Які двері і замки будуть не по зубам злодіям

Які двері і замки будуть не по зубам злодіям
  • Не варто встановлювати двері, «розцяцьковані» золотом, з коштовною оздобою та інкрустовані діамантами – це, передусім, приволікає злочинців до помешкання.
  • Бажано встановлювати два типи замків: сувальдний і циліндровий.

Існує приказка: «Все, що людина придумала для замикання – людина може й відімкнути», - каже завідувач сектору трасологічних видів досліджень Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Олександр Доленга. Але можна подбати про власну оселю, аби злочинець потратив якомога більше часу, проникаючи до житла. Або щоб взагалі йому не вдалось туди проникнути.

Читайте також Якщо злодії бачать, що помешкання під охороною – туди практично не наважуються лізти, - експерти
Якими мають бути замки і двері

Двері

  • Металеві з листового заліза не менше 3-4 мм товщини.
  • Мають відкриватися назовні, щоб не було змоги їх вибити.
  • Мають щільно прилягати до дверної коробки, аби не було можливості вставити фомку чи лом.
  • Краще, якщо є двоє дверей. Коли злочинець відчиняє одні – виникає перепона у вигляді других дверей. Щоб їх відімкнути – потрібен час.
  • Якщо дозволяє планування під’їзду – бажано встановити ще тамбурні двері.
  • Не варто встановлювати двері, «розцяцьковані» золотом, з коштовною оздобою та інкрустовані діамантами – це, передусім, приволікає злочинців до помешкання.

Замки

  • Бажано встановлювати два типи замків: сувальдний і циліндровий.
  • До сувальдного важче підібрати відмичку та відчинити без ключа.
  • Встановлювати варто замки 3-4 класу секретності.  
  • Чим більше сувальд – тим вища секретність і важче відкрити. Кількість «пропилів» на ключі відповідає кількості сувальдів в механізмі.
  • Найбільше крадіжок відбуваються шляхом розлому самого циліндра.
  • Підбирати «серцевину» варто ту, де є армуюча пластина, яка не піддається розлому. Або використовувати захисну фурнітуру.
  • Секретність циліндрового механізму забезпечується кількістю штифтів та їхніми розмірами. Чим більша варіація їхніх розмірів – тим складніше підібрати відмичку.

За інф. Олександра Доленги

Читайте також Як вберегти житло від злодіїв: забудьте про розцяцьковані двері і придбайте сейф

Довідка

На Тернопільщині минулоріч обікрали 186 помешкань. Сто з цих злочинів розкрили. Від початку 2018 р. у поліції зафіксували 30 квартирних крадіжок, 13 з яких розкрили.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (1)
  • Анонім
    Зараз у більшості стоять китайські двері котрі по призначеню ідуть як міжкімнатні ось ці двері саме легше вскрити ,те саме стосується і тафльованих деревяних дверей . Саме краще це ставити РИФовські двері там і товшина метала більша ,і по пожежним нормам нормально ,і звук не пропускають ,а саме основне це замки надійні ,і можливість вибрати  любу конфігурацію замків
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Куди піти, що побачити у Тернополі у вихідні 25-26 липня 21:00 На вулиці в Чорткові виявили мертву лисицю 20:00 Усе почалося в дідусевому гаражі: військовий відкрив СТО у Тернополі, де ремонтують авто побратимів (Партнерський проєкт) 19:06 Силове затримання на Чайковського: редакція «20 хвилин» звернулася до Омбудсмена через дії ТЦК Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 18:55 Біля Центрального ринку швидка допомога забирає людину 18:45 Обов’язки директора філармонії виконуватиме її художній керівник — Андрій Аркуша 18:00 Вкрали двері зі спортмайданчика на Купчинського 17:30 Долар пішов униз: курс НБУ на 27 липня 17:00 Жителька Тернополя заявила про зникнення сестри з Івачева Долішнього 16:17 В аварії на Чортківщині постраждав 77-річний водій 15:48 На Микулинецькій зіткнулися Hyundai та Opel 15:33 На Лесі Українки встановили новий дитячий майданчик 14:37 Росія завдала ракетного удару по Київщині: кількість загиблих і постраждалих зросла (оновлене) 14:05 Ракетний удар знищив 410 тисяч шкільних підручників: діти можуть залишитися без книг до 1 вересня 13:29 «У чому річ — один Господь знає»: Лемішку не обрали директором філармонії 13:00 В Україні продовжили мобілізацію і воєнний стан ще на 90 днів 12:32 Через борг у 243 тисячі гривень прокуратура вимагає повернути громаді понад 91 га водного фонду 12:00 «Все наше життя перетворилося на попіл»: родина з Почаєва втратила майже все у нічній пожежі 11:20 20-річній тернополянці загрожує до восьми років в'язниці за крадіжку парфумів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up