Ув'язненні з "ЛНР" тероризували тернополян

Ув'язненні з "ЛНР" тероризували тернополян
  • Ув'язненні, які перебувають на Луганщині, на непідконтрольній Україні території, продовжують тероризувати та дурити мешканців Тернопільщини.
  • Не спинило шахраїв і затримання їхніх колег, які їздили областями та збирали з обдурених людей кошти.

31 жовтня близько опівночі телефонний дзвінок пролунав у квартирі тернополянина. Невідомий повідомив, що він товариш онука, який вчинив ДТП, а сам потрапив в реанімацію.

Пенсіонер пригадує, що дане повідомлення його шокувало і він не міг раціонально мислити. Додзвонювач заявив, що потрібно усе якомога швидше владнати. Ціна питання - не менше 10 тисяч доларів. Таких грошей у тернополянина не було, тому він зібрав усе, що було вдома, а це 12 тисяч гривень, і чекав "кур'єра".

За хвилин вісім, розповідає потерпілий, до нього прийшов невідомий та забрав гроші. Лише після цього чоловік зрозумів, що став жертвою шахраїв. Про це він одразу повідомив в поліцію.

Того дня шахраї встигли обдурити ще двох тернополян. Люди, повіривши зловмисникам, віддали кілька десятків тисяч гривень.

-  Перша вимога була передати кошти в розмірі 10 тисяч доларів. В подальшому домовлялися на менші суми. За останні два факти вони видурили в тернополян близько 25 тисяч гривень. З вказаними коштами їх на гарячому і затримали, - розповів оперативник внутрішньої безпеки.

Проте розподілити усі кошти шахраї не встигли. Їх затримали оперативники департаменту внутрішньої безпеки Тернопільщини, працівники міського карного розшуку за процесуальним керівництвом прокуратури Тернополя. За словами начальника Тернопільського управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Василя Джиджори, знешкодити дві групи зловмисників стало можливим завдяки тісній співпраці та злагодженим діям працівників ДВБ та ГУ Нацполіції краю.

- Це вже друга група шахраїв, яка співпрацювала з ув'язненими "ЛНР". Цього разу в поле зору оперативників потрапило троє осіб - два раніше судимих чоловіка та жінка. Вони - уродженці Запорізької та Харківської областей.

У скоєному затримані зізналися. Кажуть, що виконували роль посередників - їм телефонували і давали конкретні адреси, куди їхати по гроші. Далі кошти розподілялися за старою схемою - 70% на зону, решта між виконавцями.

Шахраям оголосили підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених  статтею 190 частиною 3 ККУ – шахрайство, вчинене у великих розмірах. Обрали їм і міру запобіжного заходу – тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 700 тисяч гривень кожному.

Оперативники встановлюють спільників злочинного угрупування та роблять усе можливе, аби запобігти даним злочинам у майбутньому, повідомляє відділ комунікації поліції
Тернопільської області.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Смачне м’яско і ковбаска — у «М’ясні витребеньки»: від виробництва до вашого столу play_circle_filled photo_camera 20:00 Туристів сюди не пускають: що приховує древній замок в Язлівці 19:00 790 тисяч гривень на човен для захисників: тернопільська волонтерка збирає кошти для військових 18:00 Станьте донором крові в пам'ять про бойового медика Дмитра Хоми «Фантома» Від читача 15:48 Підтримаймо петицію про присвоєння Денису Диванюку звання Героя України (посмертно) 17:00 Кричала посеред поля: за сприяння редакції допомогли маленькій козулі із Зарубинців 17:00 Хто з пенсіонерів отримає надбавки у червні 16:07 Суха трава горить у парку «Сопільче» 15:00 Який вигляд мають нові тролейбуси, що курсуватимуть Тернополем: перші п'ять уже прибули до міста photo_camera 14:05 П’яний виїхав на зустрічну і ледь не вбив знайомого. Як покарав водія суд 13:00 Трудові мігранти з Індії: скільки їх зараз на Тернопільщині та чи є масовий наплив 12:00 «Я буду сумувати за тобою, школо»: у Тернополі другий день лунають останні дзвоники play_circle_filled photo_camera 11:00 Колишній чиновник Держпродспоживслужби з Тернопільщини відповідатиме за неподані декларації 10:01 На усіх АЗС з 1 липня бензин буде розбавлений спиртом: які ще зміни варто чекати 09:00 Війна забрала життя Героя з Кременеччини Володимира Котовича
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up