В Україні планують суттєво збільшити штраф за підпал сухої трави

В Україні планують суттєво збільшити штраф за підпал сухої трави

Уряд пропонує підвищити штрафи за підпал сухостою, про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у Фейсбук.

"Рік у рік, навесні в усіх регіонах все частіше спостерігаються випадки спалювання сухої рослинності. Це не лише створює загрозу пожеж, а й забруднює повітря. Тому відповідальність має бути посилена", йдеться у повідомленні.

Також прем'єр зазначив, що відповідальність повинна бути посилена.

"Ми пропонуємо підвищити штрафи зі 170 грн до 6 тис. грн. А за випалювання рослинності на території об'єктів природно-заповідного фонду — до 17 тис. грн.", додав він.

Читайте також: Горить вся область! Люди, припиніть палити траву!

Нагадаємо, на Теребовлянщині жінка згоріла разом із сухим листям на власному подвір'ї.

У суботу, 28 березня, згоріла жителька села Довге Теребовлянського району. Жінка, 1934 року народження, працювала на власному господарстві. Вона була одягнута у довгу спідницю. Під час спалювання на городі сухого листя, її одяг спалахнув і жінка почала горіти. Це помітили сусіди, які кинулися рятувати пенсіонерку. Проте загасити потерпілу їм не вдалося через велику кількість одягу на ній. Жінка отримала опіки несумісні з життям.
 

Читайте також: "На Тарнавського палає": пожежники двічі виїжджали гасити суху траву
 

Чому небезпечно спалювати траву

Екологи наголошують, що скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав’я. Територію, що звільнилася, захоплять бур’яни, просто кажучи – бур’ян. При випалюванні трави гине уся корисна мікрофлора ґрунту, що призводить до зниження її родючості; знищуються багато комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздових птахів. Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. Особливо чутливі до нього алергіки та астматики. До того ж в сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання, – пластикові пляшки, пакети. Відбувається забруднення повітря важкими металами.

Довідка За спалювання трави існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Нанесли шкоду – може світити й тюрма до 5 років. Загинули люди чи тварини – сядете за ґрати на термін до 10 років.
 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (13)
  • Oleg Fisher
    За це потрібно садити!!!
  • Олег Кушнір
    Буде ще більше , їм буде цікаво кого чи впіймають. Екстрим!
  • Коля Коваль
    Збільшили до 6тисяч, але хто їх буде ловити
  • Ігор Редчук
    Після видачі мисливцям ліцезії на їх відстріл , сто процентів гарантую що стане меньше 😃
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 «Знаки ідентичності»: у Тернополі презентували колекцію рушників, створену українцями з 22 країн photo_camera 21:00 Як у Чорткові відзначатимуть День Незалежності: програма заходів 20:00 Один зуб теж має значення: як у Da Vinci відновлюють усмішку за допомогою імплантів (Партнерський проєкт) 19:15 На Дамбі встановили комплекс, що автоматично фіксуватиме порушення ПДР Від читача 13:07 Дропи: як не стати "грошовим мулом" для шахраїв 18:01 Профільна школа та нова система оцінювання: що зміниться для школярів з нового навчального року 17:21 Монастириській громаді повернули 2 гектари землі, яку привласнили за підробленими рішеннями 16:45 Дощі та грози прогнозують синоптики на Тернопільщині 21-23 серпня 16:10 Інклюзивний дитячий майданчик облаштовують біля дитячої поліклініки в Тернополі 15:30 Зупинилося серце: на Кременеччині медики повернули до життя пацієнтку 14:50 У Тернополі демонтують 53 водомати й поштомати: у чому причина 14:12 На березі Серету виявили тіло жінки з Чорткова, яку розшукували рідні 13:45 Англійська у дитсадках стане обов'язковою з вересня 13:15 У Тернополі мобілізували чоловіка у день, коли йому оформлювали бронювання через Дію: що вирішив суд 12:32 24 серпня українці у всьому світі створюватимуть «Ланцюги Єдності» 11:54 У Тернополі майорітиме синьо-чорний прапор «Між небом і землею» у пам'ять про зниклих безвісти 11:36 На місці пожежі у Бережанах знайшли мертвим чоловіка 11:05 Смертельна аварія в Почаєві: загинула 16-річна дівчина, водія взяли під варту 11:00 Перерви у русі маршруток: як тернополяни оцінюють графік громадського транспорту play_circle_filled photo_camera 10:40 Стрілянина на Київській: затримали чоловіка напідпитку play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up