filled 18:04 Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі play_circle_filled 17:03 Війна забирає найкращих: Тернопільщина прощається з захисником Олександром Микитинцем 16:07 «Якщо перестану посміхатися — я вмерла». Катерина «Пташка» опублікувала перше фото після звільнення з полону 15:05 У Тернополі за неправильне паркування масово штрафують водіїв: у порушників евакуюють авто 14:03 Як працює додаток «Де укриття» у Тернополі: чи легко знайти безпечні місця. Ми перевірили photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up