У Тернополі шахраї прикидаються священиками

У Тернополі шахраї прикидаються священиками
Двоє чоловіків обходили помешкання тернополян, у центральній частині міста, пропонуючи їм замовити Служби Божі за здоров’я близьких та за померлих.

Записувати тих, за кого мали б правити молебні, пропонували на бланках з церковною символікою. Вони плутались у назві церкви, яку представляють, і щезали разом зі списками та грошима.
- Близько дев’ятої ранку в двері подзвонили, – розповіла кореспонденту “20 хвилин” мешканка вул. Руської 61-річна Оксана Замковець (ім’я та прізвище жінки змінене на її прохання, справжні дані є в редакції – прим. ред.). – На порозі стояв літній чоловік охайного вигляду, ще один дзвонив у сусідні двері. Запропонував замовити Служби Божі за здоров’я та упокій.
Тернополянка пішла за грошима, дорогою цікавлячись, на які служби вони записують, чи можна замовити сорокауст за померлими. Чоловік якось кволо кивав головою. А коли жінка поцікавилась, коли ж правитиметься і де саме, почула: “Ми з церкви Ісуса Христа”.
Не знав, з якої він церкви
- Можливо, і є така церква в Тернополі, однак я про таку не чула. Тому і спитала в чоловіка, де вона розташована, – пригадує пані Оксана. – Він знітився і кивнув в бік. Але ж, кажу, там церква Різдва Христового.
Чоловік ствердно закивав головою та запропонував подивитись посвідчення, пригадує пані Оксана. Жінка витягла окуляри та пильніше придивилась до написаного в документі. Чоловік занервував.
- Ми звикли довіряти тим, хто представляє церкву, – каже жінка. – Тому, напевне, ніхто з городян, а на листках в чоловіка було вже чимало записів, не зазирав у посвідчення, яке пред’являв волонтер. Але мене насторожило, що він нервував і не міг пояснити чи правлять сорокауст. Здавалося, він чи не вперше почув таке слово.
У посвідченні чоловіка була його фотокартка, але церковний заклад був зовсім іншим. На документі значилось - Церква Святої Трійці. А нижче припис - місто Чернівці.
- Я у нього поцікавилась, так якої ж церкви він є представником насправді, – обурювалась пані Оксана. – Шахрай знітився і, швидко попрощавшись, залишив приміщення.
Прикриваються порядним храмом
Подібна пригода трапилась і з тещею 32-річного тернополянина Вадима Романюка
- До матері навідався чоловік, який збирав кошти та записував на літургії, - розповів пан Вадим. – Він відрекомендувався представником Церкви Святої Трійці. Що найобразливіше, ми є парафіянами Свято-Троїцького Духовного центру. А городяни нашу церкву називають Свято-Троїцькою. Виходить, люди жертвують та записують на Служби Божі й переконані, що саме там правитиметься зі їхніх рідних. А їх дурять, прикриваючись іменем церкви.
У Свято-Троїцькому духовному центрі справді один з храмів є Святої Трійці, каже намісник центру отець Анатолій Зінкевич. Однак протягом багатьох останніх років заклад не проводив зборів коштів.
- Останнім часом мені телефонували наші парафіяни, аби я підтвердив, що розпорядження про збір коштів чинне, – розповів священик. – Люди розповідають, що грощі збирають і на будівництво храму, і на служби. Хочу попередити всіх, що ніяких благословень на збір коштів духовний центр не давав! Мене дивує непорядність тих людей, які, прикриваючись церквою, прокручують свої афери. Це є гріхом, за який Господь рано чи пізно покарає.
Запис “на дому” - безумство
- Неодноразово шахраї використовували ім’я також і нашої церкви, – говорить священик Церкви Святого Духа отець Олег Каратнюк. – Схеми махінацій різні – збирають гроші і на будову храму, і для дітей... Зараз, наприклад, шахраї діють як в місті, так і в області, прокручуючи афери зі свічками.
Так, біля храму до людини підходять і говорять, мовляв, вас, як добру парафіянку, отець просив купити свічки. Він зараз не має часу, а по обіді під’їде, розрахується та забере продукцію. Людина зазвичай погоджується допомогти та купує товар за завищеними цінами і нікому не потрібний. Бували випадки, коли парафіяни накуповували свічок на 10 тис. грн. Чекали, доки священики приїдуть і заберуть товар, аж доки не викривався обман.
Місцеві священики б’ють на сполох та запевнять, що традиційна церква не практикує запис на службу “на дому”. Мовляв, це - безумство.
Винні любов до церкви й Бога
- Зазвичай шахраї ходять парами і “б’ють” на емоції, - пояснює психолог Василь Цьомко. – У нас люди навчені з малечку, - якщо прийшли від церкви, людей потрібно щонайменше вислухати. Цим аферисти і користуються.
Тернополяни, які відвідують храми, переважно знають свого священика та інших працівників. Тому не потрібно соромитись, а звернутись до закладу з проханням підтвердити про благодійну акцію та особу представника, який збирає кошти.
- Щоб себе захистити, потрібно “вимкнути” емоції та “увімкнути” логіку, – зауважив психолог. – Тобто варто запитати чим ще можна допомогти, крім пожертв. І в цьому немає нічого зазорного. Це ключове питання в благодійних акціях. І, як правило, 99% аферистів після цього прощаються і йдуть.
Користуються шахраї й тим, що жертвують люди у подібних випадках малі кошти.
- Випадки махінацій непоодинокі, – переконує головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – Але тернополяни не повідомляють про них у міліцію, бо пожертви, як правило, досить несуттєві. І чинять невірно – потрібно звертатись до правоохоронців, щоб ми мали інформацію та присікали діяння аферистів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • Anonymous
    Що не кажіть панове, а конкуренція то є велика справа. Тому шахрай в рясі, нічим не відрізняється від шахрая без ряси. Нехай ті що в рясі пояснять людям значення грецького слова (парафіос), тоді ті що без ряси, дадуть людям зрозуміти як не попасти на гачок афериста.
  • Anonymous
    В чому радість від побаченої Ірини БЕЛЯКОВОЇ?
  • Anonymous
    привіт з поверенням. раді бачити хоч частково :-)
  • Anonymous
    С возвращением!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Метеорний потік та «вибух» зірки: календар космічних подій травня 20:00 Проти забудови спортивних зон збирали підписи у парку Шевченка 19:00 Тернопільська «Нива» вдома перемогла «Кремінь» 18:00 У крадіжці з автосервісу підозрюють 20-річного жителя Збаража Від читача 16:51 Тернополяни можуть вивчати італійську мову на безоплатному онлайн-курсі: деталі 17:00 Ярмарок на новій локації на Дружбі не відбувся. У чому причина 16:00 У Тернополі проведуть День памʼяті Героя України Сергія Коновала 15:00 ДТП біля Смиківців. Автівка перекинулась 14:00 «Це дуже відповідальний момент»: юні музиканти показували вміння в обласному конкурсі «Піаністи Тернопілля» 13:00 У Тернополі змагалися юні картингісти 12:00 Як в кафе, барах і ресторанах Тернополя дотримуються заборони куріння — результати моніторингу 11:00 Аргентинська родина обрала Україну своїм новим домом 10:02 Готуємо свинячу рульку в пиві 09:06 У Копичинцях висадили Алею пам'яті
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up