У Тернополі знову активізувалися вандали

У Тернополі знову активізувалися вандали

З першими сонячними днями містом прокотилася хвиля неконтрольованих проявів агресії та руйнування: зламані саджанці дерев, підпалені контейнери для сміття, жахливе  «графіті» на стінах багатоповерхівок… Чи не найбільше за минулий рік дісталося «сонячним деревам» у Тернополі, а ще вандали поглумилися із оновленої минулоріч «Циганки». 

Розмальований екстрим-майданчик та розбиті труби дощової каналізації, бетонні конструкції облиті невідомою речовиною темного кольору…Тут і вибоїни в полімерній дошці, на терасі з якої, за задумом молодих дизайнерів, можна посидіти чи полежати - так тепер виглядає "Циганка".

-Ми обурені таким ставленням окремих жителів до  Тернополя. Пояснити  їхню поведінку вкрай складно, – каже заступник міського голови з питань інфраструктури Владислав Стемковський. – Приміром, щоб поламати полімерну дошку, треба добре постаратися, це робилося навмисне. Обрізані конекти на «сонячних деревах» – що вони з ними роблять? Вони ж нікому не знадобляться! Після того, як декілька разів кабелі були обрізані, ми зрозуміли, що відновлюватиїх нема сенсу, тому були встановлені лише лише USB- роз’єми. Задум «сонячних дерев» полягає якраз у тому, щоб будь-хто мав можливість зарядити свої гаджети, коли виникає така необхідність. Натомість, через  вандалів тепер скористатися цією можливістю можуть лише ті, хто має із собою кабель. Наші «сонячні дерева» – це своєрідний тест на зрілість. І ми його, на жаль, не проходимо.

Своє пояснення вандалізму у Тернополі дав і начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський.

– Це втілення так званого «принципу помиїв». Коли люди живуть у багні, то вони настільки звикають до цього, що відсутність багна їх дратує. Потрапляючи в інше середовище, вони намагаються знищити “подразник”. Тобто, це не пересічні жителі руйнують місто, а ті, які живуть в багнюці, ті, які обділені. Коли на вулиці стає краще, ніж у них вдома, вони намагаються своїм способом «виправити» ситуацію. Коли ми садимо гарні квітучі дерева, коли встановлюємо «сонячні дерева», коли дбаємо про благоустрій міста і красу та зручність для тернополян – для них це серйозний подразник. Інший фактор – це бравада. Для деяких молодих людей вандалізм є засобом самореалізації, чим пояснюється виривання дерев із корінням, квітів, кабелів, перевертання урн для сміття тощо. Як наслідок – компенсацію збитків вандалів здійснює вся громада міста. Тому просимо тернополян не бути байдужими, коли бачите тих, хто будь-яким способом руйнує нашу з вами спільну власність. Безконтрольність та безкарність стимулює вандалів, спонукаючи до нових «подвигів», – каже Олег Соколвський.

Прояви вандалізму та крадіжок у Тернополі – непоодинокі. Нагадаємо, що впродовж минулого року зловмисниками у Тернополі викрадено вже декілька каштанів “Бріотті”,невідомі вкрали блакитну ялинку на Східному масиві, а нещодавно із Скверу Кобзаря “любителі рослин” поцупили “Тарасову вербу”, також невідомі вкрали саджанець «Адамового дерева» на вул. Кн. Острозького, 45. І це, на жаль, лише частковий перелік, який стосується тільки щойно висаджених молодих дерев. Також з сумом констактуємо, що вандалами були поломані всі саджанці павловнії, які мали б перетворити “Острів закоханих” у “фіолетовий вибух”.

Не лише дерева приваблюють злодійкуватих  тернополян: зникають і каналізаційні решітки, і будівельні матеріали, які використовуються для здійснення капремонтів.

Менше ніж за рік вандали сім разів обірвали кабелі "сонячного дерева".

А на дамбі тернопільського ставу невідомі розбили всі урни.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Igor Mykhailyshyn
    Потрібно ставити камери (дорого, але лише так можна викорінити цю нечисть). Всіх порушників - до відповідальності (штраф або виправні роботи).
  • тойво
    А може би таки одного-двох зловити на гарячому і штраф влупити 20000грн?

    Бо толку з тої вашої писанини?вандали це і так не читають.
    Петро Білецький reply тойво
    Воно бидло не тільки дурне, воно ше й напевно безробітне і толку з тих штрафів мало. Треба просто руки на другу сторону повикручувати і хай так ходить, може дойде шось до тої макітри
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Випускний бал у Великогаївській громаді: дивіться фото 21:00 Краса крізь століття: 7 храмів Тернопільщини, що зачаровують історією та архітектурою 20:00 Перейменування школи, нова депутатка та земельні питання: у Тернополі відбудеться сесія міськради 19:40 30 червня в Тернополі та області діятиме графік погодинного відключення світла Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 19:00 Понад 43 мільйона гривень на Пантеон Героїв: який вигляд має кладовище і що зробили photo_camera 18:05 Від виплат до лікаря: зібрали всі важливі контакти для ВПО на Тернопільщині в одному довіднику 17:19 Змінили маршрут тролейбуса №7 через ремонт на Бродівській 16:55 На Тернопільщині 39 сімей ветеранів і полеглих Захисників отримали сертифікати на житло photo_camera 16:25 Начальницю ЦНАП і депутатку на Тернопільщині затримали на хабарі за відстрочку від мобілізації 15:30 На Тернопільському ставі з'явився новий теплохід під назвою «Йота» play_circle_filled 15:00 15-річний мотоцикліст потрапив до лікарні після аварії на Тернопільщині 14:20 «Червону калину» співали 50 тисяч людей: унікальні спогади з відкриття Співочого поля в Тернополі photo_camera 13:37 На Тернопільщині відбувся чемпіонат України з волейболу сидячи серед ветеранів війни 13:05 У ставку в Дарахові втопився рибалка 12:30 Вимкнення електроенергії на Тернопільщині 29 червня не передбачають 11:45 Апеляція у справі вбивства випускниці з Вишнівця: засуджений заявив про застосування до нього фізичної сили 11:23 Апеляція скасувала виправдувальний вирок: чоловік з Тернопільщини отримав чотири роки за збут зброї 10:50 У Дністрі потонув 20-річний хлопець з Тернопільщини 10:14 У Тернополі зафіксували новий температурний рекорд. Спека не спадатиме ще кілька днів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up